Od środy zmiany na Świętego Antoniego. Ustawią 120 platform,...

  Od środy zmiany na Świętego Antoniego. Ustawią 120 platform, donic i ławek

  AB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od środy (31 sierpnia) na ul. Świętego Antoniego zostanie zamontowanych 120 mebli miejskich - platform, donic i ławek. Powód? Uspokojenie ruchu na ulicy.
  Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, dostawa oraz prace montażowe betonowych bloków i donic mogą powodować utrudnienia w ruchu.

  Agnieszka Bocheńska, współautorka projektu zmian na Świętego Antoniego, mówi iż zdecydowano się na metamorfozę akurat tej ulicy ze względu na jej szczególne walory historyczne. - Chcemy uspokoić ruch samochodowy i zwrócić ulicę pieszym. Na ulicy pojawią się platformy będące przedłużeniem chodnika, siedziska i donice z zielenią. Dodatkowo, na specjalnie zaprojektowanych sześcianach będziemy podziwiać archiwalne zdjęcia wykonane w technice fotobetonu – wylicza Bocheńska.

  Wraz z montażem małej architektury kierowcy będą musieli liczyć się z ograniczeniami w ruchu. Kierowcy będą poruszać się tzw. ruchem esowatym, co docelowo ma wpłynąć na ograniczenie prędkości samochodów na tej ulicy.

  Prace montażowe zakończą się do 15 września.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to jest - refleksja

   dd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Czy jest to dzielnica czterech wyznań czy już jednak czterdziestu knajp . Co za troska autorki projektu o będących pod wpływem ...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama