ŚDM we Wrocławiu: Zamykają parking pod dworcem

  ŚDM we Wrocławiu: Zamykają parking pod dworcem

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nad bezpieczeństwem pielgrzymów mają czuwać we Wrocławiu policjanci i wolontariusze

  Nad bezpieczeństwem pielgrzymów mają czuwać we Wrocławiu policjanci i wolontariusze ©Andrzej Banas / Polska Press

  W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, które potrwają od 27 do 31 lipca, Dolny Śląsk odwiedzi ponad 17 tysięcy pielgrzymów. W samym Wrocławiu będzie ich aż 15 tysięcy. Służby są w pełnej gotowości. Funkcjonariusze i lekarze mogą zapomnieć w lipcu o urlopach. Na ulicach będzie więcej patroli policji. Ze względów bezpieczeństwa zostanie zamknięty podziemny parking pod Dworcem Głównym PKP. Jest też dobra wiadomość - w razie potrzeby zostaną otwarte bramki na autostradzie A4.
  Nad bezpieczeństwem pielgrzymów mają czuwać we Wrocławiu policjanci i wolontariusze

  Nad bezpieczeństwem pielgrzymów mają czuwać we Wrocławiu policjanci i wolontariusze ©Andrzej Banas / Polska Press

  Ksiądz Piotr Wawrzynek, główny koordynator sztabu przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej o przygotowaniach do imprezy rozmawiał dziś z wojewodą Pawłem Hreniakiem. Zapewnia, że wszystko jest przygotowane na przyjazd pielgrzymów.

  Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się 26 lipca w Krakowie, ale już 20 lipca możemy się spodziewać pielgrzymów w na Dolnym Śląsku. Nasz region odwiedzi w sumie ponad 17 tys osób, z czego aż 15 tysięcy ma przyjechać do Wrocławia. Sporej grupy pielgrzymów można się spodziewać także w Trzebnicy i w Bardzie.

  Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak po posiedzeniu zespołu koordynującego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży informował, że wszystkie dolnośląskie służby są dobrze przygotowane do Światowych Dni Młodzieży. - Jesteśmy przygotowani na wszystkie scenariusze - zapewnia Paweł Hreniak.

  Wrocław został wybrany jako zaplecze medyczne dla Krakowa. To oznacza, że w razie potrzeby ranni 10 karetkami i śmigłowcami będą przewożeni z Krakowa do stolicy Dolnego Śląska. Wszystkie wrocławskie szpitale są w pełnej gotowości. Dyrekcje w lipcu wstrzymały planowane remonty. Pracownicy medyczni, podobnie jak policjanci, muszą zapomnieć o urlopie w tym miesiącu.

  Paweł Petrykowski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przyznaje, że na ulicach będzie więcej patroli. Nie chce jednak zdradzić ilu policjantów będzie pilnować porządku podczas Diecezjalnych Światowych Dni Młodzieży. Pewne jest, że funkcjonariuszy będzie można zobaczyć w okolicach Dworca Głównego PKP, lotniska, miejskiego stadionu, Ostrowa Tumskiego, w galeriach handlowych i na przystankach. Do dyspozycji służb będzie także policyjny helikopter.

  - Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymom, którzy przyjadą na Dolny Śląsk - mówi Paweł Petrykowski. W tym celu przeszkolono też 500 wolontariuszy. - To te osoby będą przy grupach pielgrzymkowych. Wolontariusze zostali wyczuleni, na co mają zwracać uwagę i w jakich sytuacjach reagować - dodaje Petrykowski.

  Wrocławianie muszą liczyć się z utrudnieniami. Ostrów Tumski będzie wyłączony z ruchu samochodowego. W nocy z 22 na 23 lipca zostanie zamknięty parking samochodowy pod Dworcem Głównym PKP. Przy dworcu nie będzie można się zatrzymywać na dłużej niż kilka minut. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

  23 lipca na Stadionie Miejskim zaplanowano koncert „Singing Europe”. Organizatorzy szacują, że weźmie w nim udział ok. 35 tysięcy osób. W tym dniu trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu przy wrocławskim stadionie.

  Dużego ruchu należy się także spodziewać na autostradzie A4. Wojewoda dolnośląski uczulił kierowców, żeby uważali na drodze, szczególnie pod koniec lipca, kiedy pielgrzymi będą wracać do domów. - Na autostradzie, przy bramkach zostaną wydzielone trzy pasy dla ciężarówek i dla autokarów - mówi dolnośląski wojewoda. Jeżeli to nie pomoże i będą się tworzyły korki, to bramki zostaną otwarte.

  Czytaj także

   Komentarze (16)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz

   NIE WIERZĄ WE MNIE ! -Pan Bóg. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   11.06. 2016.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pytanie do MPK

   pytek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Czy na czas tego zjazdu wróci normalny rozkład jazdy MPK? Poza uczestnikami tego Zlotu w tym mieście żyją jeszcze ludzie którzy dojeżdżaja do pracy. Już widzę ten chaos...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MPK

   JA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   To pytanie nie do MPK.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CHEMTRAILS!

   ONA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 12

   dziś od samego rana głównie 6-8 godzina a najintensywniej 7 rano latały samoloty i spryskiwały nas śmiercionośnymi chemikaliami z samolotów, skad bylo tyle linii-chmur?na radarze nad wroclawiem...rozwiń całość

   dziś od samego rana głównie 6-8 godzina a najintensywniej 7 rano latały samoloty i spryskiwały nas śmiercionośnymi chemikaliami z samolotów, skad bylo tyle linii-chmur?na radarze nad wroclawiem flightradar24.com nie bylo tylu samolotów, skad wiec az kilkadziesiat pasow na niebie? wspomne tez ze niektore były ułozone w pewna gwiazde ży..owska !!!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pytam się

   pozdrawiam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 10

   Bardzo przepraszam, ale czemu służby mają nad nimi czuwać?? A PAMBUK ma wolne??


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WOLNE

   JA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Jak czytam twój post to nie mam wątpliwości, że w stosunku do ciebie zawsze, wszyscy mieli wolne!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawe kto za to zapłaci ?

   Kata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 8

   Pytanie jest retoryczne.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aż w kalendarz zerknąłem... nie, dziś nie jest 01.04...

   Yeti (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 10

   A dlaczego "zwykłych" podróżnych i mieszkańców Wrocławia ma obchodzić, że AŻ 15 tys oczadziałych i zapatrzonych przyjedzie?

   Dwa- rozumiem, że z okazji Igrzysk Sportów Dziwnych, całe Miasto...rozwiń całość

   A dlaczego "zwykłych" podróżnych i mieszkańców Wrocławia ma obchodzić, że AŻ 15 tys oczadziałych i zapatrzonych przyjedzie?

   Dwa- rozumiem, że z okazji Igrzysk Sportów Dziwnych, całe Miasto zostanie kordonem otoczone i nie da ani wjechać, ani wyjechać?

   Trzy- zaj...e się nakłada w takim razie remont Dyrekcyjnej :-)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Funkcjonariusze i lekarze mogą zapomnieć w lipcu o urlopach

   chyba coś się komuś we łbie po....ło (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 12

   urlop jest pracownika i ma wypocząć z rodziną czy jak chce. A nie że przez opętanych ktoś mu mówi co i kiedy ma robić i wypoczywać


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kodeks pracy

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 15

   Poczytaj sobie kodeks pracy zanim zaczniesz glupoty wypisywac. Pracodawca nie ma obowiazku udzielic pracownikowi urlopu jesli mialoby to uniemozliwic funkcjonowanie zakladu pracy.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kodeks pracy...

   Kobieta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 4

   Jeśli urlop został zaplanowany (a planowanie urlopu jest zazwyczaj w styczniu) pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu jeśli został on zaplanowany!! W sytuacji, gdy pracodawca nie udzieli...rozwiń całość

   Jeśli urlop został zaplanowany (a planowanie urlopu jest zazwyczaj w styczniu) pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu jeśli został on zaplanowany!! W sytuacji, gdy pracodawca nie udzieli zaplanowanego wcześniej i zgodnego z harmonogramem urlopu pracownikowi jest zobowiązany zwrócić wszystkie koszty, jakie poniósł pracownik w związku z organizacją zaplanowanego urlopu!! Ta sytuacja nie jest sytuacją uniemożliwiającą funkcjonowanie zakładu pracy!! I tyle w tym temacie.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wcale nie

   --- (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pracodawca może nawet ściągnąć pracownika podczas urlopu.
   Takie mamy prawo, lekarze wezmą urlop kiedy indziej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kodeks pracy

   Oszukany - Sierpień 80 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   został napisany pod dyktando zachodnich koncernów.
   Nie ma w Polsce niezależnego parlamentu.
   Prawa pracowników w Polsce zupełnie się nie liczą. Są na to dziesiątki tysięcy dowodów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to nieodpowiedzialne

   W-w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 4

   ze względów bezpieczeństwa cały dworzec kolejowy powinien być zamknięty, lotnisko też, na rogatkach miasta punkty kontrolne - wjazd tylko po szczegółowej rewizji osobistej - że też ludzie...rozwiń całość

   ze względów bezpieczeństwa cały dworzec kolejowy powinien być zamknięty, lotnisko też, na rogatkach miasta punkty kontrolne - wjazd tylko po szczegółowej rewizji osobistej - że też ludzie odpowiedzialni za bezpieczeństwo nie mają za grosz wyobraźnizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Festiwal pedofilli i zboczeń

   Zabrałem swoje dzieci z miasta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 16

   Niech pobawią się na świeżym powietrzu. A tak to musiałbym się martwić, czy jeden typek z koloratką czy inny nie bedzie na kolanka nakładał śmietankę...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   S

   T (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 2

   Wrocław zapleczem medycznym... ratunku!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama