W weekend w Galerii Dominikańskiej spotkasz Batmana

  W weekend w Galerii Dominikańskiej spotkasz Batmana

  AB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  24 i 25 czerwca wszyscy fani komiksów i gier komputerowych będą mogli przebrać się za swoje ulubione postacie z wirtualnego świata. Rusza bowiem "Weekend z cosplayerami" w Galerii Dominikańskiej.
  Cosplayerzy to osoby, które za pomocą pomysłowych przebrań, rekwizytów i charakteryzacji wcielają się w role znanych postaci z gier komputerowych, komiksów i filmów.

  – Cosplay to zabawa, która ma ponad 100 lat, a wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Szczególnie popularna jest w Japonii, ale dotarła także do naszego kraju. Wydarzenie w Galerii Dominikańskiej to dobra okazja, by dowiedzieć się, na czym polega fenomen cosplay i zobaczyć na żywo pomysłowe kreacje – mówi Andrzej Wąsowicz, dyrektor Galerii Dominikańskiej.

  Podczas wydarzenia odbędzie się również konkurs na najlepsze przebranie. Finał konkursu odbędzie się w niedzielę o 16:00, a o przyznaniu nagród zadecyduje publiczność.

  "Weekend z cosplayerami" odbędzie się 24 czerwca w godzinach 12:00 – 18:00 oraz 25 czerwca między 13:00 a 18:00 na poziomie -1 w Galerii Dominikańskiej. Udział w akcji jest bezpłatny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama