Znów nie będzie balu Anny i Rafała Dutkiewiczów. Czy to...

  Znów nie będzie balu Anny i Rafała Dutkiewiczów. Czy to koniec imprezy?

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ostatni bal Dutkiewiczów odbył się w 2015 roku
  1/13
  przejdź do galerii

  Ostatni bal Dutkiewiczów odbył się w 2015 roku ©Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska

  Po raz kolejny nie odbędzie się doroczny bal charytatywny Anny i Rafała Dutkiewiczów. Impreza miała się odbyć 4 lutego 2017 w Hali Ludowej. Jednak żona prezydenta już informuje darczyńców, że bal się nie odbędzie. - Odejście bliskich osób i związany z nim czas żałoby nie pozwala mi na podjęcie się organizacji Balu Dobroczynnego w 2017 roku - pisze do darczyńców Anna Dutkiewicz.
  W ubiegłym roku para prezydencka też nie zorganizowała balu. Oficjalną przyczyną były Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej, które były rozgrywane w Hali Ludowej. Tłumaczono wówczas, że nie ma innego miejsca we Wrocławiu na taką imprezę.

  Na oficjalnej stronie balu można przeczytać, że najbliższa impreza odbędzie się w 2017 roku. Organizatorzy informują, że Hala Ludowa jest zarezerwowana na 4 lutego. Są to jednak informacje nieaktualne. Anna Dutkiewicz, żona prezydenta Wrocławia w mejlach, które wysłała do dotychczasowych darczyńców informuje, że impreza nie odbędzie się również w tym roku.

  - W 2016 roku nie udało nam się spotkać podczas Balu Dobroczynnego, niemniej jednak dzięki Państwa wsparciu podjęliśmy się zbiórki dobroczynnej. Za co z całego serca dziękuję- pisze żona Rafała Dutkiewicza. - Zebrane środki przekazane zostaną na realizację wyznaczonych celów, tj. wsparcie: Pawilonu Korczaka przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Gromkowskiego we Wrocławiu, oddziału ginekologii dziewczęcej przy Wrocławskiej Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i działań Fundacji Opieka i Troska - dodaje Anna Dutkiewicz i tłumaczy, dlaczego impreza nie zostanie zorganizowana w tym roku. - Rok 2016 mimo wielu wspaniałych chwil nie szczędził mi osobistych tragedii. Odejście bliskich osób i związany z nim czas żałoby nie pozwala mi na podjęcie się organizacji Balu Dobroczynnego w 2017 r - pisze żona prezydenta.

  Czy kolejne odwołanie najsłynniejszego wrocławskiego balu może oznaczać, że impreza pary prezydenckiej przechodzi do historii? Nie wiadomo, w biurze Fundacji Opieka i Troska która współorganizowała poprzednie bale, nie chciano rozmawiać z nami na ten temat.

  Do tej pory zorganizowano trzynaście edycji balu Anny i Rafała Dutkiewiczów. W 2015 roku w Hali Ludowej bawiło się blisko 1000 osób - przedstawicieli biznesu, nauki, kultury i polityki. Goście byli bardzo hojni. Potrafili wylicytować za 100 tys. zł kronikę Galla Anonima, czy koszulkę Jerzego Dudka z Realu Madryt.

  Przeczytaj więcej: Bal Dutkiewiczów w Hali Ludowej. Zobacz, kto się bawił i co wylicytował

  Czytaj także

   Komentarze (22)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przecież mieliśmy zbierać kasę

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Na nasze zasrane EIT+ MEGA PRZEKRĘT prokuratura ma tu swój rejon

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nikt by nie przyszedł

   WWR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Udział w takim balu to pocałunek śmierci od Dutkiewicza dla balowicza.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dla jasności

   Janusz Szachowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Organizowanie balu, jakim on by nie był, jest prywatną sprawą państwa Dutkiewiczów. I z tej racji wynika obowiązek ponoszenia przez tych państwa kosztów wynajęcia Hali Stulecia, Stadionu.... czy...rozwiń całość

   Organizowanie balu, jakim on by nie był, jest prywatną sprawą państwa Dutkiewiczów. I z tej racji wynika obowiązek ponoszenia przez tych państwa kosztów wynajęcia Hali Stulecia, Stadionu.... czy czego tam jeszcze, co jest naszą, wspólnoty gminnej, własnością. - pytanie: czy ponoszą? I nie ma co pani Malwino rozdzierać szat nad balangą, która się nie odbędzie - no chyba, że liczyła pani na darmową wyżerkę i na poczucie się choć przez chwilę celebrytką.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   proste i dobre

   kupujący (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   W punkt.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bal i rządy Rafałka czas skończyć

   Donald Trump (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Proponuję na Prezydenta Wrocławia Pana Janusza Korwina Mikke on by tu zrobił porządek w Amerykańskim stylu. Szerokie drogi, zakaz kolarstwa, patole by wypiepszył z mieszkań.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   2015 bal

   MM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Około godziny 20:30 zaczęły się licytacje. W pierwszej, która zaczęła się od 100 złotych, wygrał Ilias Filippidis, biznesmen mający udziały w Invest Group. Licytowano bukiet kwiatów, za który...rozwiń całość

   Około godziny 20:30 zaczęły się licytacje. W pierwszej, która zaczęła się od 100 złotych, wygrał Ilias Filippidis, biznesmen mający udziały w Invest Group. Licytowano bukiet kwiatów, za który zapłacono... 20 tys. złotych. Następnie kwiaty trafiły w ręce gospodyni, Anny Dutkiewicz. W drugiej licytacji przedmiotem były szklane lampy. Sprzedano je Zbigniewowi Korzeniowskiemu za 21 tys. złotych.

   Następnie za 100 tysięcy złotych zlicytowano monetę "Święty wśród świętych". To największa moneta z wizerunkiem Jana Pawła II. Moneta jest 43. egzemplarzem limitowanej edycji. Wylicytował ją również Ilias Filippidis. Za 100 tys. zł Tomasz Misiak wylicytował kolekcjonerską wersję kroniki Galla Anonima. Za 56 tys. zł wylicytowano... designarski korkociąg do wina. Jego właścicielem został Henryk Brunengraber. Kazimierz Śródka za 70 tys. zł wylicytował piłkę oraz koszulkę z podpisami polskich siatkarzy, mistrzów świata. Jerzy Dudek na licytację przeznaczył swoją koszulkę z Realu Madryt z podpisami kolegów, z byłej drużyny. Wygrał ją za 100 tys. zł Jędrzej Piechowiak, jeden z właścicieli firmy JP Weber. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prez. Wrocka Dutkiewicz zawsze z hasłem Niech żyje Polska

   i Ma problem bo z kim świętować (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   gdy wokół ą tacy jak K. Mieszkowski mówią że być Polakiem TO nie brzmi dumnie --

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bal

   yeti (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Dutkiewicz baluje co drugi dzień a rano pędzi do biskupa się spowiadać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jaka strata

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   dla mieszkańców,z w nie będzie balu przebierańców...jak to przeżyć

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No to

   W tym roku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

   ZBIGNIEW KORZENIOWSKI nie kupi kryształowego żyrandola zeby wejść Dutkiewiczowi jeszcze głębiej do tylka.... pozostaje mu smutne lizanie d***...niestety czasami dostaje sie stolcem w twarz. Ale...rozwiń całość

   ZBIGNIEW KORZENIOWSKI nie kupi kryształowego żyrandola zeby wejść Dutkiewiczowi jeszcze głębiej do tylka.... pozostaje mu smutne lizanie d***...niestety czasami dostaje sie stolcem w twarz. Ale panu KORZENIOWSKIEMU to nie przeszkadza.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hojni na pokaz

   Mateusz Mariusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18

   Bez balu nie można wpłacić pieniędzy na szpital? To już trochę bez sensu co? Tacy właśnie jesteście dobrzy, ale gdy trzeba wam zapewnić zabawę i rozgłos.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama