Zabytkowy obraz znaleziony w magazynie (FILM)

  Zabytkowy obraz znaleziony w magazynie (FILM)

  PJ

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Podczas sprzątania bankowego magazynu na terenie Wrocławia znaleziono stary obraz, prawdopodobnie z przełomu XVII i XVIII wieku. Natrafili na niego pracownicy firmy sprzątającej.
  Na miejsce udali się technicy kryminalistyki i grupa dochodzeniowo-śledcza. Okazało się, że najprawdopodobniej jest to barokowe dzieło z przełomu XVII i XVIII wieku.

  Na miejsce udał się także dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu i konserwator zabytków. Ze wstępnej analizy wynika, że obraz pochodzi z przełomu XVII i XVIII wieku. Dzieło o tematyce sakralnej mogło wisieć niegdyś w jakimś kościele, ale na razie są to tylko przypuszczenia.

  Obraz o wymiarach 2x3 metry był zwinięty w rulon. Policjanci po konsultacjach z konserwatorem zabezpieczyli go i przewieźli do Komendy Wojewódzkiej. Zabezpieczono też elementy ramy znalezione w tym magazynie.

  Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności. Funkcjonariusze muszą ustalić - kto jest właścicielem magazynu, obrazu oraz tego, skąd on pochodzi i co robił w magazynie. Konserwator podejmie teraz decyzję, czy dzieło będzie wymagać prac konserwatorskich lub innych specjalistycznych badań.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama