Góra gruzu na Gądowie. Kto to posprząta?

  Góra gruzu na Gądowie. Kto to posprząta?

  Piotr Bera

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Gruz przy ul. Drzewieckiego
  1/12
  przejdź do galerii

  Gruz przy ul. Drzewieckiego ©Piotr Bera

  Gruz, zużyte opony, płyty chodnikowe i żwir - tak od kilku tygodni wygląda jedna z działek przy ul. Drzewieckiego na Gądowie Małym należąca do Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast". - Pytaliśmy, dlaczego spółdzielnia zwozi na ten teren, ale nie mamy nic do powiedzenia - rozkłada ręce Ryszard Przybylak ze Wspólnoty Mieszkaniowej Drzewieckiego 26-36.
  Jeszcze do niedawna na tej działce był prowizoryczny parking wysypany tłuczniem. Jednak przed wjazdem na działkę postawiono słupki, a następnie wysypano gruz, którego nie zabezpieczono. Działka należy do miasta, ale jej wieczystym użytkownikiem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast.

  - Z punktu widzenia lokatorów likwidacja parkingu była złą decyzją, ale zdajemy sobie sprawę, że jest to prywatny teren i nie mamy nic do gadania. Spółdzielnia postawiła słupki, a następnie zwiozła kupę gruzu, którego nawet nie zabezpieczono. To niedopuszczalne - oburza się Ryszard Przybylak.

  Zdaniem spółdzielni gruz w tym miejscu składowany jest jedynie tymczasowo.
  - W najbliższym czasie gruz zostanie wywieziony i zutylizowany zgodnie z zakładanym planem prac. Pozostały materiał będzie wykorzystany na uzupełnienie i wyrównanie nawierzchni parkingowych należących do Spółdzielni Mieszkaniowej Piast. Po całkowitym uprzątnięciu terenu, plac zostanie zabezpieczony na miejsca parkingowe tylko i wyłącznie dla mieszkańców spółdzielni - deklaruje Marcin Miłosz, zastępca prezesa zarządu SM "Piast".

  Tyle że na terenie Wrocławia nie wolno wyrzucać gruzu, gdzie popadnie. Gruz powinien trafić do specjalnie zamówionego kontenera. Za takie naruszenie przepisów grozi 500 zł mandatu. Pod warunkiem jednak, że zostanie uznany za odpady.

  W tym przypadku ta kara spółdzielni nie grozi. Bo strażnicy miejscy usłyszeli od spółdzielni, że gruz posłuży do budowy drogi.
  - Nie jest więc odpadem. Zarządca terenu ma jednak siedem dni na zabezpieczenie terenu. Jeśli SM "Piast" tego nie zrobi, to wtedy nałożymy 500 zł kary za brak ogrodzenia - mówi Waldemar Forysiak z wrocławskiej straży miejskiej.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie zgłosić nieuprzątany śmietnik?

   NaGórniczej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Na prywatnym terenie właściciel wybudował śmietnik, ale że nie jest zamykany, mieszkańcy wyrzucają tam śmieci. MPO opróżnia kontenery, ale śmieci rozrzuconych luzem już nikt nie uprząta, walają...rozwiń całość

   Na prywatnym terenie właściciel wybudował śmietnik, ale że nie jest zamykany, mieszkańcy wyrzucają tam śmieci. MPO opróżnia kontenery, ale śmieci rozrzuconych luzem już nikt nie uprząta, walają sie dookoła resztki żywności, szczury grasują. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A w SM Energoprem (dawniej Alternatywy 4) murzńskość jak mawiał poeta

   spółdzielca mieszkaniowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Spółdzielcy takimi drobiazgami jak gruz nie przejęliby się. Uważają że spółdzielnie jest własnością panów prezesów i mogą oni robić ze spółdzielnią co chcą. Na walne zgromadzenie przychodzą tylko...rozwiń całość

   Spółdzielcy takimi drobiazgami jak gruz nie przejęliby się. Uważają że spółdzielnie jest własnością panów prezesów i mogą oni robić ze spółdzielnią co chcą. Na walne zgromadzenie przychodzą tylko kumple i pociotki prezesów w liczbie ca 50 sztuk. Spółdzielnia zaś liczy członków około 600set. Pan główny prezes piastuje swoją funkcję od 1983 roku. Przypuszczalnie w statucie napisał sobie że prezesem będzie do śmierci. Ale wtedy na następcę namaszczony zostanie aktualny wiceprezes chyba że zejdzie wcześniej. Tu należy nadmienić , że spółdzielnie pan prezes zakładał w mrokach stanu wojennego w 1982. Jego inicjatywa bardzo się w owym czasie podobała SB. Złośliwcy twierdzą, że obaj panowie prezesi są na tzw. liście Wildsteina i to w charakterze TW. Amen.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jesli to prawda to prezesa zglosic do...

   dlugo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   ...ksiegi guinessa bo to po królowej brytyjskiej najdłużej panujący...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   taka spółdzielnia

   Joanna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Zapraszam jeszcze do pooglądania jak wygląda remont bloku przy Drzewieckiego 49-57. Można z kilka programów o fachowcach wyprodukować.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kultura od siedmiu boleści

   gajda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Sprawdźcie najpierw, czy nie jest to kolejne "dzieło sztuki" na ESK...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fakt, to wygląda na sztukę:)

   miszcz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Po wysypie artystycznych instalacji na Kozanowie i Pilczycach to może być kolejna artystyczna odsłona ESK:). Pozostaje zrobić małą ankietę na temat: "Co artysta chciał nam powiedzieć?"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czyli ten gruz "lokatorom" zwisa i powiewa

   spółdzielca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   a płacz jak zwykle o darmowy parking :-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rozumie, że lokale usługowe na czas tego składowiska są zwolnione z opłat

   klient (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Nie sprzyja to prowadzeniu biznesu w firmach mieszczących się obok czegoś takiego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dlaczego teren spoldzielczy tzn prywatny uznaje sie...

   dlugo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   ...za publiczny?widac stare przyzwyczajenia komunalnych co się ogrodzili i uwlaszczyli ze można wyprowadzić psa i wysypać odpady do spoldzielnianych śmietników i na spoldzielniane zadbane...rozwiń całość

   ...za publiczny?widac stare przyzwyczajenia komunalnych co się ogrodzili i uwlaszczyli ze można wyprowadzić psa i wysypać odpady do spoldzielnianych śmietników i na spoldzielniane zadbane trawniki...przyjdzie nam się wygrodzic dobrze ze systemy kontroli wejścia spoldzielnia zaczela montować juz w bramach...niedługo by ustawić kontener na odpady by nie przeszkadzal wspólnotowym sąsiadom na swoim terenie trzeba będzie wybudować ogrodzenie z furtkazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Paczpan

   parafka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 1

   Przy swoim bloku "wspólnota" postawiła znak, że parking tylko dla mieszkańców wspólnoty.
   Ale jak spółdzielnia na swoim terenie coś robi, to wrzask bo im wspólny parking zabrali.
   Taka żenada ze...rozwiń całość

   Przy swoim bloku "wspólnota" postawiła znak, że parking tylko dla mieszkańców wspólnoty.
   Ale jak spółdzielnia na swoim terenie coś robi, to wrzask bo im wspólny parking zabrali.
   Taka żenada ze strony pana Ryszarda.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama