To nie koniec burz z gradem! Nowe ostrzeżenia IMGW na dziś

  To nie koniec burz z gradem! Nowe ostrzeżenia IMGW na dziś

  JEW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na dziś ostrzeżenia meteorologiczne. Aż cztery z nich dotyczą Dolnego Śląska. Przewidują intensywne opady deszczu, wiatr dochodzący do 90 km/h i grad. Oczywiście sytuacja jest na tyle dynamiczna, że nie wszystkie zapowiedzi mogą się sprawdzić, ale wrocławianie po wczorajszych opadach gradu wielkości orzechów, powinni mieć się na baczności. Burze nadejdą wieczorem, lecz nie powinny być tak intensywne, jak te wczorajsze.
  Dr Marek Błaś z Uniwersytetu Wrocławskiego zapowiada, że burze we Wrocławiu są możliwe dopiero dziś od godziny 20.00. Mogą potrwać aż do nocy, jednak ich przebieg nie będzie tak gwałtowny, jak tych wczorajszych.

  Burz w mieście możemy spodziewać się również w piątkowy i sobotni wieczór, zaś w niedziele wychodząc na dwór, musimy wziąć parasolki - będzie padał deszcz.

  W piątek i sobotę temperatury będą się wahać między 25, a 24 st. Celsjusza, zaś w niedzielę słupek rtęci wyniesie 21 st. Celsjusza.


  Oto cała treść ostrzeżenia IMGW dla regionu wrocławskiego:


  Obszar: województwo dolnośląskie - subregion wrocławski
  Ważność: od 2017-06-29 12:00:00 do 2017-06-29 18:00:00
  Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.
  Prawdopodobieństwo: 90% (Burze z gradem)
  Uwagi: Brak.
  Czas wydania: 2017-06-29 06:46:00
  Synoptyk: Krzysztof Salanyk
  Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych regionalne


  Kolejne ostrzeżenia meteorologiczne dotyczą także okolic Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry. W przypadku Wałbrzycha opis zagrożenia jest podobny jak w przypadku Wrocławia. Natomiast dla Legnicy i Jeleniej Góry ostrzeżenie obowiązuje już dziś od godz. 8 i poza burzami z gradem informuje także o intensywnych deszczach.  O czwartkowych opadach i burzy ostrzega mieszkańców Wrocławia także Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. W ich komunikacie czytamy:
  Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych, znajdujących się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nie narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na ulicach dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych.

  Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kużwa a ja skusiłem się na auto ze szklanym dachem

   ttrzeba jakoś zaradzić .... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   i żonie piznąć jakąś kołdrę i nakryć daszek aby nie jeżdzić potem na stałe kabrioletem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   Iwona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Kto pisze te artykuły?? Dlaczego Wrocławska tak bardzo się zmieniła? Każda informacja przez Was przekazywana przypomina mi SE lub Fakt :( Już nie czytam

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dzięki za ostrzeżenie

   - (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 1

   Bedę się miał na bacznosci. Jak grad bedzie walil w auto będę pamiętał, że uprzedzaliście.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama