Niebezpieczna droga bez chodnika na Jagodnie (LIST)

  Niebezpieczna droga bez chodnika na Jagodnie (LIST)

  Czytelnik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ul. Buforowa na Jagodnie - zdjęcie ilustracyjne

  Ul. Buforowa na Jagodnie - zdjęcie ilustracyjne ©Tomasz Hołod

  Albo niebezpieczeństwo potrącenia przez samochód albo brodzenie w błocie - taki wybór mają mieszkańcy, którzy muszą dojść poboczem ul. Buforowej do przystanku autobusowego na Jagodnie. - Czy ktokolwiek zainteresuje się tematem zrobienia chodnika od nowych inwestycji „Czterech Pór Roku”? - pyta mieszkanka ul. Komedy w liście do redakcji.
  Ul. Buforowa na Jagodnie - zdjęcie ilustracyjne

  Ul. Buforowa na Jagodnie - zdjęcie ilustracyjne ©Tomasz Hołod

  Oto cały list naszej czytelniczki

  Droga Redakcjo,

  Chciałabym poruszyć temat, który „spędza mi sen z powiek” już od jakiegoś czasu, ale wydarzenia ostatnich dni tylko utwierdziły mnie w tym, że muszę się do Was zwrócić.

  Od czasu do czasu na łamach Waszej gazety pojawiają się artykuły o nowej inwestycji Archicomu na Jagodnie „Cztery Pory Roku” przy ul. K. Komedy. Czasami są one w kontekście samej inwestycji, a kiedy indziej szerzej… czyli osławionej już budowy drogi przy ul. Buforowej, czy też linii tramwajowej.

  Ja chciałabym zwrócić Wam uwagę na inny problem. Tym z Was, którym czasami zdarza się przejechać przez Buforową, na pewno rzucili się w oczy spacerujący poboczem mieszkańcy okolicznych osiedli – szczególnie w godzinach kursowania autobusów. O ile z większości inwestycji do autobusu prowadzą chodniki (co prawa przy ulicy co w deszczową pogodę – taką jak dzisiaj również jest strasznie uciążliwe), to od najnowszego „dzieła” Archicomu, takich chodników ani w jedną stronę ul. Buforowej, ani w drugą nie ma co szukać…

  Dotychczas jakoś ten temat odpychałam od siebie daleko w głąb mojego umysłu, jednak sytuacja z przed kilku dni, spotęgowana dzisiejszą aurą, niestety skutecznie przywróciła we mnie obawy, co do dalszych mych losów na Jagodnie… Dramatyzuje? Czy na pewno?

  No, ale od początku. W ubiegłym tygodniu, jak co dzień od września wybrałam się w swoją podróż strachu na przystanek autobusowy Jagodno Lamowice. Szłam poboczem po przeciwnej stronie – dodam, że wyposażona w odblaski (co zrobiłam, jak tylko zaczęłam uczęszczać tą drogą), aż nagle tir wymijając dziurę w asfalcie zjechał mi na pobocze – nie wyglądało to jakoś szczególnie dramatycznie, ponieważ to było lekkie odbicie w moją stronę, jednak na tyle mnie przestraszyło, że najnormalniej w świecie spadłam z pobocza w dół. Dlatego też od tego dnia postanowiłam, że będę chodzić dołem – ścieżka przy płocie starych Czterech Pór Roku.

  I wszystko byłoby okej, gdyby nie jeden mały szczegół. Deszcz. Niestety, już od wczoraj aura nie dopisuje, a iść na przystanek trzeba. Oczywiście widząc warunki pogodowe, postanowiłam, że pójdę górą. Szybko jednak zostałam sprowadzona na ziemię, gdy tylko dotarłam do ul. Buforowej. Na poboczu stały wielkie kałuże, których jednym sposobem na ominięcie było wejście na ulicę, a auta przecież jadą, jak to zwykle na wspomnianej już wcześniej drodze.

  Dostosowując się do takiej sytuacji, postanowiłam, że jednak lepiej będzie dostać się na drugą stronę ulicy i spróbować zejść na dół. Cała szczęśliwa ze swojego nowego planu zbiegłam wprost w wielkie błocko. Niestety, cała droga dołem – chociaż na pewno bezpieczniejsza – była usłana jednym wielkim błotem. W pewnych momentach byłam zmuszona iść trzymając się płotu.

  I tutaj pojawia się moje pytanie/prośba/wniosek. Czy ktokolwiek zainteresuje się tematem zrobienia chodnika od nowych inwestycji „Czterech Pór Roku”? Dodam, że to nie są jedyne nowe osiedla, które powstają na Jagodnie wzdłuż drogi. Czy ktoś musi wpaść pod auto, złamać sobie kończyny, żeby w ogóle miasto zainteresowało się tym tematem?

  Deweloper doprowadził tylko i wyłącznie drogę i chodnik do głównej ulicy, a dalej co? Czy ktoś wreszcie dojrzy problem? Czy ktoś pomoże?

  Droga Redakcjo, zwróciłam się do Was, gdyż może Wasze nagłośnienie sprawy coś da…

  Pozdrawiam,

  Mieszkanka Czterech Pór Roku przy ul. K. Komedy

  Czytaj także

   Komentarze (107)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ścieżki rowerowe

   błotnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Ja może i mieszkam za miastem ale też jestem (może o mnie akurat tu najmniej chodzi - bardziej o dzieci idące do szkoły lub do pociągu) zmuszony do wędrówki 20cm od ruchliwej jezdni po poboczu,...rozwiń całość

   Ja może i mieszkam za miastem ale też jestem (może o mnie akurat tu najmniej chodzi - bardziej o dzieci idące do szkoły lub do pociągu) zmuszony do wędrówki 20cm od ruchliwej jezdni po poboczu, które jak pada deszcz zamienia się w "coś"... Najlepsze jest to, że kilka lat temu wybudowano nowiutką stację szynobusa z nowymi peronami, nawet z infomatem pokazującym gdzie w danej chwili jest skład, ale aby dojść do tej stacji trzeba założyć kalosze i się umazać błotem jak prosiak. Gdzie tu sens?? Tym zarządza żeby było jasne powiat wrocławski a nie gmina! Wjeżdżam do Wrocławia i widzę to samo - ludzi idących do autobusu miejskiego po poboczu w błocie. A miasto buduje ścieżki rowerowe na potęgę - mamy jeździć rowerami do żłobka, przedszkola czy szkoły z dziećmi na bagażniku?????????!!!!!!!!!!!!!
   A park&ride zalecane przez owada miejskiego? Niech owad sam zostawi auto na park&ride i sobie wsiądzie do tramwaju pełnego żuli i śmierdzącego od wymiocin z osikanymi siedzeniami - miłej jazdy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Macie, co chcieliście

   Cynik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   Od lat głosujecie na tą samą ekipę, która pozwala na budowanie osiedli w szczerym polu, bez żadnej infrastruktury. Dodatkowo sami kupujecie "apartamenty" do których trzeba dojść polną drogą.
   No...rozwiń całość

   Od lat głosujecie na tą samą ekipę, która pozwala na budowanie osiedli w szczerym polu, bez żadnej infrastruktury. Dodatkowo sami kupujecie "apartamenty" do których trzeba dojść polną drogą.
   No więc o co pretensje? Trzeba było sobie kupić mieszkanie z rynku wtórnego, z pełną infrastrukturą itp.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uwagi to do Archicomu

   zawiedziony mieszkaniec cpr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

   Tak jak setki innych mieszkańców zostałem oszukany obiecankami przez Archicom , ważne aby sprzedać mieszkanie. Brak przedszkola, szkoły,poczty,normalnych sklepów, przychodni, brak przystanku MPK...rozwiń całość

   Tak jak setki innych mieszkańców zostałem oszukany obiecankami przez Archicom , ważne aby sprzedać mieszkanie. Brak przedszkola, szkoły,poczty,normalnych sklepów, przychodni, brak przystanku MPK itd. Mieszkał tu pracownik Archicomu ale nie wytrzymał długo wyniósł się bo nie mógł patrzeć jak mieszkańcy męczą się dojazdami, jak brakuje miejsc do parkowania itd, był dobry chłop ale ciążyło na nim duże napięcia ,że wreszcie ktoś go rozpozna, że to on jako handlowiec sprzedał im super mieszkanie. Odszedł, psychicznie tu nie odpoczywał. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taka mnie głupawka dopadła...

   GP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27

   Jagodowe S-F

   Wiosną 2017 roku przetarg na przebudowę Buforowej wygra Ziajka i prace ruszą z kopyta, ale tylko przez pierwsze 15 lat. W 2030 firma poszukiwawcza XYZ odkryje, że ślepe tory...rozwiń całość

   Jagodowe S-F

   Wiosną 2017 roku przetarg na przebudowę Buforowej wygra Ziajka i prace ruszą z kopyta, ale tylko przez pierwsze 15 lat. W 2030 firma poszukiwawcza XYZ odkryje, że ślepe tory tramwajowe na Bardzkiej prowadzą do ukrytego pod Wzgórzem Gajowym tzw. "Złotego Tramwaju na Jagodno". Został tam ukryty w 2018 r. przez wycofujących się z miasta ostatnich urzędników Dutkiewicza po nieudanej próbie organizacji World Games 2017 r.

   Znalezisko skłoni magistrat do zrewidowania planów remontu Buforowej. Rozpisuje się przetarg na projekt zastępczy przebudowy Buforowej uwzględniający torowisko dla "Złotego tramwaju". W 2040, projekt jest gotowy, a zamówione szyny opuszczają hutę na Górnym Śląsku. Prace idą pełna parą. W połowie 2041 transport szyn jest juz na węźle Wrocław-Wschód, a pierwsze koparki poszerzaja wiadukt na Bardzkiej.

   W 2050 transport szyn dociera do skrzyżowania Buforowej i Vivaldiego! Mieszkańcy w euforii...
   Niestety w tym samym czasie spadkobiercy burmistrza Siechnic odkrywają za piecem chlebowym w drewnianej chacie stary operat wodny dla Brochówki z którego wynika że rozpasane aspiracje miasta doprowadzą do degradacji ronda na Iwinach zamieniając je w kwadrat. Oprotestowują budowę linii tramwajowej. Mieszkańcy w depresji...

   W 2071 umiera ostatni inżynier Ziajki, który jeszcze pamiętał co firma zaczęła budować w 2017 r.
   Na szczęście dla wszystkich w 2090 roku wszystkie problemy same się rozwiążą. UNESCO wpisze "Dziurę Solorza" i Jagodno wraz otaczającymi je polami kukurydzy na listę dziedzictwa jako unikalny przykład prokrastynizmu w urbanistyce. Do 2100 teren zostanie otoczony płotem, a w 2116 miasto uroczyście otwiera park kulturowy. Mieszkańcy utrzymują się z ruchu turystycznego, nie muszą już nigdzie jeździć, z Buforowej znikają korki, a transport szyn bez przeszkód dociera do ul. Terenowej. Wszyscy żyją długo i szczęśliwie...

   Mieszkańcy w euforii...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rewelacja :)

   Grzegorz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Świetny tekst :) a do tego opisane w nim wydarzenia i ich czas są bardzo prawdopodobne :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   he, no aż się uśmiałem :)

   Marcin ww (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   miły akcent, wśród "okopanych" na swoich stanowiskach twórców większości komentarzy :) Pogratulować twórczości...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   panie, masz Nową DDR 280m za 3.000.000! po mostem Szytnickim ! jeździj pan, nie narzekaj.. :P

   dr Kaftan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Rowerem i tak niby nie wolno po chodniku ;p

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lepiej jest zgarnąć kasę i umyć ręce, a jeszcze najlepiej napuścić jednych ludzi na drugich

   SK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22

   Mam mieszkanie niemal w centrum, 3km od Dworca Głownego. Zapłaciłem pewnie ze 100tys. więcej niż za podobne mieszkanie na Jagodnie.
   Każdy może powiedzieć, że widziały gały co brały, chciałeś...rozwiń całość

   Mam mieszkanie niemal w centrum, 3km od Dworca Głownego. Zapłaciłem pewnie ze 100tys. więcej niż za podobne mieszkanie na Jagodnie.
   Każdy może powiedzieć, że widziały gały co brały, chciałeś zapłacić taniej to teraz stój w korkach lub bródź w błocie po kostki.
   Ale ja chciałbym zapytać o co innego - jeśli są budowane osiedla dla tysięcy ludzi za 1tys. PLN/m2 taniej niż średnia w mieście - to wiadomo, że te mieszkania się sprzedadzą.
   Jaką politykę stosuje miasto? Sprzedaje ziemię na zadupiu deweloperowi i umywa ręce! Ch. że nie ma chodnika i przyzwoitego dojazdu! Miasto nie jest idiotą komentującym na forum gazety, który może powiedzieć "kupiłeś taniej to się męcz" tylko działa i ponosi konsekwencje tych działań oraz ma zobowiązania wobec podatników.
   Albo sprzedać ziemię, ale doprowadzić drogę i chodnik, albo zobowiązać dewelopera do tego. Dla myślących rozwiązanie się zawsze znajdzie. Skoro i tak Buforowa ma być przebudowana to można było kilka lat temu zastosować rozwiązanie tymczasowe - jakiś wąski chodnik lub szlak pieszorowerowy do wiaduktu - to by chociaż na jakiś czas poprawiło sytuację. A tak to tysiące ludzi jest praktycznie skazana tylko i wyłącznie na samochody, których tysiące więcej pakują się na Armii Krajowej i do centrum.
   Lepiej jest zgarnąć kasę i umyć ręce, a jeszcze najlepiej napuścić jednych ludzi na drugich. To miasto to k... wstyd i obciach, stolica k... kultury bez chodników.
   Divide et impera po wrocławskuzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nowa dyscyplina

   ziuta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   Takie spacery po Jagodnie powinny zyskać miano nowej dyscypliny sportowej... może z okazji World Games?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NARZEKAJĄ ŚMIERDZĄCE LENIE. JA ROWERKIEM MYKAM JAK SUCHA, A JAK PADA TO SPACEREK DO ŚWIERADOWSKIEJ

   ANIA FIT EKO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 21

   WYSTARCZY WYJŚĆ PÓŁ GODZINY WCZEŚNIEJ DLA ZDROWI


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w du&*ę Dutkom

   michał zdychał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   jasne, jeszcze w kompletnych ciemnościach zapier#@%^&ć w deszczu i błocie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   siueh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   a ktoredy to spacerujesz jak pada? bo wlasnie o tym jest ten artykul... tak to jest jak sie wagarowalo zamiast czytac ze zrozumieniem, przy okazji zapomnialas wylaczyc caps lock, ale to juz...rozwiń całość

   a ktoredy to spacerujesz jak pada? bo wlasnie o tym jest ten artykul... tak to jest jak sie wagarowalo zamiast czytac ze zrozumieniem, przy okazji zapomnialas wylaczyc caps lock, ale to juz swiadczy o twojej kulturze. Zapewne jak rozmawiasz z kims w 4 oczy to tez krzyczyszzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SHIFT

   SHIFT (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Ona pewnie myśli, że CAPS LOCK to jest jakieś urządzenie na prąd... A dla zdrowia... Spaceruje godzinę po ciemku rano, w błocie, bo nie wie, jak odczytać rozklad jazdy MPK

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   spokojnie

   Gizmo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Spokojnie prezydent ze swoją ograniczoną umysłowo świtą dowalą tam jeszcze ścieżkę rowerową i powiedzą że kasy nie starczyło na chodnik a wy"plebs"z buforowej (nie obrażając nikogo tom...rozwiń całość

   Spokojnie prezydent ze swoją ograniczoną umysłowo świtą dowalą tam jeszcze ścieżkę rowerową i powiedzą że kasy nie starczyło na chodnik a wy"plebs"z buforowej (nie obrażając nikogo tom mieszkającego) męczcie się dalej bez chodnika i narażajcie swoje i waszych dzieci życie zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CHCIAŁO SIĘ TANIO MIESZKANKO NA ZADU#IU, NO TO NIE NARZEKAĆ. WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY

   SZLACHTA WOJSZYCE. WŁAŚCICIEL DZIAŁECZKI PRZY DRODZE NA JAGODNIE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 22

   MOŻE JESZCZE TRAMWAJ WAM SIĘ MARZY? BUHAHAHA. MIASTA NIE STAĆ NA ODKUPIENIE GRUNTÓW POD TĘ INWESTYCJĘ OD OBECNYCH WŁAŚCICIELI


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lepiej tu niz centrum

   nowe jagodno (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Mieszkania na jagodnie wbrew twojej małej i wiedzy są jednymi z drozszych we Wrocławiu .wystarczy się troszeczkę w ten temat zagłębić i być bardziej oblatanym a następną kwestia to przynajmniej...rozwiń całość

   Mieszkania na jagodnie wbrew twojej małej i wiedzy są jednymi z drozszych we Wrocławiu .wystarczy się troszeczkę w ten temat zagłębić i być bardziej oblatanym a następną kwestia to przynajmniej mamy nowe na uboczu a nie w smierdzacym centrum.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co tu dodać. Ma gość rację . Tanio ma być - he he

   Mieszkaniec sterego Jagodna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Tanio ma być - he he

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   J.w.

   Jay (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   A co cie to obchodzi pajacu z obszczanej kamienicy, gdzie kto mieszkanie kupił. Siedzisz w komunalce to siedz póki jeszcze możesz a nie mi tu szczekasz.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama