Skanska postawiła biurowiec. Czy sprzątnie po sobie...

  Skanska postawiła biurowiec. Czy sprzątnie po sobie podwórko?

  Bartosz Moch

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Skanska postawiła biurowiec. Czy sprzątnie po sobie podwórko?
  1/11
  przejdź do galerii

  ©fot. Bartosz Moch

  Czy podwórko przy ul. Piotra Skargi 7 wciąż należy do miasta? Pracownicy firmy Skanska informowali mieszkańców, że po zakończeniu prac budowlanych wokół tego terenu przywrócą podwórko wraz z zielenią. Tymczasem wśród mieszkańców krążą pogłoski, że miasto sprzedało ten teren firmie Skanska… Obecnie w tym miejscu jest dziki parking, wcześniej była tu zieleń i piaskownica – pisze nasz czytelnik, Michał. Odpowiedzi szukał reporter, Bartosz Moch.
  - Teren przy ulicy Piotra Skargi 7 był i wciąż pozostaje ziemią należącą do miasta – informuje Agnieszka Gawęcka z Zarządu Zasobu Komunalnego i dodaje: - Firma Skanska rzeczywiście zobowiązała się do przywrócenia podwórka wraz z terenami zielonymi i wywiąże się z tych zapowiedzi. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

  O przygotowanie projektu odnowionego podwórka przy Piotra Skargi 7 Skanska zwróciła się do Fundacji Dom Pokoju, partnera społecznego inwestora: - Naszą rolą był kontakt z mieszkańcami i ustalenia, jak ten teren powinien wyglądać. Następnie stworzyliśmy projekt a obecnie będziemy sprawować nadzór nad jego wykonaniem – informuje Maja Zabokrzycka z Fundacji Dom Pokoju.

  W projekcie założono między innymi: uporządkowanie terenu i zmianę nawierzchni w postaci wytyczenia ścieżek wśród terenów porośniętych trawą. Na podwórku pojawią się także elementy małej architektury, jak choćby drewniana pergola czy miejsca do siedzenia. Wykonawca nasadzi rośliny oraz zamknie zaułek obok garaży. Zgodnie z założeniem podwórko ma służyć zarówno mieszkańcom, jak i użytkownikom budynku Skanskiej. Na terenie znajdą się również dwa urządzenia zewnętrznej siłowni: - Generalnie ma to być teren rekreacyjny, służący do odpoczynku wśród zieleni – dodaje Maja Zabokrzycka.

  Kiedy zostaną wykonane wszystkie prace? – Czekamy na zgodę konserwatora zabytków oraz pozwolenie od Wydziału Architektury Urzędu Miasta. Wówczas jeszcze we wrześniu powinny rozpocząć się prace, a z nowego podwórka będzie można korzystać najpóźniej na koniec października bieżącego roku – kończy Zabokrzycka.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fajnie by było

   Robert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Fajnie by było, gdyby powstał taki teren rekreacyjny. Zwłaszcza siłownia brzmi świetnie. Niedaleko mnie jest siłownia zewnętrzna Freekids, ludzie bardzo chętnie z niej korzystają.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fajnie, bo narazie w dzień robi za parking, a w nocy z toaletę, w której nie tylko mocz ludzie oddaj

   Diego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   j.w.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zrobią podwórko i wtedy Wrocławska napisze, że zabrali kolejne darmowe miejsca parkingowe

   tower (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obrońcy biednych, uciśnionych kierofcuf

   Robol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Będą też szczekać pieski z tych wiosek PRA, RPR, DOL i innych parkujących tam nielegalnie, bo nie chcą płacić za postój jak cwaniaczki pod Urzędem Marszałkowskim.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama