Poprawili sygnalizację na skrzyżowaniu Sokolej i Powstańców...

  Poprawili sygnalizację na skrzyżowaniu Sokolej i Powstańców Śląskich

  Zdjęcie autora materiału
  Weronika Skupin

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Poprawili sygnalizację na skrzyżowaniu Sokolej i Powstańców Śląskich
  1/6
  przejdź do galerii

  ©fot. Weronika Skupin

  Nowa sygnalizacja na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich/Sokola została otwarta niedawno i miała działać płynnie, ale tworzyły się tam korki. W tej sprawie pisał do nas Czytelnik Michał Rostkowski. – Światła w stronę Rynku może starają się współgrać z tymi od strony Orlej, jednakże w drugą stroną jezdnia korkuje się niesamowicie. Zachęcam wiec do rozliczenia urzędników ze słów, które wypowiedzieli kilka miesięcy temu – pisał. Urzędnicy znaleźli problem. Cykle świetlne w końcu zostały dopasowane i nie ma problemów na przejeździe.
  O SPRAWIE PISALIŚMY TUTAJ: Sygnalizacja na Powstańców Śl. powoduje korki

  Na skrzyżowaniu wystąpił problem z kamerami rejestrującymi przejazdy samochodów, czyli innymi słowy z wideorejestracją. Gdy pojazdy jadą ul. Powstańców Śląskich, na ul. Sokolej powinno zapalać się czerwone światło. Ten mechanizm się zepsuł.

  – Zdiagnozowano i usunięto usterkę. Aktualnie skrzyżowanie jest poprawnie skoordynowane i działa zgodnie z projektem. Cały czas trwają jeszcze prace mające na celu optymalizację działania sygnalizacji, jednakże z uwagi na kosmetyczny charakter poprawek, nie powinny już być one odczuwalne dla użytkowników drogi – mówi Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej urzędu miasta.

  Skrzyżowanie ulicy Sokolej i Powstańców Śląskich znane było z tego, że często dochodziło tutaj do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Kilka lat temu w wypadku ranna została dwójka dzieci, w listopadzie 2012 roku rowerzystka wjechała pod tramwaj, a w czerwcu zeszłego roku tramwaj potrącił pieszego. To tylko wybrane wypadki, bo właściwie codziennie dochodziło tu do niebezpiecznych sytuacji.

  Wszystkie prace w tym miejscu były warte blisko milion złotych.

  PRZECZYTAJ: Budowa świateł za prawie milion złotych. Dlaczego aż tyle?

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MIESZKAM OBOK

   :( (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   I NIC NIE POPRAWILI :( ŚCIEMA JAKAŚ, DALEJ KORKI POD OKNAMI I SMRODZĄ

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jeszcze gorzej spie...... niż było

   wroc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Siedzą Urzędasy. Jeden do drugiego do: Co by tu jeszcze spier.........

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Naprawdę?

   MS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

   Jechałem tamtędy dziś rano w drodze do pracy. Przejeżdżam, począwszy od ronda, kolejne skrzyżowania na świetle zielonym z ulicą Sztabową, Wiśniową/Hallera i Jastrzębią. "Zielona fala" kończy się na...rozwiń całość

   Jechałem tamtędy dziś rano w drodze do pracy. Przejeżdżam, począwszy od ronda, kolejne skrzyżowania na świetle zielonym z ulicą Sztabową, Wiśniową/Hallera i Jastrzębią. "Zielona fala" kończy się na dokładnie na wysokości ul. Sokolej, choć na kolejnych sygnalizatorach przy ul. Kutnowskiej nadal jest zielone.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama