Ważne
  Wypadł przez okno, czy go wyrzucono? Ruszył proces dotyczący...

  Wypadł przez okno, czy go wyrzucono? Ruszył proces dotyczący tragedii z ulicy Krasińskiego

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Rozpoczął się proces dotyczący tragedii z ulicy Krasińskiego we Wrocławiu. Podczas zakrapianej alkoholem imprezy jeden z jej uczestników wypadł przez okno. Było to 10 listopada 2014 roku. Oskarżenie: Sebastian S. w czasie imprezy wyrzucił kolegę przez okno. Oskarżony: To wypadek. Nie było mnie w pokoju w tym czasie.

  ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Prokuratura przekonuje sąd, że to nie wypadek, lecz morderstwo. Sprawca: Sebastian S., wielokrotnie karany, choć zwykle za kradzieże. - Nigdy nie stwierdzono u mnie agresji. Nie karano mnie za czyny agresywne - mówił w piątek, 20.05.2016 r., w sądzie Sebastian.

  Jak to się więc stało, że jego znajomy, Krzysztof, wypadł przez okno z czwartego piętra? Sebastian nie wie. Akurat wyszedł do kuchni zrobić sobie drinka.
  Po powrocie kolegi w pokoju już nie było, a jego żona siedziała i płakała. Zobaczył wybite okno. Oskarżenie ma inną wersję. Sebastian wypchnął Krzysztofa, potem zabrał portfel jego żony z gotówką i dokumentami.

  Sebastian pochodzi z Legnicy. Krzysztofa i Monikę poznał sześć lat temu. Wtedy mieszkali w Wałbrzychu, a on dopiero co wyszedł z więzienia. Później oni przenieśli się do Wrocławia. Sebastian przyjechał tu za pracą i na kilka tygodni zamieszkał u nich. Płacił 80 zł za tydzień.

  - Nigdy nie karano mnie za agresywne czyny - mówił podczas rozprawy oskarżony o zabójstwo Sebastian

  Feralnego 10 listopada pomagał im malować mieszkanie. Wieczorem urządzili imprezę. Najpierw sam z Moniką wypił butelkę wódki. Potem przyszedł Krzysztof, przyniósł więcej alkoholu. Sebastian zaprosił jeszcze koleżankę. W domu była też czwórka dzieci Krzysztofa i Moniki. Pili kulturalnie „po kieliszeczku” - wyjaśniał Sebastian S. w śledztwie.

  Dziś podtrzymał tę wersję. Zdaniem prokuratury Sebastian w pewnym momencie zaczął się szarpać z Krzysztofem i wypchnął go przez zamknięte okno. Sebastian utrzymuje, że był w kuchni. Jednak wersja, którą podał wczoraj, różni się od tego, co mówił w śledztwie. Wczoraj przekonywał, że - gdy wrócił z kuchni z drinkiem - Krzysztofa już nie było, a zaproszona na imprezę koleżanka uciekła.

  W śledztwie opowiadał, że wracając z kuchni zobaczył, że Krzysztof idzie w stronę okna i nagle wypada przez nie. Po wypadku wyszedł z domu. Chwilę stał na ulicy, ale do Krzysztofa nie podchodził. Wreszcie wsiadł do taksówki i odjechał.

  Kiedy zatrzymała go policja, miał przy sobie gotówkę. Zdaniem śledczych - zabraną Monice. Sebastian twierdzi, że dostał od niej jeszcze przed wypadkiem 150 zł na alkohol i papierosy. Dała mu też 50 euro, by w kantorze wymienił je na złotówki. Dlaczego uciekł z miejsca wypadku? Tłumaczył, że poszukiwała go legnicka policja.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zabujca sebastian s zabił kszysztofa

   serir (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pierw zabił merza a puźnie ksiał zabić kolejnom rodzine ale zdorzył tylko zabić merza a rzone i dzieci pszetrfali też zostanie ukarany pszes boga

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Samolikwidacja.

   Zen. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Samolikwidacja meneli,jednego mniej!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sginoł dlatego

   sebastian s (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   frajer sebastian wypchał człowieka pszes okno nie uszanował rze kszysztof ma rodzine i rzone szcześliwom

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nazwisko Sebastiana S.

   Czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   Jeśli by ktoś przeczyta opis zdjęcia do artykułu, dowie się, jakie nazwisko ma Sebastian S. Jaki jest zatem sens używania inicjału?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo