Walczą o przetrwanie szpitala w Środzie Śląskiej

  Walczą o przetrwanie szpitala w Środzie Śląskiej

  Zdjęcie autora materiału

  Adriana Boruszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Szpital w Środzie Śląskiej
  1/5
  przejdź do galerii

  Szpital w Środzie Śląskiej
  ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  Tylko do 1 lipca funkcjonuje szpital w Środzie Śląskiej, a dokładniej jeden oddział, który został po szpitalu przy ul. Kolejowej.
  Obecnie w Środzie Śląskiej funkcjonuje tylko jeden oddział - pediatryczny. Jak informuje nas Joanna Mierzwińska, rzecznik dolnośląskiego NFZ, PHM (Polski Holding Medyczny), nie chciał podpisać aneksu przedłużającego umowę z NFZ do końca września tego roku.

  Teoretycznie więc oddział w Środzie Śląskiej funkcjonuje do 1 lipca tego roku. - Toczą się rozmowy pomiędzy syndykiem, a nowymi podmiotami - informuje nas Sebastian Burdzy, starosta średzki i podkreśla, że w przyszłym tygodniu powinien być już znany nowy podmiot, którzy przejmie "szpital". - Chcielibyśmy, aby wybrany podmiot prowadził przynajmniej oddział pediatryczny oraz nocną i świąteczną pomoc medyczną - podkreśla Burdzy.

  Wątpi jednak, czy jednooddziałowy szpital załapie się w sieć szpitali. Starosta liczy jeszcze na dodatkowe konkursy oraz na dyrektora dolnośląskiego NFZ-u, który zgodnie z nową reformą może indywidualną decyzją wpisać dany szpital do sieci.

  - Zależy mi szczególnie na pediatrii, nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej oraz oddziale internistycznym - wylicza starosta średzki.

  Przypomnijmy, że Polski Holding Medyczny PCZ, właściciel m.in. szpitala w Środzie Śląskiej, w kwietniu 2015 roku wypowiedział umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie szpitalne w Środzie Śląskiej. Do 30 czerwca 2015 roku w średzkim szpitalu działały: oddział chorób wewnętrznych, położnictwa i ginekologii oraz chirurgii ogólnej. Od dwóch lat w mieście funkcjonuje tylko jeden oddział, który został po szpitalu, czyli pediatria.

  Mieszkańcy powiatu średzkiego muszą więc dojeżdżać do okolicznych placówek medycznych. Jak tłumaczy nam Burdzy mieszkańcy Środy Śląskiej, gminy Miękinia czy Kostmołoty dojeżdżają najczęściej do szpitala mieszczącego się przy ul. Fieldorfa, zaś mieszkańcy gminy Udanin czy Malczyce wybierają placówki medyczne w Brzegu Dolnym, Jaworze i Świdnicy.

  - Proszę trzymać za nas kciuki - prosi starosta średzki, gdyż jego zdaniem najkorzystniejszą sytuacją dla mieszkańców powiatu, byłaby reaktywacja szpitala w Środzie Śląskiej.

  ZOBACZ TAKŻE: ZAGADKI I TAJEMNICE WROCŁAWIA - POMNIK SZERMIERZA  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BOGATY TO KRAJ GDZIE SZPITAL CO 30KM

   JULIA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   NIE STAC NAS NA SZPITALE CO 30 KM,MIESZKANCOM ZUPELNIE WYSTARCZY SZPITAL NA FIEODORFA

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie dziwota

   alfons goły (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   JAK MOŻE FUNKCJONOWAĆ SZPITAL SKORO W CIĄGU ROKU ZŁAPANO TRZECH PIJANYCH LEKARZY NA DYŻURZE

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za decyzje kretynów płacą zwykli ludzie

   Zbulwersowana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   Najpierw sprzedają szpital za bezcen a teraz każą trzymać kciuki za szpital.Niech w iuj go zlikwidują i może to będzie nauczka dla innych kretynów rządzących miastami żeby się następnym razem pięć...rozwiń całość

   Najpierw sprzedają szpital za bezcen a teraz każą trzymać kciuki za szpital.Niech w iuj go zlikwidują i może to będzie nauczka dla innych kretynów rządzących miastami żeby się następnym razem pięć razy zastanowili nad sprzedażą szpitali.Szkoda tylko w tej sytuacji zwykłych ludzi którzy płacą zdrowiem za decyzje idiotów.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska język

   Polskojęzyczny niemiecki portal GW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Trudna język

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poprawić błędy...

   Nina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Do autora tekstu - proszę przeczytać całość i poprawić błędy. Ciężko to przeczytać.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama