Wrocław: 600 mieszkań i 17 kamienic do remontu [SPRAWDŹ]

  Wrocław: 600 mieszkań i 17 kamienic do remontu [SPRAWDŹ]

  Błażej Organisty

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Tomasz Hołod

  W tym toku rozpocznie się remont 600 mieszkań komunalnych i 17 kamienic we Wrocławiu. Ratusz przeznaczy na ten cel 35 milionów złotych.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Tomasz Hołod

  Jeszcze w tym roku miasto planuje wyremontować około 600 mieszkań komunalnych na terenie Wrocławia, z których prawie połowa to lokale socjalne. Pracownicy odnowią podłogi, drzwi, naprawią lub wymienią uszkodzone okna, wymienią instalację elektryczną i pomalują ściany. Wykonają także inne niezbędne prace remontowe.

  Z odnowionych mieszkań gminnych cieszyć się będą najubożsi mieszkańcy Wrocławia, których nazwiska znalazły się na liście osób, sporządzonej przez urzędników po ocenie złożonych wniosków.
  - Dodatkowo raz w roku gmina prosi pisemnie osobę starającą się o mieszkanie o uaktualnienie informacji o sytuacji materialnej i rodzinnej zainteresowanej osoby – przypomina Maja Berny z wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego.

  To nie koniec dobrych informacji dla osób mieszkających w starych wrocławskich budynkach. W tym roku magistrat planuje także rozpoczęcie remontu 17 kamienic, zlokalizowanych m.in. w okolicach Rynku czy na ul. Wyszyńskiego (pełna lista poniżej).

  - Kompleksowe prace zwykle obejmują m.in. remont elewacji, dachu, wymianę stolarki, prace wewnątrz budynku, wymianę instalacji i przyłączy, remonty piwnic czy zmianę systemu ogrzewania – wymienia Maja Berny.

  Prace realizowane w ramach Programu Rewitalizacji Wrocławskich Kamienic mają zakończyć się w 2018 roku.

  Budynkami i mieszkaniami przeznaczonymi do remontu zarządza Zarząd Zasobu Komunalnego i spółka Wrocławskie Mieszkania. Miasto planuje przeznaczyć na ten cel 35 milionów złotych.

  Lista kamienic do remontu:
  • ul. Biskupa Tomasza I 16, 18,
  • ul. Wyszyńskiego 60, 62, 64, 66, 68, 70,
  • ul. Miernicza 15,
  • ul. Poniatowskiego 6 i 14,
  • pl. Uniwersytecki 7,
  • ul. Mielecka 31,
  • ul. Kurkowa 40/42,
  • ul. Ofiar Oświęcimskich 42 i 44-44a,
  • ul. św. Wincentego 39a-41a.

  Czytaj także

   Komentarze (65)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wroclaw ul.Biskupa Tomasza Pierwszego nr. 8

   Wrocek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zapraszamy na wizyte w tej kamienicy i zapytac mieszkancow w jakich warunkach mieszkaja przy ul.Biskupa Tomasza Pierwszego nr.8 w Wroclaw 50-221. Cieknie dach,grzyb i wilgoc w...rozwiń całość

   Zapraszamy na wizyte w tej kamienicy i zapytac mieszkancow w jakich warunkach mieszkaja przy ul.Biskupa Tomasza Pierwszego nr.8 w Wroclaw 50-221. Cieknie dach,grzyb i wilgoc w mieszkaniach,rozpadajace sie okna i tak mozna bez konca wymieniac wady i usterki w tej kamienicy!
   Zapraszamy wszystkie sluzby i urzedy miejskie a takze wszystkie zainteresowane media moze ktos nam pomoze w tej trudnej sytuacji!!!!!

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nanowe

   tęca ytbe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   odnowienie budynkuf**

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zabytki

   tęca ytbe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Malowanie i onowienie budynkuf**

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Platforma Obywatelska I Nowoczesna chcą zrobić z Wrocławia drugi Goteborg i sprowadzać do naszego mi

   Słuchajcie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Platforma Obywatelska I Nowoczesna chcą zrobić z Wrocławia drugi Goteborg i sprowadzać do naszego miasta Arabów.

   Witam, jesteśmy rodzina, która wróciła po 10 latach z emigracji w Szwecji!!!...rozwiń całość

   Platforma Obywatelska I Nowoczesna chcą zrobić z Wrocławia drugi Goteborg i sprowadzać do naszego miasta Arabów.

   Witam, jesteśmy rodzina, która wróciła po 10 latach z emigracji w Szwecji!!!
   Piszę to w trosce o Wrocław który jest naprawdę spokojnym i bezpiecznym szczególnie dla kobiet miastem na tle miast tzw zachodniej Europy. To wielka bezcenna wartość i nie można jej stracić

   Niestety Platforma Obywatelska i Nowoczesna chcą to zmienić i osiedlać we Wrocławiu Arabów.
   Nie można do tego dopuścić ponieważ będzie to tragiczna i nieodwracalna zmiana Wrocławia.

   Ludzie My mieszkaliśmy w Goteborgu, trzecim co do wielkości mieście w Szwecji, byliśmy sąsiadami "muzułmanów", moje dzieci chodziły do szkoły z Nimi... Wierzcie mi że Oni ( z całym szacunkiem dla człowieka) nie mają zamiaru się integrować z Europejczkami. Nagminnie wprowadzają swoją kulturę, język, obyczaje..np żądają wręcz, aby w okresie Ramadanu ich dzieci miały ulgi w szkole, posiłki "wolne" od wieprzowiny, na uczelniach specjalne przeznaczone pokoje do "Modułów",poziom nauki dostosowany do ich poziomu, w Katolickiej Szkole w Goteborgu "czarno",z syna szkoły średniej zrobiono ośrodek szkolenia dla uchodźców, natomiast Uczniowie dojeżdzali na drugi koniec miasta.., molestowania seksualne na początku dziennym, wprowadzają godziny tylko dla kobiet na basenie że względu na bezpieczeństwo, Córka po skończeniu pierwszej klasy nie umiała pisać.. Ponieważ Nauczyciele skoncentrowali się na socjalnym "ogarnieciu" klasy, na naukę zabrakło czasu, Pani zaznaczam nauczycielka (będąca w ciąży) została kopnieta przez 8 letnie dziecko arabskie na lekcji.. Za dużo nie mogła zrobić oprócz zwolnienia lekarskiego, gdyż oskarżono by ją ja o rasizm.. W miejscach publicznych syf, brud i nieład... (toalety) zero szacunku dla Kraju, który ich przyjął... Przecież to wszystko daje Im Allah :) kobiety arabskie nawet nie mają zamiaru iść do pracy, co rok kolejny dzidziuś.. Panowie arabowie również" zasłaniają " się urlopem tacierzynskim. Wniosek jeden Biały pracuje, płaci ponad 32 procent podatku i usluguje IM :) pominąłem palace się auta na parkingach(podpalacze4 to oczywiście Arabowie plus latajacy helikopter nad miastem :) Myślę, że warto się zastanowić na TA "gościnnościa" Platformy Obywatelskiej o Nowoczesnej.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Narzekasz na posiłki

   Tina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   wolne od wieprzowiny, jakby to było coś niezwykłego. Rozumiem, że jak moja rodzina je tylko wegańskie potrawy, czyli także m.in. bez wieprzowiny, to uznasz to za zbytek i wydziwianie. Ramadan jest...rozwiń całość

   wolne od wieprzowiny, jakby to było coś niezwykłego. Rozumiem, że jak moja rodzina je tylko wegańskie potrawy, czyli także m.in. bez wieprzowiny, to uznasz to za zbytek i wydziwianie. Ramadan jest zły, bo to element religii ingerujący w świeckie z założenia państwo, ale pewnie wszechobecne krzyże w szkole i urzędach w Polsce i wolne w święta religijne już są o.k.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Szwecja ma problem z muzułmanami, Wrocław ma problem z patologią z nadodrza i ołbina. "W miejscach publicznych syf, brud i nieład." - wypisz wymaluj Nadodrze. Rozwiązanie: i jednym, i drugim...rozwiń całość

   Szwecja ma problem z muzułmanami, Wrocław ma problem z patologią z nadodrza i ołbina. "W miejscach publicznych syf, brud i nieład." - wypisz wymaluj Nadodrze. Rozwiązanie: i jednym, i drugim zabrać wszelki socjal i pogonić do roboty.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Kamienice przy pl Uniwersyteckim i Ofiar Oświęcimskich: wyremontować i wynająć na wolnym rynku za 35zł za metr kwadratowy. Ofiar Oświęcimskich ma wielki potencjał, trzeba tylko wyburzyć te paskudne...rozwiń całość

   Kamienice przy pl Uniwersyteckim i Ofiar Oświęcimskich: wyremontować i wynająć na wolnym rynku za 35zł za metr kwadratowy. Ofiar Oświęcimskich ma wielki potencjał, trzeba tylko wyburzyć te paskudne garaże szpecące teren, odnowić kamienice i wymienić lokatorów na takich, którzy będą dbali o budynki.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprzedać

   Q (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   Wszystko należy sprzedać lokatorom albo na wolnym rynku. Na końcu zamknąć drzwi Zarządu Zasobu Komunalnego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprzedać

   Q (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Wszystko należy sprzedać lokatorom albo na wolnym rynku. Na końcu zamknąć drzwi Zarządu Zasobu Komunalnego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Centrum Zajezdnia zbudowano za ok 36 mln.

   Szkoda. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Kolejne 600 mieszkań i 17 kamienic ...nie zostało wyremontowanych. :(

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jre

   Ferdek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Chyba zapomnieliście dodać po 000 do każdej z liczb. Zresztą cała Polska to jeden wielki syf nadający się albo do kapitalnego remontu albo do wyburzenia.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   piece

   fm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

   Czy miasto wymieni w tych mieszkaniach kotły i piece z węglowych na MPEC? Czy tylko przypudruje trupa?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama