Wtopa zamiast show. Widzowie krytykują Aquafunfest na...

  Wtopa zamiast show. Widzowie krytykują Aquafunfest na Pergoli

  sz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Jaroslaw Jakubczak / Polskapresse

  We wtorek odbyły się pierwsze pokazy specjalne fontanny multimedialnej na Pergoli w ramach Aquafunfest. Choć "odbyły", to za dużo powiedziane - dwa pierwsze zostały mocno opóźnione i były fatalnej jakości, a dwa ostatnie został odwołane. Widzowie nie zostawiają suchej nitki na organizatorach. Ci przepraszają. I obiecują, że osoby które chciały zobaczyć pokaz wczoraj, mogą z tym samym biletem przyjść na imprezę także dziś. Pod warunkiem, że nie będzie ulewy.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Jaroslaw Jakubczak / Polskapresse

  Do naszej redakcji wpłynęły dwa listy od rozżalonych widzów, którzy wybrali się wczoraj na pokaz na godz. 21.30. One najlepiej oddają jakich chaos panował na Pergoli. Zawrzało również na fanpage wydarzenia Aqufunfest. "Wtopa" i "żenada" to chyba najczęściej pojawiające się określenia uczestników imprezy.

  Oto listy naszych Czytelników

  Szanowna Redakcjo,

  miałem wielką nieprzyjemność uczestniczyć w pierwszym pokazie Aqua Fun Fest przed którym trzeba ostrzec mieszkańców Wrocławia i gości. Dlaczego?

  Przede wszystkim pierwszy pokaz się nie odbył, ponieważ był problem ze sprzętem (o czym obsługa techniczna wiedziała od rana, ale nikt nie raczył poinformować o tym widzów przed wejściem). Dopiero kolejny "show" (kilka minut po 22) udało się rozpocząć. A co to był za pokaz!

  Dźwięk fatalny - prawie nic nie było słychać (później na szczęście nieco się poprawił), jeden z dodatkowych projektorów nie działał, muzyka z fontanną była przez większość pokazu niezsynchronizowania. Do tego nie działały instalacje z ogniem. Niektórzy i to pewnie by wybaczyli, ale jeszcze gasnące kilkukrotnie oświetlenie dysz fontanny?!

  A wisienką na torcie niech będzie fakt, że Panowie z obsług ułożyli się na trawce przed barierką i cały pokaz raczyli się papierosami.

  Najbardziej trafnym podsumowaniem tej całej wtopy był wielki gwizd i buczenie na koniec oraz to, że ludzie wychodząc ostrzegali tych jeszcze w kolejce, żeby wracali, bo szkoda czasu i pieniędzy (nie widziałem jeszcze czegoś takiego). Trudno się z nimi nie zgodzić.

  Szanowna Redakcjo, jeśli nikt z Państwa nie był na tym pokazie to warto zobaczyć chociaż komentarze na facebooku pod informującym o tym "show" "wydarzeniem". Ludzie są rozczarowani, zawiedzeni, niektórzy wściekli, bo przyjechali z daleka. Warto ostrzec innych przed tej wątpliwej jakości atrakcją. Naprawdę. Wrocławska fontanna multimedialna jest z pewnością ciekawym miejscem, ale większych wrażeń dostarczy bezpłatny pokaz specjalny niż to coś, co mieliśmy nieprzyjemność dziś oglądać.

  Bartłomiej Pastuszka


  ***

  Szanowni Państwo,

  właśnie wróciłam z Aquafunfest - widowiska w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, które było szeroko reklamowane na portalach społecznościowych a także w Państwa gazecie.

  Niestety, Festiwal Fontann okazał się kompletną porażką. Ochrona poinformowała nas, że na teren Pergoli będzie można wejść o godzinie 21:00, niestety przez pół godziny staliśmy w jednej kolejce a potem w wąskim tunelu prowadzącym na Pergolę. Myśleliśmy, co może się stać, kiedy wybuchnie panika.

  O 21:35 byliśmy na miejscu, przez kolejne pół godziny oglądaliśmy reklamy a pokaz się nie odbył. W tym czasie wpuszczono kolejną grupę, która przyszła na pokaz o godzinie 22:00. O godzinie 22:15 zaczął się pokaz, który odbiegał nieco od zapowiedzi. Był gorszy od pokazów, które można zobaczyć w każdy weekend we Wrocławiu.

  Wyraźnie coś nie działało, nie pokazywały się obrazy na tafli wody a momentami fontanna zupełnie gasła. Po 9 minutach pokaz się skończył i wszyscy rozczarowani opuścili teren Pergoli. W komentarzach najczęściej padało słowo "Żenada!".

  Rozumiem, że dzień wcześniej była burza, że sprzęt mógł zawieść. Najgorszy jednak był brak informacji, nikt nie przeprosił w imieniu organizatorów, nie prosił o cierpliwość. Pokaz był płatny. Czy w Europejskiej Stolicy Kultury nie możemy oczekiwać zwykłego "Przepraszamy"?

  Rozżalona
  Justyna Kryszkiewicz


  Przepraszam, w końcu padło. Na stronie internetowe i facebooku - spółka Hala Ludowa wydała oświadczenie. Można w nim przeczytać, co zrobić, gdy ktoś ma bilet na pokazy, które się nie odbyły.


  AQUAFUNFEST - komunikat dotyczący awarii technicznej w dniu 12 lipca


  13 lipca 2016

  KOMUNIKAT dotyczący awarii technicznej w dniu 12 lipca:

  Organizatorzy Festiwalu Fontann AQUAFUNFEST informują, iż z powodu technicznej awarii instalacji, która nastąpiła w trakcie nawałnicy w dniu 11 lipca,

  pokaz „WODNY KADR” nie został prawidłowo i w pełnej wersji wyświetlony w pierwszym dniu Festiwalu

  o godzinach 21:30 oraz 22:00.

  Z tego samego powodu odwołane zostały kolejne seanse, zaplanowane w ww. dniu na godziny 22:30 oraz 23:00.

  Organizatorzy przepraszają wszystkich uczestników Festiwalu za wynikłe opóźnienia oraz niezrealizowane pokazy i zapewniają, że wszystkie osoby, które zakupiły bilety na pokazy zaplanowane na 12 lipca, będą mogły wejść na Festiwal w dniu 13 lipca br. okazując ten sam bilet wstępu.

  Ponadto w dniu 13 lipca wyemitowane zostaną dwa pokazy „WODNY KADR” oraz „PULS”, a bilet z dnia 12 lipca upoważniać będzie do obejrzenia obydwu widowisk.

  W przypadku jeżeli osoba, która zakupiła bilet na pokaz zaplanowany na dzień 12 lipca, nie będzie mogła uczestniczyć w Festiwalu w dniu 13 lipca, będzie mogła uzyskać zwrot gotówki w kasach biletowych. O zwrocie pieniędzy za bilety kupione za pośrednictwem portali internetowych ebilet.pl lub groupon.pl, poinformujemy niezwłocznie po ustaleniu szczegółów transakcji zwrotnych na stronie www.halastulecia.pl.

  Nowy komunikat organizatorów Aquafunfest

  Z uwagi na dzisiejsze ostrzeżenia i komunikaty meteorologiczne, organizatorzy dopuszczają możliwość całkowitego odwołania pokazów w wypadku NIESPODZIEWANYCH BURZ, NAWAŁNIC, WYJĄTKOWO SILNYCH WIATRÓW ORAZ INTENSYWNYCH OPADÓW DESZCZU.

  Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, Festiwal Fontann AQUAFUNFEST zostanie przedłużony o jeden dzień i potrwa do poniedziałku 18 lipca br., bilety z dnia 13 lipca zachowają ważność lub będzie możliwość ich zwrotu w kasie biletowej. Informacje będą umieszczane na bieżąco na profilu FB, stronie www.halastulecia.pl oraz w miejscu imprezy.


  Czytaj także

   Komentarze (56)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wina eksploatatora i tyle...

   Były_pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Nazwijmy rzeczy po imieniu - zawiodła firma eksploatująca fontannę i współtwórca pokazów czyli WaterConcept z Leszna na spółkę z Halą Ludową... Dopóki pieczę nad fontanną trzymała firma, która ją...rozwiń całość

   Nazwijmy rzeczy po imieniu - zawiodła firma eksploatująca fontannę i współtwórca pokazów czyli WaterConcept z Leszna na spółkę z Halą Ludową... Dopóki pieczę nad fontanną trzymała firma, która ją budowała, czyli Firma GUTKOWSKI z Leszna było wszystko OK... Tak to jest jak byli pracownicy w/w firmy idą na swoje, podkradają obiekty i myślą, że są specjalistami od fontann... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wina pogody

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   byłam raz na festiwalu muzycznym. Przyszła burza, koncerty się nie odbyły, przemokły nam namioty i było beznadziejnie. Ale nie przyszło mi do głowy, żeby żalić się w gazecie, że to wina...rozwiń całość

   byłam raz na festiwalu muzycznym. Przyszła burza, koncerty się nie odbyły, przemokły nam namioty i było beznadziejnie. Ale nie przyszło mi do głowy, żeby żalić się w gazecie, że to wina organizatora...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dlaczego ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem...

   ech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Burza była dzień wcześniej 11 lipca, od rana 12 lipca można było zorientować się na ile sprzęt jest sprawny, czy uda się wszystko zorganizować tak, żeby przebiegało bez zakłóceń. Jeżeli sprzęt nie...rozwiń całość

   Burza była dzień wcześniej 11 lipca, od rana 12 lipca można było zorientować się na ile sprzęt jest sprawny, czy uda się wszystko zorganizować tak, żeby przebiegało bez zakłóceń. Jeżeli sprzęt nie działa, to imprezę się odwołuje a nie próbuje na siłę coś sztukować.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wtopa..?

   Oooo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   To nie wtopa tylko tylko kompletny brak profesionalizmu ,byłem trzy razy na specjalnych pokazach i trzy razy wtopa ,to przypadek ? NIE

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A jak było wczoraj?

   Elżbieta1212 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ciekawa jestem, jak było wczoraj. Wracałam samochodem ok godz. 21 do domu i widziałam, że bardzo dużo ludzi znów wybierało sie na pokaz....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odpust.

   L (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Zamiast myśleć o głupotach idźcie się modlić.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak dla wiadomości autora

   gomez (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 8

   Nie istnieje coś takiego jak spółka Hala Ludowa... http://halastulecia.pl/ :/


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czyżby, kretynie?

   Znafca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Na podanej stronie, w zakładce "kontakt":
   WROCŁAWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO HALA LUDOWA SP. Z O.O.
   Troll czy idiota?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   1488 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Tak cwaniaczku udający dziennikarza. Pod tym gównianym artykułem nawet imieniem i nazwiskiem się nie podpisałeś, bo pewnie w tramwaju to pisałeś.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brakuje prawdziwego gospodarza.Tego poprzedniego,z za Odry..

   Karolina.DOL. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Dlaczego musi być we Wrocławiu taki małpi schow jak w Las Vegas(Nevada) ?? Wrocław słynie jako miasto zabytkôw i to wystarczy.Każde próby upiękrzania czy korektóry to była zawsze porażka i...rozwiń całość

   Dlaczego musi być we Wrocławiu taki małpi schow jak w Las Vegas(Nevada) ?? Wrocław słynie jako miasto zabytkôw i to wystarczy.Każde próby upiękrzania czy korektóry to była zawsze porażka i kompromitacja.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Made in Poland.Wszstko jasne.Hańba,ale to normalne.

   Beata.30.Wrocław. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 10

   Dlaczego nie ma protestu z Kościoła i kółek Różańcowych ??

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Należy sprzedać lub rozebrać Stadion Wrocław oraz sprzedać klub piłkarski Śląsk Wrocław

   Stadion Wrocław dołuje Wrocław (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 5

   Wpadka podczas pokazu fontanny dobrze charakteryzuje styl zarządzania Wrocławiem przez prezydenta Dutkiewicza.
   Dutkiewicz wpędził Wrocław w wielomiliardowe długi. Aby z nich wyjść należy rozebrać...rozwiń całość

   Wpadka podczas pokazu fontanny dobrze charakteryzuje styl zarządzania Wrocławiem przez prezydenta Dutkiewicza.
   Dutkiewicz wpędził Wrocław w wielomiliardowe długi. Aby z nich wyjść należy rozebrać lub sprzedać Stadion Wrocław i pozbyć się klubu piłkarskiego Śląsk.
   Miasto nie ma na pilne potrzeby, bo corocznie marnuje na te poronione inwestycje kilkadziesiąt milionów złotych.
   Miasto ma 6,1 miliarda złotych do oddania, a nie od dziś pieniędzy brakuje na:
   - klimatyzację autobusów i tramwai
   - klimatyzację wiat komunikacji miejskiej
   - doprowadzenie kanalizacji do peryferyjnych osiedli
   - żłobki i przedszkola
   - spłaty zadłużenia Wrocławia i miejskich spółek
   - wymianę taboru komunikacji miejskiej na nowoczesny
   - remonty ulic, chodników, jezdni, kamienic, mostów, wiaduktów, szkół, kąpielisk
   - wykonanie ulic, chodników, jezdni, mostów, wiaduktów, oświetlenia ulic, kąpielisk
   - masową kulturę fizyczną
   - ochronę i utrzymanie parków, skwerów, trawników, miejsc wypoczynku
   - ławki na ulicach, skwerach, parkach, przy trawnikach
   - wiaty i dodatkowe ławki na przystankach komunikacji miejskiej
   - rozwiązanie problemów komunikacyjnych we Wrocławiu
   - doprowadzenie linii tramwajowych i autobusowych do peryferyjnych osiedli
   - utrzymanie czystości we Wrocławiu, kiedyś nie było tak brudno jak teraz
   - dni z bezpłatnym wstępem do ZOO, muzeów, wystaw
   - pomoc dla bezdomnych i bezrobotnych
   - rewitalizację podwórek i zaułków
   Po co nam 3 stadiony we Wrocławiu?
   Po co miasto klub piłkarski?
   Po co miastu fontanny? Zwłaszcza te nie działąjące.
   Po co miastu europejska stolica kultury?
   Po co miastu fotki gwiazdy filmowej zza oceanu z przed pół wieku?
   Po co nam Igrzyska?
   Po co nam forum muzyki?
   Po co Sylwester na rynku za grube pieniądze?
   Po co nam kuriozalne referenda, projekty, analizy, studia nad bzdetami?
   Po co nam Grafit we Wrocławiu?
   Po co nam przeróbka przejścia podziemnego na ulicy świdnickiej?
   Po co nam rzeźba za 2 000 000 zł na wyspie opanowanej przez pijaków i ćpunów?
   Ludziom potrzebna jest czyste zadbane podwórko, klimatyzacja komunikacji, kanalizacja, suche chodniki, przejezdne ulice, dojazd tramwajem do centrum, a nie kolejne marnowanie publicznych pieniędzy na pseudokulturalne wydarzenie. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Europejska Stolica Kompromitacji

   yuppi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 2

   po tym wczorajszym bajzlu przed i w trakcie pokazu (o zgrozo!!!) nie chcę nawet za darmo tego oglądać, żal mi straconego wieczoru

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Weekend z Frankensteinem – 24-26 sierpnia 2017

   Gry On Line - Zagraj Reklama