Wyłudzał od ludzi mieszkania. Trafił za kratki

  Wyłudzał od ludzi mieszkania. Trafił za kratki

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Dariusz Gdesz, Polska Press

  Oszust mieszkaniowy w areszcie. Ludzie stracili przez niego 1,4 mln zł i mieszkania. Przesiedlił ich z Wrocławia do wioski w lubuskiem.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Dariusz Gdesz, Polska Press

  Wioska nazywa się Potok. Znajduje się na granicy Polski i Niemiec. Tam w jednym z bloków mieszkają niesamodzielni życiowo ludzie. Wszyscy mieli podstępem zostać pozbawieni swoich mieszkań we Wrocławiu i przesiedleni na odludzie. Na dodatek stracili spore pieniądze. A wszystko dlatego, że poznali tajemniczego Krzysztofa P.

  Zdaniem wrocławskiej Prokuratury Okręgowej to zwykły oszust. On sam przekonywał na przesłuchaniu, że jest po prostu biznesmenem i tak się dziś zarabia pieniądze.


  Jego ofiary to ludzie, którzy byli w trudnej sytuacji finansowej. Mieli długi bo nie płacili czynszów za swoje mieszkania. Krzysztof P. takich właśnie ludzi znajdował. Dzięki swoim kontaktom - twierdzi prokuratura - na przykład we wrocławskich spółdzielniach mieszkaniowych.

  Zaprzyjaźniał się ze swoimi ofiarami. Czasem nawet trochę pomagał. Jedzenie przynosił, czasem m pił wódkę. Wreszcie namawiał na zamianę mieszkania na inne - mniejsze i tańsze. Miało to pomóc w wyplątaniu się z pętli długów. On sam wszystko organizował.

  Wyceniał mieszkanie swojego zadłużonego właściciela. Zdaniem śledczych zaniżając wartość zadłużonych wrocławskich lokali. Co więcej, Krzysztof P. zawyżał wartość mieszkań z bloku na wsi w lubuskiem. Kupił je za grosze - na podstawione osoby.

  Zadłużony wrocławski lokator miał zyskać nie tylko wyplątanie się z pętli długów. Miał dostać dopłatę. Czyli różnicę między wartością swojego mieszkania a ceną lokalu w Potoku.

  Zdaniem prokuratury pokrzywdzeni tych pieniędzy nie dostali.

  Z ustaleń wrocławskiej Prokuratury Okręgowej wynika, że mężczyzna działał dwanaście lat - od 2004 do 2016 roku. Usłyszał jedenaście zarzutów przestępstw. Choć do prokuratury zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni. Przeprowadzani do mieszkań, ale już nie w Potoku, tylko w podwrocławskich miejscowościach. W połowie kwietnia prokuratura poprosiła o aresztowanie mężczyzny, bo ustalono, że próbuje namawiać pokrzywdzonych by odwołali zeznania przeciwko niemu. Zarzuty postawiono też trzem jego wspólnikom.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DANE OSOBOWE NIE POWINNY UKRYWANE...?

   Wrockus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ARTYKUŁ W POCZYTNEJ GAZECIE ORAZ PEŁNE DANE, SPRAWCY "DOBROCZYŃCY", UŁATWIŁY BY ZAPEWNE WYJAŚNIENIE CAŁEJ HISTORII.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taki system niestety

   Taki system (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Nie dziwię ze tyle lat działał i nikt nie płakał ze oszukiwał tyle lat chore kraj niestety całą polska i ten rząd PiS nakradli i jeszcze te ludzie głosują na PiS bo są złodziejami taki system być...rozwiń całość

   Nie dziwię ze tyle lat działał i nikt nie płakał ze oszukiwał tyle lat chore kraj niestety całą polska i ten rząd PiS nakradli i jeszcze te ludzie głosują na PiS bo są złodziejami taki system być uczciwy całe życie i Głowno mieć z tego na sieciowej umowie całe życie tyraj precz cwaniaka co będą pisać było trzeba się uczyć nie każdego na ta było stać szkoda słowo polska to kraj złodziej i jak każdy obywatel cwaniak zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie widzę różnicy

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Ciekawe czy komornik po licytacji daje mieszkanie w Potoku, spłaca zadłużenie w spółdzielni i zwraca różnicę w cenie...hahaha

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   M. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Gdzie jest Bóg ??? Gdzie jest sprawiedliwość ??? Gdzie jest karma ??? Gdzie, k****, bo mnie zaraz jaki chuj strzeli !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kim trzeba byc i nie mieć w ogóle sumienia żeby oszukiwac biednych i pokrzywdzonych przez życie ludz

   Kobranocka69 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   Za takie perfidne oszustwa i to jeszcze przeciwko ludziom chorym, niepełnosprawnym i niezaradnym życiowo powinna być jeszcze publiczna kara chłosty, tak z kilkadziesiąt batów na plecy, a potem co...rozwiń całość

   Za takie perfidne oszustwa i to jeszcze przeciwko ludziom chorym, niepełnosprawnym i niezaradnym życiowo powinna być jeszcze publiczna kara chłosty, tak z kilkadziesiąt batów na plecy, a potem co najmniej 10 lat z kilofem w ręku w kamieniołomach !! Wtedy może naprawdę i on i wielu innych by się zreflektowało, szkoda że u nas nie ma obozów pracy, w których oskarżony mógłby odpracować to co nakradł !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   znaczy się do wczoraj biznesmen, od dzisiaj cwel

   i o to chodziło (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

   .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama