Trwa zimowy nabór na studia. Gdzie są miejsca?

  Trwa zimowy nabór na studia. Gdzie są miejsca?

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Przemyslaw Swiderski

  Na wrocławskich uczelniach rozpoczęła się zimowa rekrutacja. To szansa dla tych, którzy we wrześniu nie dostali się na studia chcą zmienić kierunek albo kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia. Przyjęci kandydaci rozpoczną naukę w marcu.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Przemyslaw Swiderski

  Podobnie jak w poprzednich latach najwięcej miejsc ma do zaoferowania Politechnika Wrocławska. Na chętnych czeka 3685 miejsc na stacjonarnych studiach magisterskich. Nabór potrwa do 14 lutego.

  - Kandydaci, podobnie jak przed rokiem, mają do wyboru 54 kierunki, w tym 18 w języku angielskim – mówi Anetta Stypułkowska, kierowniczka Działu Rekrutacji. – Spodziewamy się, że największym zainteresowaniem kandydatów będą się cieszyły takie kierunki jak architektura, informatyka, mechanika i budowa maszyn, budownictwo oraz zarządzanie i inżynieria produkcji – dodaje.


  Na Uniwersytecie Wrocławskim ruszył nabór na stacjonarne studia na kierunku matematyka. Na studiach licencjackich dostępne jest 120 miejsc, a na magisterskich 100. Studia drugiego stopnia ruszą także na informatyce i to w dwóch wariantach. Na studia dwuletnie przyjęte zostaną 22 osoby, a na półtoraroczne 40. W ofercie najstarszej wrocławskiej uczelni dominują jednak kierunki humanistyczne – europeistyka, filozofia i politologia, na której będzie można studiować również po angielsku. Elektroniczne wnioski w zależności od kierunku można składać do 30 stycznia lub 12 lutego.

  Rekrutacja zimowa odbędzie się także na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Uniwersytetu Ekonomicznego. Zapisywać można się na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, w ramach którego realizowane będą takie specjalności jak przedsiębiorczość i innowatyka, zarządzanie produkcją i usługami, zarządzanie rozwojem, zarządzanie technologią. Na kandydatów czeka 289 miejsc, a nabór rozpocznie się 4 stycznia i potrwa do 12 lutego.

  Na Uniwersytecie Przyrodniczym w ofercie zimowej jest 19 kierunków magisterskich. Wśród nich są dwa nowe kierunki – inżynieria bezpieczeństwa oraz żywienie człowieka i dietetyka. Na architekturze krajobrazu można z kolei studiować na specjalizacji „Chinese and polish tradition in shaping of the landscape”, która daje możliwość zdobycia podwójnego dyplomu magistra – Uniwersytetu Przyrodniczego oraz uniwersytetu w Chinach. Rejestrować się można do 19 lutego. Na przyszłych magistrów czeka 1038 miejsc.

  Zimowej rekrutacji nie prowadzą natomiast Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kierunki

   Carla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dobrze że uruchamiają kierunki po angielsku, ale moim zdaniem lepsze jest studiowanie w samej Anglii... Sama się na to zdecydowałam dzięki firmie Perfect, uczelnia jest świetna.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdzie są miejsca? Za kasa w markecie bo i tak studiowanie to farsa ze

   adfv (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   strony 90% studenctwa!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No to elemnt projakościowy - jak juz nigdzie się taki nie załapał

   fddhb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   to może teraz!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   studia

   andzia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Tak "marcówka"... A potem, tak jak na WSB, ta "marcówka" musi podgonić/dogonić następny semestr!!! Mają więc więcej zajęć - od rana do wieczora!... Bez sensu!!! Ludzie nie pchajcie się na...rozwiń całość

   Tak "marcówka"... A potem, tak jak na WSB, ta "marcówka" musi podgonić/dogonić następny semestr!!! Mają więc więcej zajęć - od rana do wieczora!... Bez sensu!!! Ludzie nie pchajcie się na "marcówkę"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama