Przedłuża się remont Miłoszyckiej. Mieszkańcy piszą do...

  Przedłuża się remont Miłoszyckiej. Mieszkańcy piszą do prezydenta

  Błażej Organisty

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tymczasowy objazd, wyznaczony do odwołania
  1/3
  przejdź do galerii

  Tymczasowy objazd, wyznaczony do odwołania ©Wrocławskie Inwestycje

  Przebudowana ul. Miłoszycka miała być gotowa na marzec, ale najpierw plany robotnikom pokrzyżowały mrozy i "niespodzianka" w ziemi, a teraz pracę utrudniają im wiosenne roztopy. Mieszkańcy osiedla proszą prezydenta Dutkiewicza o interwencję, jednak wydaje się, że remont nie skończy się przed połową kwietnia.
  Trwająca prawie półtora roku przebudowa ul. Miłoszyckiej miała zakończyć się z końcem lutego, ale już w połowie poprzedniego miesiąca było wiadomo, że termin zapisany w kontrakcie nie zostanie dotrzymany i będą opóźnienia. - Niestety, w związku z niesprzyjającą pogodą roboty zostaną wydłużone, najprawdopodobniej do kwietnia – pisał wtedy Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji w komunikacie wysłanym do zarządu osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów. - Od ponad miesiąca niewiele można było zrobić na placu budowy, bo grunt był zmrożony – tłumaczył.

  Prace opóźniły się także dlatego, że robotnicy, kopiąc w ulicy w trakcie budowy ronda na skrzyżowaniu Miłoszyckiej i Swojczyckiej, niespodziewanie natknęli się na poniemieckie rury. Nie było ich w projekcie, więc ten trzeba było zmienić, a związane z tym formalności długo trwają. Szempliński argumentował, że ulica Miłoszycka nie była przebudowywana od kilkudziesięciu lat, a stare plany i rysunki nie zawsze są dokładne.

  Mieszkańcy osiedla zrozumieli i zaakceptowali wyjaśnienia przedstawiciela Wrocławskich Inwestycji, ale odkąd pogoda się poprawiła, znów są niezadowoleni. W środę zarząd osiedla wysłał do prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza, list z prośbą o interwencję w sprawie przebudowy ul. Miłoszyckiej.

  „Z niepokojem obserwujemy bardzo wolne tempo prac na wszystkich odcinkach. Pomimo sprzyjającej od 10 dni aury, prace prowadzone są wyrywkowo, a na niektórych odcinkach nie prowadzi się ich w ogóle” - czytamy dokument podpisany przez Renatę Piwko-Wolny, przewodniczącą zarządu.

  Mieszkańcy narzekają również na liczbę robotników pracujących przy przebudowie. Piszą, że jest ich coraz mniej, a w niektórych miejscach nie ma ich w ogóle. Niezadowolenie powodują także utrudnienia w ruchu pieszych i rowerzystów. Teren po pracach na przejściach, placach i chodnikach wciąż jest nieuporządkowany.

  Pytania do prezydenta

  Przewodnicząca zarządu zadaje Rafałowi Dutkiewiczowi trzy pytania: dlaczego prace remontowe w tej chwili przebiegają tak wolno? na jakim etapie jest realizacja kolizji instalacji w ul. Swojczyckiej? czy są inne przeszkody stojące na drodze zakończenia tych inwestycji? Oprócz tego prosi o podanie precyzyjnych terminów oddania do użytku mieszkańców poszczególnych odcinków przebudowywanej ulicy.

  O to samo zapytaliśmy Marka Szemplińskiego. - Ocieplenie nie oznacza, że z dnia na dzień wznowimy prace pełną parą. Przede wszystkim musiał odtajać grunt przemarznięty na głębokość 60-70 cm, co trwa nawet kilkanaście dni – odpowiada.

  Na spowolnienie wpłynęła także wylewająca się rzeka. Roztopy podniosły poziom wody w Widawie. Woda zalała wyznaczony na czas remontu objazd przez ul. Ludową. Wrocławskie inwestycje musiały go zamknąć, a to z kolei prowadzi do paraliżu komunikacyjnego na ul. Szwojczyckiej.

  - Sytuacja komunikacyjna na naszych osiedlach jest tragiczna. Czas przejazdu w szczycie porannym i popołudniowym ze Strachocina w rejon placu Grunwaldzkiego waha się na poziomie od 90-120 minut - dodaje Renata Piwko-Wolny.

  Drugie pytanie mieszkańców dotyczyło właśnie remontu ulicy Swojczyckiej. - Nowy projekt jest już gotowy, zarządziliśmy objazd, ukończyliśmy prace w zakresie sieci, a reszta robót potrwa jeszcze przez około trzy tygodnie. Będą przebiegały w normalnym tempie, o ile poziom wody nie będzie się już podnosił i będziemy mogli ponownie otworzyć objazd przez ul. Ludową. Inaczej sprzęt budowlany zablokuje ul. Swojczycką – zapewnia Szempliński.

  Mieszkańcy osiedla w liście pomstują także na tempo prac na Moście Strachocińskim. To jednak inwestycja prowadzona nie przez Wrocławskiej Inwestycje, a przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w ramach modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego. Dwie budowy zbiegają się przy skrzyżowaniu Swojczyckiej i Ludowej, powodując utrudnienia. Mogłoby być jeszcze gorzej, ale na szczęście główny wykonawca jest ten sam – firma Skanska.

  - Musimy koordynować harmonogram robót i objazdy – przyznaje Szempliński.

  Przebudowa ul. Miłoszyckiej rozpoczęła się na przełomie października i listopada 2015 roku. Droga została poszerzona, powstały chodniki, drogi rowerowe, nowe oświetlenie i miejsca postojowe. Niektórymi jej fragmentami można jeździć od kilku miesięcy. Mieszkańcy zyskali także nową kanalizację i przepompownię ścieków. Na resztę muszą poczekać do połowy kwietnia. To odpowiedź na ich ostatnie pytanie.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (28)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  marcin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  czasami w dwa lata buduje się 100 km autostrady od podstaw !!! (OCZYWIŚCIE NIE W POLSCE ;-)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  osiedle odciąte od miasta

  michał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  nie znam we Wrocławiu innego miejsca, gdzie przebudowa tak krótkiego odcinka trwałaby prawie 2 lata !!!!!!!
  najpierw był remont nawierzchni i utrudnienia, później budowa kanalizacji, teraz ten...rozwiń całość

  nie znam we Wrocławiu innego miejsca, gdzie przebudowa tak krótkiego odcinka trwałaby prawie 2 lata !!!!!!!
  najpierw był remont nawierzchni i utrudnienia, później budowa kanalizacji, teraz ten remont !!!! nawierzchnie którą położono po budowie kanalizacji zaczyna pękać, więc pewnie za chwile czeka nas kolejna przebudowa !!!!!!!!!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :]

  Oposu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  A to sobie możecie pisać... ;[

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak zwykle pi.pszą głupoty!

  ZGROZA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 15

  CO ZA BZDURA Z TYMI MROZAMI! CAŁY LUTY TEMPERATURA POWYŻEJ ZERA! Tyle w temacie! obiboki i nieroby! OT CO!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brak słów.

  Karo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 20

  Temperatura powietrza nie jest przecież tożsama z temperaturą gruntu... więc komentarz niezbyt trafny!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zarząd to nie mieszkańcy

  mieszkaniec Strachocina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 18

  Komuś się nudzi w Zarządzie to pisze listy... dostaliśmy wyjaśnienie, dlaczego się remont przedłuża, to czego jeszcze oczekujecie? Nie widzicie, że Ludowa jest zalana? Chcecie, żeby nam jeszcze...rozwiń całość

  Komuś się nudzi w Zarządzie to pisze listy... dostaliśmy wyjaśnienie, dlaczego się remont przedłuża, to czego jeszcze oczekujecie? Nie widzicie, że Ludowa jest zalana? Chcecie, żeby nam jeszcze dłuższy objazd zrobili?! Jak trzeba czekać to czekamy, jakby to pierwszy remont w historii Wrocławia się przedłużał... Korki są, dojazd trwa wieki, no ale po remoncie przecież dużo lepiej nie będzie... Dajcie sobie spokój z tymi listami, bo wychodzicie (my?) na kretynów...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto wychodzi, ten niech mówi za siebie

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Nie zdarzyło się nic nieprzewidywalnego a remont trwa. Chodzi o kasę, bo do naszej kasy miejskiej powinno wrócić trochę pieniędzy. I właśnie to jest motywacją dla wykonawców. Jeśli ktoś nie...rozwiń całość

  Nie zdarzyło się nic nieprzewidywalnego a remont trwa. Chodzi o kasę, bo do naszej kasy miejskiej powinno wrócić trochę pieniędzy. I właśnie to jest motywacją dla wykonawców. Jeśli ktoś nie rozumie. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kiedy dwujezdniowy most wschodni?

  Wrocławianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 31

  Na remonty u wieśniaków pieniądze są a na dwujezdniowy most wschodni nie ma i jeszcze pospulstwo marudzi. Ja bym im zostawił drogę z błota jak na wieś przystało.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bloker

  Piotr Starżyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 14

  Oto do czego prowadzi wychowanie w ploretariackim blokowisku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dość remontów u wieśniaków

  Biały Pan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 35

  Jak się wieśniakom remont nie podoba to gdy wymienimy władze to wogóle wiejskie szosy nie będą remontowane. Kiedy remont Powstańców Śląskich, Pomorskiej, Kościuszki, Pl Społeczny, Zaporoska. Wsiok...rozwiń całość

  Jak się wieśniakom remont nie podoba to gdy wymienimy władze to wogóle wiejskie szosy nie będą remontowane. Kiedy remont Powstańców Śląskich, Pomorskiej, Kościuszki, Pl Społeczny, Zaporoska. Wsiok to powinien być w sztucznej biedzie trzymany bo jak wsiok ubogi to grzeczny a jak bogaty to pyskaty tak jak w tym artykule. Panie Dutkiewicz rób Pan centrum a wieśniaków miej Pan tam gdzie słońce nie sięga. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a kim Ty jesteś?

  aksa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  a co zazdrościsz, blokowy niedojdo, weź się do roboty.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Remont Miłoszyckiej? Bzdura!

  TW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 11

  Remontują łącznik, a o mieszkańcach Miłoszyckiej zapomniano. Na remoncie zyskało kilkanaście domów, a kilkadziesiąt nie ma ani wody, ani kanalizacji, nie mówiąc o telekomunikacji! Rada osiedla...rozwiń całość

  Remontują łącznik, a o mieszkańcach Miłoszyckiej zapomniano. Na remoncie zyskało kilkanaście domów, a kilkadziesiąt nie ma ani wody, ani kanalizacji, nie mówiąc o telekomunikacji! Rada osiedla milczy! Wstyd!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dać wam palec, to od razu chcecie całą rękę

  qqq (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 24

  Nie dość, że macie nową, porządną drogę, to jeszcze mało.
  Chcecie światłowód i kanalizację? Zapłaćcie za nie sami.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  palec

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 11

  A Ty tez za wszystko płaciłeś sam czy doisz od Państwa jak cała ,,patola,,.
  Ogarnij się i pomyśl co piszesz.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do krów chłopie wiejski

  Wrocławianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 17

  krowy paść a nie narzekać

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kryminał

  Len (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 11

  To co tam się dzieje to jest kryminał. 2 lata obiboki robią to co można zrobić w 2 dni....rozwiń całość

  To co tam się dzieje to jest kryminał. 2 lata obiboki robią to co można zrobić w 2 dni. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Gigantyczna-dziura-w-jezdni-naprawiona-w-48-godzin-Tak-sie-buduje-w-Japonii,wid,18595506,wiadomosc.html?ticaid=118b87
  Ale co tam - ważne aby stworzyć wroga np. Smoga którego można potem z zacięciem zwalczać zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co to ma byc ?!

  Roy jones jr. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 17

  Powalilo kogos, mi sie dluzy remont najpierw kochanowskiego, potem mostow jagiellonskich, a teraz mostow na widawie przy koronie i nikt listow do prezydenta nie pisal.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo