To mieszkanie studenckie było piekłem dla zwierząt

  To mieszkanie studenckie było piekłem dla zwierząt

  Piotr Bera

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  To mieszkanie studenckie było piekłem dla zwierząt
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

  Żółw z odciętymi palcami, skrajnie zmęczony kot, krab, raki, trzy agamy, dwa gekony, wąż zbożowy, młody pyton i mnóstwo rybek - to zwierzęta, które znaleziono w mieszkaniu studenta podejrzanego o znęcanie się nad papugą. Zwierzaki zabrało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
  - Przeszukaliśmy mieszkanie w związku z podejrzeniem znęcania się nad zwierzętami. W lokalu znaleźliśmy inne zwierzęta, które zostały przekazane pod opiekę pracownikom TOZ. Zwierzęta przebadają biegli weterynarze i dopiero po wydaniu przez nich opinii dotyczącej stanu zdrowia, zostaną wydane kolejne decyzje - informuje Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

  WCZEŚNIEJ PISALIŚMY: Okleił papugę taśmą, chociaż ma wyrok za zamęczanie zwierząt


  Policjanci razem z pracownikami TOZ-u wynieśli z mieszkania żółwia, kraba, raki amerykańskie, trzy agamy brodate, dwa gekony lamparcie, węża zbożowego i metrowego młodego pytona. W lokalu znajdują się również rybki, które zostaną zabrane w późniejszym terminie.

  - Nie byliśmy przygotowani na to, co tam zastaliśmy. Rybek było bardzo dużo i dlatego musiały zostać. Gady były w dobrym stanie, ale prawdopodobnie dopiero co zostały kupione. Z kolei żółw miał odcięte palce w jednej łapce, lecz to mógł być efekt starcia np. z krabem - mówi Marta Strzelczak z wrocławskiego TOZ-u i dodaje, że wolontariusze w mieszkaniu nie znaleźli również dokumentów od pytona (a posiadanie ich jest obowiązkowe), poza tym zwierzęta znajdowały się w czterech szklanych terrariach, które były brudne. - Wszędzie leżały odchody, sreberka i folie. Nie było karmówki [owady, którymi karmi się zwierzęta, np. mączniki, drewnojady, mole woskowe - red.] - opowiada inspektorka TOZ.

  Z mieszkania zabrano również skrajnie zmęczonego kota, który zdaniem TOZ-u był zagłodzony, osowiały, miał zaniedbane dziąsła. Został ogolony maszynką. - Naszym zdaniem od dawna nie był leczony. Nie wiemy też dlaczego został ogolony, ponoć jego sierść była całkowicie poklejona. Ale czym? - zastanawia się Strzelczak. - Odebraliśmy te zwierzęta na zlecenie prokuratury, która przekazała je nam w opiekę do wyjaśnienia sprawy.

  Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami będzie poszukiwało rodzin adopcyjnych dla zabranych z mieszkania zwierząt. Jednak nastąpi to dopiero po zakończeniu śledztwa.

  Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w mieszkaniu mężczyzn, wobec których toczy się postępowanie dotyczące zamęczenia kota w pralce.

  ZŁAPAŁ KOTA SĄSIADKI I WŁOŻYŁ GO DO PRALKI - CZYTAJ WIĘCEJ

  10 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Wrocławskiej

  Papuga obklejona taśmą

  Wrocław: Okleił papugę taśmą, chociaż ma wyrok za zamęczanie zwierząt

  Link do głównego zdjęcia

  Papuga obklejona taśmą ©fot. użyczone


  Komunikat

  Ostrzegamy, że kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub dla nich nieprzeznaczone.

  Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i nie mam ograniczonej zdolności do czynności prawnych.

  Nie mam 18 lat! Przejdź do artykułu »

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama