Park Strachociński się zmienia

  Park Strachociński się zmienia

  Błażej Organisty

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Parku Strachocińskim dzieci już wspinają się po linach, a osoby starsze rozsiadają się na krętej ławce przy stole z szachownicą. Dobiega końca trzeci etap kompleksowej rewitalizacji parku na wrocławskim Stachocinie.
  Stowarzyszenie Grupa z Pasją wbiła łopatę pod ostatni etap rewitalizacji Parku Strachocińskiego 12 kwietnia. Od soboty najmłodsi korzystają z piramidalnej konstrukcji z lin. Pojawił się także stół z szachownicą otoczony ławkami. To miejsce integracji seniorów. Park zmienia się w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 (projekt nr 606).

  - Do 10 czerwca skończymy stawiać ściankę wspinaczkową. To ostatni brakujący element projektu - zapowiada Renata Piwko-Wolny, przewodnicząca zarządu osiedla Strachocin-Swojczyce-Wojnów i liderka Grupy z Pasją.

  Wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy w Parku Stachocińskim zbudowano siłownię plenerową. Rok później zbudowano plac zabaw, alejki i postawiono drewnianą scenę. W 2016 roku park został oświetlony.

  Wszystko kosztowało ponad milion złotych. Na tegoroczne innowacje wydano ponad 300 tysięcy. Renata Piwko-Wolny jest przekonana, że zmiany są warte tych pieniędzy i zachęca wrocławian do wzięcia spraw w swoje ręce, tak jak zrobili to mieszkańcy Strachocina. Liderka projektu została powołana do wrocławskiej rady ds. WBO na kadencję 2017-2019.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Renata Piwko-Wolny jest przekonana, że zmiany są warte tych pieniędzy"

  obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  A czy tam piwko wolno?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Strachocin

  wer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Przydałoby się jakieś boisko sportowe


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  boisko jest przy szkole, w linii prostej od parku około 400 metrów.

  parkowicz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  boisko jest przy szkole, w linii prostej od parku około 400 metrów - mozna sie przejść i skorzystać. . park zmienił sie nie do poznania, jest teraz tam rewelacyjnie. ale boisko sportowe to nie jest...rozwiń całość

  boisko jest przy szkole, w linii prostej od parku około 400 metrów - mozna sie przejść i skorzystać. . park zmienił sie nie do poznania, jest teraz tam rewelacyjnie. ale boisko sportowe to nie jest dobry pomysł w tym miejscu. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo