Wrocław: Pogoda na Wielkanoc. Będzie deszczowo i wietrznie...

  Wrocław: Pogoda na Wielkanoc. Będzie deszczowo i wietrznie [SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA]

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Karolina Misztal

  Pogoda w święta wielkanocne nie będzie sprzyjała rodzinnym spacerom. Nad Dolny Śląsk napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Pogoda podczas świąt będzie przypominała bardziej jesienną niż wiosenną. Można spodziewać się opadów deszczu, a także silnych podmuchów wiatru. Temperatura nie przekroczy 15 stopni Celsjusza. Dr Marek Błaś z Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego ostrzega, że jeszcze większe ochłodzenie przyjdzie po świętach. Trzeba się będzie przygotować nawet na opady deszczu ze śniegiem.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Karolina Misztal

  Nie mamy optymistycznych informacji, pogoda w święta wielkanocne nie będzie sprzyjała rodzinnym spacerom.

  - Na Dolny Śląsk będzie napływało chłodne powietrze polarno-morskie i to będzie przekładało się na pogodę. W świąteczny weekend będzie zimno, pochmurnie i wietrznie. Miejscami można się spodziewać tylko niewielkich rozpogodzeń. Należy się również przygotować na przelotne opady deszczu - mówi dr Marek Błaś z Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.


  W sobotę, niedzielę i poniedziałek temperatura minimalna nad ranem będzie wynosiła 4-5 stopni Celsjusza. W sobotę w ciągu dnia temperatura wyniesie 14-15 stopni i to będzie w świątecznym weekendzie najcieplejszy dzień. W niedzielę i w poniedziałek temperatura w dzień wyniesie zaledwie 10 stopni Celsjusza.

  - Odczucie chłodu będzie jednak nieco większa w niedzielę, ze względu na silny wiatr, w porywach będzie osiągał nawet 60 km/h. Zachmurzenie przez święta będzie duże - mówi dr Błaś i dodaje, że po świętach nie należy spodziewać się lepszej pogody.

  - Będzie jeszcze większe ochłodzenie. Istnieje ryzyko, że wystąpią opady deszczu ze śniegiem - dodaje pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pogoda nie sprzyja

   bydlu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ktore pije na lawkach i zakloca spokoj.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama