Wrocław: Dziś bardzo ciepło, ale uwaga na burze z gradem!...

  Wrocław: Dziś bardzo ciepło, ale uwaga na burze z gradem! (GDZIE JEST BURZA, RADAR)

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  We Wrocławiu będzie dziś bardzo ciepło, bo maksymalnie aż 27 stopni Celsjusza. Jest duszno, jednak powietrze nieco się oczyści, gdyż zapowiadane są burze, przed którymi ostrzega IMGW. W czasie burz wiatr będzie wiał z prędkością nawet 80 kilometrów na godzinę.
  Burze prognozowane są na terenie całego Wrocławia, Dolnego Śląska a nawet całej Polski. Na niebie już widzimy gęste chmury, z których spadnie przelotny intensywny deszcz. Opady mogą nam krzyżować plany przez cały dzień. Sobotnia aura nikogo nie oszczędzi.

  IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami, lokalnie z gradem. Zjawiskom towarzyszyć będzie porywisty wiatr - w niektórych miejscach na Dolnym Śląsku nawet powyżej 80 kilometrów na godzinę.

  Oto ostrzeżenie IMGW:
  Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru od 65 km/h do 80 km/h. Lokalnie grad.
  Prawdopodobieństwo: 85%
  Ważność ostrzeżenia: od 2016-05-28 12:00:00 do 2016-05-29 03:00:00
  Czas wydania: 2016-05-28 09:51:00
  Synoptyk: Piotr Ojrzyński


  Burza - jak się zachować, gdzie nie stawać?
  Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych, znajdujących się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nie narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na ulicach dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych. Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe.

  SPRAWDŹ, GDZIE JEST BURZA - RADAR BURZOWY NA ŻYWO
  Mapa burzowa Polski
  Kolor czerwony oznacza miejsca, w których w danym momencie odnotowano wyładowania atmosferyczne, kolor pomarańczowy - takie, w których odnotowano je 10-25 minut temu, a żółty - 25-40 minut temu

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nic

   wtocek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Od trzech tygodni zapowiadają burzę trawa.wyschla, kurz, i burzy.nie ma teraz.się przejasnilo, Po co to pisać i wrozyc z.fusów

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama