Wypadł przez okno, czy go wyrzucono? Ruszył proces dotyczący...

  Wypadł przez okno, czy go wyrzucono? Ruszył proces dotyczący tragedii z ulicy Krasińskiego

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Rozpoczął się proces dotyczący tragedii z ulicy Krasińskiego we Wrocławiu. Podczas zakrapianej alkoholem imprezy jeden z jej uczestników wypadł przez okno. Było to 10 listopada 2014 roku. Oskarżenie: Sebastian S. w czasie imprezy wyrzucił kolegę przez okno. Oskarżony: To wypadek. Nie było mnie w pokoju w tym czasie.

  ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Prokuratura przekonuje sąd, że to nie wypadek, lecz morderstwo. Sprawca: Sebastian S., wielokrotnie karany, choć zwykle za kradzieże. - Nigdy nie stwierdzono u mnie agresji. Nie karano mnie za czyny agresywne - mówił w piątek, 20.05.2016 r., w sądzie Sebastian.

  Jak to się więc stało, że jego znajomy, Krzysztof, wypadł przez okno z czwartego piętra? Sebastian nie wie. Akurat wyszedł do kuchni zrobić sobie drinka.
  Po powrocie kolegi w pokoju już nie było, a jego żona siedziała i płakała. Zobaczył wybite okno. Oskarżenie ma inną wersję. Sebastian wypchnął Krzysztofa, potem zabrał portfel jego żony z gotówką i dokumentami.

  Sebastian pochodzi z Legnicy. Krzysztofa i Monikę poznał sześć lat temu. Wtedy mieszkali w Wałbrzychu, a on dopiero co wyszedł z więzienia. Później oni przenieśli się do Wrocławia. Sebastian przyjechał tu za pracą i na kilka tygodni zamieszkał u nich. Płacił 80 zł za tydzień.

  - Nigdy nie karano mnie za agresywne czyny - mówił podczas rozprawy oskarżony o zabójstwo Sebastian

  Feralnego 10 listopada pomagał im malować mieszkanie. Wieczorem urządzili imprezę. Najpierw sam z Moniką wypił butelkę wódki. Potem przyszedł Krzysztof, przyniósł więcej alkoholu. Sebastian zaprosił jeszcze koleżankę. W domu była też czwórka dzieci Krzysztofa i Moniki. Pili kulturalnie „po kieliszeczku” - wyjaśniał Sebastian S. w śledztwie.

  Dziś podtrzymał tę wersję. Zdaniem prokuratury Sebastian w pewnym momencie zaczął się szarpać z Krzysztofem i wypchnął go przez zamknięte okno. Sebastian utrzymuje, że był w kuchni. Jednak wersja, którą podał wczoraj, różni się od tego, co mówił w śledztwie. Wczoraj przekonywał, że - gdy wrócił z kuchni z drinkiem - Krzysztofa już nie było, a zaproszona na imprezę koleżanka uciekła.

  W śledztwie opowiadał, że wracając z kuchni zobaczył, że Krzysztof idzie w stronę okna i nagle wypada przez nie. Po wypadku wyszedł z domu. Chwilę stał na ulicy, ale do Krzysztofa nie podchodził. Wreszcie wsiadł do taksówki i odjechał.

  Kiedy zatrzymała go policja, miał przy sobie gotówkę. Zdaniem śledczych - zabraną Monice. Sebastian twierdzi, że dostał od niej jeszcze przed wypadkiem 150 zł na alkohol i papierosy. Dała mu też 50 euro, by w kantorze wymienił je na złotówki. Dlaczego uciekł z miejsca wypadku? Tłumaczył, że poszukiwała go legnicka policja.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zabujca sebastian s zabił kszysztofa

   serir (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pierw zabił merza a puźnie ksiał zabić kolejnom rodzine ale zdorzył tylko zabić merza a rzone i dzieci pszetrfali też zostanie ukarany pszes boga

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Samolikwidacja.

   Zen. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Samolikwidacja meneli,jednego mniej!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sginoł dlatego

   sebastian s (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   frajer sebastian wypchał człowieka pszes okno nie uszanował rze kszysztof ma rodzine i rzone szcześliwom

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nazwisko Sebastiana S.

   Czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   Jeśli by ktoś przeczyta opis zdjęcia do artykułu, dowie się, jakie nazwisko ma Sebastian S. Jaki jest zatem sens używania inicjału?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama