Ważne
  Sławni fizycy z całego świata od jutra we Wrocławiu

  Sławni fizycy z całego świata od jutra we Wrocławiu

  AB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Już jutro na Politechnice Wrocławskiej rozpoczyna się 44. Zjazd Fizyków Polskich. Do Wrocławia przyjadą światowej sławy naukowcy, laureaci Nagrody Nobla z fizyki prof. Gerard Hooft, Theodor Hänsch i Shuji Nakamura.
  Przez sześć dni naukowcy zajmujący się m.in. fizyką biologiczną, jądrową, medyczną, a także grawitacją, kosmologią, optyką i fotoniką czy technologiami kwantowymi będą prezentować najnowsze osiągnięcia w tych dziedzinach.

  W ramach programu przygotowano wiele atrakcji, m.in. otwartą sesję popularno-naukową. Organizatorzy zapraszają w środę 13 września, w godz. 14:00-16:30, do Centrum Kongresowego PWr, w okolicy Ronda Reagana (bud.
  D-20). W trakcie sesji będziecie mogli dowiedzieć się od laureata Nagrody Newtona oraz Nagrody Wolfa, pioniera badań nad wykorzystaniem zjawisk kwantowych w obliczeniach i kryptografii, prof. Antona Zeilingera, jak znaleźć piękno przyrody w fizyce kwantowej.

  – Udział w zjeździe zapowiedziało ponad tysiąc osób, wśród nich największe sławy w dziedzinie fizyki, ale także doktoranci, nauczyciele czy laureaci olimpiad – mówi prof. Arkadiusz Wójs, dziekan Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej i współorganizator imprezy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Super!!!

   gch (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wreszcie jakaś inna informacja niż hejt przeciko kierowcom.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama