Ważne
  Zjazd Fizyków Polskich na Politechnice Wrocławskiej

  Zjazd Fizyków Polskich na Politechnice Wrocławskiej

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dyskusje nad najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie fizyki, spotkania z laureatami Nagrody Nobla i debaty naukowe - to główne punkty 44. Zjazdu Fizyków Polskich, który rozpoczął się na Politechnice Wrocławskiej.
  W spotkaniu udział weźmie ponad 1000 osób, a wśród nich największe sławy w dziedzinie fizyki, a także doktoranci, nauczyciele, laureaci olimpiad i miłośnicy fizyki. Zjazd odbywa się co dwa lata w różnych ośrodkach naukowych w Polsce.

  Od wtorku, przez trzy dni, swoje prelekcje będą wygłaszać laureaci nagrody Nobla. Jako pierwszy wystąpi prof. Theodor Hänsch z Instytutu Maxa Plancka, który został uhonorowany nagrodą Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk za rozwój precyzyjnej spektroskopii laserowej w 2005 roku. W środę, wykład wygłosi prof. Shuji Nakamura z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara, którego trzy lata temu doceniono za wynalezienie wydajnej diody emitującej światło niebieskie.

  14 września zaplanowano spotkanie z prof. Gerardem Hooftem z Uniwersytetu w Utrechcie. Naukowiec otrzymał Nagrodę Nobla w 1999 roku za wyjaśnienie kwantowej struktury oddziaływań elektrosłabych.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Absolwent fizyki

   absolwent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Tak sie zastanawiam co uradza ... moze jak pomoc swoim absolwentom. Na rynku pracy praca dla fizyka nie istnieje. Najgorszy kierunek. Zreszta juz zaczeli program tworzenia nowch kierunkow (czyt....rozwiń całość

   Tak sie zastanawiam co uradza ... moze jak pomoc swoim absolwentom. Na rynku pracy praca dla fizyka nie istnieje. Najgorszy kierunek. Zreszta juz zaczeli program tworzenia nowch kierunkow (czyt. zmiany nazwy). Do studentow patrzcie czym zajmowali sie wykladowcy wczesniej w przypadku tych nowych kierunkow roznych modnych "informatyk" itd bo moze sie okazac ze ci ludzie nieraz mniej umieja od was.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama