Wielkie Tchnienie Życia - w sobotę na wrocławskim Rynku w...

  Wielkie Tchnienie Życia - w sobotę na wrocławskim Rynku w niebo polecą bańki mydlane

  JU

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wielkie Tchnienie Życia - w sobotę na wrocławskim Rynku w niebo polecą bańki mydlane

  ©Jarosław Jakubczak

  W sobotę, 8 października, w godz. 16-18.00 w ramach Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej odbędzie się Wielkie Tchnienie Życia. Na wrocławskim Rynku, przy pomniku Aleksandra Fredry, zbiorą się podopieczni wrocławskiego hospicjum z rodzinami, pracownicy i wolontariusze fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci", wolontariusze ze szkół i firm oraz wrocławianie.
  Wielkie Tchnienie Życia - w sobotę na wrocławskim Rynku w niebo polecą bańki mydlane

  ©Jarosław Jakubczak

  - Spotykamy się i świętujemy. Co? Życie. Takie, jakie jest. Bo jest nasze jedyne, niepowtarzalne i najważniejsze.
  W tym roku będziemy świętować wspólnie z Bonifraterskim Centrum Opieki Hospicyjnej. Od 8.10. do 23.10. przy kościele św. Marii Magdaleny będzie plenerowa wystawa fotograficzna na temat opieki paliatywnej – stacjonarnej dla dorosłych i domowej dla dzieci. Zdjęcia pokażą to, o czym mówimy od lat – że hospicjum to życie. To bycie tu, bycie razem - informują pracownicy fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" i zachęcają do przyjścia na Rynek. Będzie radośnie, kolorowo i czasem głośno - przekonują.

  Wielkie Tchnienie Życia to organizowana co roku akcja, mająca uświadomić wrocławianom, czym są hospicja i opieka paliatywna. Z tej okazji od kilku lat każdej jesieni w niebo nad wrocławskim Rynkiem wylatują tysiące baniek mydlanych. Podczas akcji dla podopiecznych fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" zbierane są też pieniądze. Każda zebrana w sobocie złotówka może być bezcennym darem przedłużającym ich życie, które może być kolorowe, ale jest bardzo kruche - zupełnie tak, jak bańka mydlana.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama