95 proc. za odwołaniem, ale wójt gminy zostaje. Referendum...

  95 proc. za odwołaniem, ale wójt gminy zostaje. Referendum nieważne

  Zdjęcie autora materiału
  Weronika Skupin

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  95 proc. za odwołaniem, ale wójt gminy zostaje. Referendum nieważne
  Jolanta Krysowata-Zielnica – wójt gminy Wińsko - zostaje na stanowisku. W niedzielę odbyło się referendum w sprawie odwołania jej przed końcem kadencji. Zdecydowana większość (95,1 proc.) zagłosowała za odwołaniem, ale referendum jest nieważne, bowiem głosowało za mało osób.
  95 proc. za odwołaniem, ale wójt gminy zostaje. Referendum nieważne
  Mieszkańcy odpowiadali na pytanie: "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Jolanty Krysowatej-Zielnicy Wójta Gminy Wińsko przed upływem kadencji?". Żeby referendum było ważne zagłosować musiało ok. 1,8 tys. uprawnionych osób (3/5 głosujących na wójt w wyborach).

  Tymczasem liczba głosów ważnych wyniosła 1309, a więc referendum jest nieważne. Liczba głosów za odwołaniem wójt wyniosła 1246.

  - Chciałem pogratulować pani wójt, ze skutecznie odstraszyła mieszkańców, by poszli zagłosować.
  Zabrakło około 500 głosów. I tak jestem bardzo zadowolony, bo ponad 1 200 osób oddało głos za odwołaniem. Ten wynik to żółta kartka dla wójt Krysowatej. Pani wójt prowadziła bardzo agresywna kampanie wobec mieszkańców, którzy ostatecznie nie poszli do urn. Dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali i tym samym spełnili swój obywatelski obowiązek - powiedział Michał Gołąb, radny gminy Wińsko.

  Radni zarzucali Krysowatej spadek jakości pracy urzędu poprzez pozbywanie się pracowników z dużym stażem, wprowadzenie bez konsultacji z radnymi i sołtysami wysokich opłat za korzystanie z wiejskich świetlic, podejmowanie najważniejszych decyzji bez konsultacji z mieszkańcami i radnymi, wydawanie publicznych pieniędzy bez udzielania radnym informacji na ten temat czy promowanie inwestycje, które nie mają uzasadnienia ekonomicznego i prowadzą do zadłużenia gminy. W ostatnim zarzucie chodzi o budowę elektrowni na biomasę.

  Czytaj więcej: Wójt pozwała radną w trybie wyborczym

  ZOBACZ TEŻ:

  TVN24/x-news

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Referendum

   Xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   I teraz dopiero się zaczną kolomyje w gminie .... bo sie ludzie wojtowej nastraszyli i nie poszli glosowac a tak bylaby nowa osoba i moze ta gmina zaczelaby zyc a szczegolnie Winsko .... jakas...rozwiń całość

   I teraz dopiero się zaczną kolomyje w gminie .... bo sie ludzie wojtowej nastraszyli i nie poszli glosowac a tak bylaby nowa osoba i moze ta gmina zaczelaby zyc a szczegolnie Winsko .... jakas silownia stacjonarna basen a tu nie ma nic wszystko pod swoja d*** i swoje dzieciaczki .....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co

   Limpopo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   ruszyła stare układy?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama