"Jestem kobietą, nie workiem treningowym!". Dziś protest na...

  "Jestem kobietą, nie workiem treningowym!". Dziś protest na pl. Solnym

  PB

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dziś na całym świecie obchodzony jest światowy dzień walki z przemocą wobec kobiet. Z tej okazji o godz. 17. na pl. Solnym pojawią się kobiety z parasolkami, które "nie godzą się na odebranie praw do wolności, godności i do uzyskania pomocy".
  „Zlikwidowanych zostanie prawdopodobnie ponad 100 punktów pomocy. Do ofiar przestępstw, głównie przemocy domowej, w tym bitych i molestowanych seksualnie dzieci, doradcy (prawnicy i psychologowie) od 2017 roku już nie dotrą. Wszystko przez nowe wymogi Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich, które opracowano bez konsultacji z ośrodkami pomocy. Takie kroki podejmują Ci, którzy obiecywali dbać o wszystkich obywateli, a szczególnie tych potrzebujących wsparcia i pomocy w trudnych sytuacjach. Jak widzimy jest zupełnie odwrotnie" - grzmią organizatorzy dzisiejszego protestu.

  I dodają: „My siostry i żony, córki i matki – nasze ciała były, będą i są polem walki” - my zwykłe kobiety, które nie godzą się na odebranie nam prawa do wolności, godności i prawa do uzyskania pomocy, żądamy nie tylko punktów pomocy dla ofiar przemocy ale również surowszych kar dla sprawców przemocy oraz zmodernizowania ustawy dotyczącej przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, tak aby to sprawca był sprawcą a nie ofiarą, jak to teraz w wielu przypadkach bywa" - czytamy na Facebooku w wydarzeniu "Nie Dla Przemocy Wobec Kobiet - Jestem Świadoma".

  Wrocławianki, które przyjdą podkreślają, że są "kobietami, a nie workami treningowymi", żądają "dzieci pod ochroną" oraz chcą uświadomić młode kobiety, żeby "nie bały się mówić".

  Organizatorzy podkreślają, że według statystyk policyjnych 95 proc. sprawców przemocy domowej to mężczyźni, a 91 proc. ofiar to kobiety i dzieci. W Polsce tygodniowo giną trzy kobiety w wyniku przemocy domowej. Podczas protestu będą zbierane podpisy pod petycje dotyczące wprowadzenia zapisów prawnych chroniących przed przemocą domową.


  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pisanie ze zrozumieniem, co się pisze jest trudne, nad wyraz.

   Wielomąż. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Co za d****** tytuł! Wynika , że bicie kobiet dla sportu jest niewłaściwe, bo nie są workami. A, jak zasłużą, to co wtedy? To już można?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobrze, że mają chociaż tyle przyzwoitości, że podają "wedłlug statystyk policyjnych"

   szara strefa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   a nie udają, że to prawdziwe dane. Który facet pójdzie na policję poskarżyć się na przemoc ze strony żony? Zwłaszcza że przemoc to nie tylko bicie, a komu założą Niebieską Kartę bo żona go...rozwiń całość

   a nie udają, że to prawdziwe dane. Który facet pójdzie na policję poskarżyć się na przemoc ze strony żony? Zwłaszcza że przemoc to nie tylko bicie, a komu założą Niebieską Kartę bo żona go psychicznie gnoi? Powiedzą, żeby się wziął w garść i nie przesadzał, tyle.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A kiedy dzień walki z przemocą wobec mężczyzn?

   superman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Podobno ma być równouprawnienie kobiet i mężczyzn.
   Dlaczego mają iść na emeryturę 5 lat wcześniej?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo