Wrocław: Zgłoś projekt do Młodzieżowego Budżetu Wrocławia

  Wrocław: Zgłoś projekt do Młodzieżowego Budżetu Wrocławia

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Instytut Edukacji Społecznej oraz wrocławski magistrat zapraszają młodych mieszkańców miasta do udziału w projekcie Młodzieżowy Budżet Wrocławia. Dzięki temu można zdobyć dofinansowanie w wysokości tysiąca złotych na realizację projektu o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym lub społecznym.
  Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie minimum trzyosobowe grupy, w wieku do 21. roku życia mieszkające lub uczącej się we Wrocławiu. W ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia każda z grup może ubiegać się o dofinansowanie projektu, w wysokości do tysiąca złotych.

  - Młodzieżowy Budżet Obywatelski Wrocławia to przede wszystkim wsparcie kreatywności, przedsiębiorczości i zaangażowania młodzieży w życie społeczności lokalnych.
  Jego podstawą są zatem innowacyjne i ważne z punktu widzenia młodych przedsięwzięcia - mówi Kinga Ekert z Insytutu Edukacji Społecznej. - W Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim to nie pieniądze są najważniejsze. Realizacja każdego projektu wymaga ważnych umiejętności: diagnozowania lokalnych potrzeb, planowania i dobrej pracy zespołowej, umiejętności organizacyjnych. Te umiejętności każda z grup będzie miała okazję trenować - dodaje.

  Więcej informacji na temat młodzieżowego budżetu można uzyskać w Instytucie Edukacji Społecznej, tel. 793-613-937, ul. Rychtalska 8, I piętro.

  Poniżej przedstawiamy wybrane projekty Młodzieżowego Budżetu Wrocławia:

  • Sportowy Dzień Dziecka w Gimnazjum nr 27” – organizacja 30 maja festynu z okazji Dnia Dziecka w Gimnazjum nr 27
  • „Piknik na Dzień Dziecka nad Odrą” – piknik dla dzieci z klubów i świetlic środowiskowych zorganizowany 29 maja w przystani nad Odrą.
  • „Piknik nad wodą dla seniorów” – organizacja aktywnego wypoczynku dla seniorów nad wodą. Piknik odbędzie się 1 czerwca na terenie przystani nad Odrą.
  • „Zatańcz z nami” – organizacja festynu rodzinnego w SP 44, w trakcie którego odbędą się: nauka tańca towarzyskiego, pokaz tańca towarzyskiego oraz wspólne tańce. Organizatorzy przewidzieli również konkurs plastyczny. Festyn odbędzie się 30 maja, konkurs plastyczny zakończy się 19 czerwca.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   l

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   tysiąc złotych. jak w morde

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama