Przed nami 14. Noc Nadodrza

  Przed nami 14. Noc Nadodrza

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Cały dzień koncertów, wystaw, kiermaszów i degustacji w 49 miejscach czeka na wrocławian w sobotę podczas Świątecznej Nocy Nadodrza.
  Święto dzielnicy rozpocznie się w samo południe w sobotę, 10 grudnia. Potrwa aż do północy. Do dyspozycji gości będzie aż 49 lokalizacji.

  W Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin" od rana trwać będą warsztaty, spotkania z projektantami i rzemieślnikami. Odbędzie się także otwarcie dwóch wystaw: "Kids design space" oraz "Laboratorium Designu i Sztuki". Od rana odbędą się warsztaty, spotkania z projektantami, artystami i rzemieślnikami działającymi na terenie dzielnicy.


  Będzie można także odwiedzić szkołę tańca Just Move, w której przez cały dzień odbywać się będą warsztaty tańców latynoskich.

  Od godz. 18 do 21 w Towarzystwie Kultury Czynnej przy ul. Paulińskiej będzie można z kolei dowiedzieć się nieco więcej o pierwszych dniach powojennego Wrocławia. Pomogą w tym premierowe pokazy filmu o osiedlaniu się po wojnie na ziemiach zachodnich autorstwa Dariusza Orwata oraz monodramy "Faszystowska mać" i „U siebie” w reżyserii Jerzego Weltera na podstawie wspomnień Niemców pozostałych w Polsce po 1945.

  Miłośnicy rękodzieła powinni odwiedzić hostel Hart, w którym odbędą się targi rzemiosła "Jedną Sztukę Proszę", podczas których będzie można zaopatrzyć się w ubrania, biżuterię, obrazy, ceramikę, meble, a także ozdoby choinkowe i bożonarodzeniowe upominki.

  Melomani powinni zajrzeć do "Znasz Ich Cafe Bistro", gdzie o godz. 19 rozpoczną się koncerty. Zagrają zespoły The Tactopers i Der Slapstick Tod. Imprezę tuż przed północą zwieńczy koncert zespołu "ŻÓŁĆ".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama