Samorządowcy docenieni przez mieszkańców [FINAŁ PLEBISCYTU]

  Samorządowcy docenieni przez mieszkańców [FINAŁ PLEBISCYTU]

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Podczas gali w DCF wręczono samorządowcom nagrody, a także odbyły się warsztaty na temat tego, jak skutecznie promować swoją gminę w internecie
  1/13
  przejdź do galerii

  Podczas gali w DCF wręczono samorządowcom nagrody, a także odbyły się warsztaty na temat tego, jak skutecznie promować swoją gminę w internecie ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Beata Moskal-Słaniewska, Milan Ušák i Adam Górecki wygrali plebiscyt „Czy to był dobry wybór?” zorganizowany przez „Gazetę Wrocławską”. Głosowanie zorganizowano na półmetku samorządowej kadencji.
  Gala, podczas której wręczono nagrody, odbyła się we wtorek w Dolnośląskim Centrum Filmowym. - Samorząd lokalny był, jest i będzie najważniejszą władzą w kraju - mówił podczas rozdania nagród Arkadiusz Franas, redaktor naczelny „Gazety Wrocławskiej”. - Zapytaliśmy naszych czytelników, czy dobrze oceniają wybór, jakiego dokonali podczas wyborów samorządowych. Okazało się, że większość głosujących jest zadowolona - dodał Arkadiusz Franas.


  W kategorii dolnośląskich prezydentów po zaciętej walce wygrała Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. Mieszkańcy uznali, że pani prezydent dobrze rządziła miastem przez dwa lata i po wygranych wyborach nie spoczęła na laurach. Niewiele do zwycięstwa zabrakło Rafaelowi Rokaszewiczowi, prezydentowi Głogowa, który zajął w naszym plebiscycie drugie miejsce. Na podium znalazł się również prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

  Natomiast w kategorii burmistrzów na czele naszego rankingu uplasował się Milan Ušák, burmistrz Siechnic. Drugie miejsce zajęła burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, a trzecie - Jan Magda, szef gminy Pieńsk.

  Adam Górecki zdobył najwięcej głosów w naszym plebiscycie w kategorii wójtów. Tuż za nim uplasowali się Jakub Bronowicki, burmistrz Wiszni Małej, i Mirosław Lech, wójt miejscowości Stare Bogaczowice.

  Milan Ušák, który osobiście odebrał nagrodę, nie ukrywał zadowolenia. - Cieszę się, że mieszkańcy docenili moją pracę. Siechnice dynamicznie się rozwijają. W gminie powstają nowe drogi, inwestujemy także w edukację i w sieć wodno-kanalizacyjną - mówi zadowolony burmistrz. I nie ukrywa, że będzie za 2 lata znów startował w wyborach.

  Podczas oficjalnego podsumowania plebiscytu samorządowcy uczestniczyli w konferencji, dzięki której mogli się dowiedzieć, jak skutecznie promować miasto, powiat i gminę w internecie za pomocą narzędzi Google. Krzysztof Czyżykiewicz opowiadał o tym, jak dać się znaleźć w internecie i jak sprawdzić, kto nas znalazł.

  Tomasz Krawczyk, dyrektor rozwoju redakcyjnego Polska Press Grupy, do której należy „Gazeta Wrocławska”, opowiadał o sile nowych mediów i o tym, że tradycyjny serwis internetowy samorządu już nie wystarczy. Zwracał uwagę, jak wielką rolę w internecie odgrywają dziś filmy.

  - Dzięki tym informacjom, mam już w głowie wiele pomysłów dotyczących promocji naszego powiatu w internecie. Ważne, żeby słowo pisane przenieść umiejętnie na obraz - mówi Wojciech Kloczkowski ze Starostwa Powiatowego w Oławie.


  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mdli ludzie

   bb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Nikt z nich nie wyróżnił się. Na przykład w obronie mieszkańców przed trzynasto workowej segregacji śmieci w mojej kuchni.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a gdzie " gwiazda" Długołęki

   ala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   nasza panna Łebek ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i tak od lat

   Anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Nie ma wójtowej długołęki ???Chyba ludzie zaczęli myśleć i czytać np. na BIP jak bardzo gmina jest zadłużona a na przestrzeni lat zadłużenie i jego koszty wzrosły z 9 mln do ok.70 mln ale o tym na...rozwiń całość

   Nie ma wójtowej długołęki ???Chyba ludzie zaczęli myśleć i czytać np. na BIP jak bardzo gmina jest zadłużona a na przestrzeni lat zadłużenie i jego koszty wzrosły z 9 mln do ok.70 mln ale o tym na Facebooku gminy nie napiszą ani słowa.A pani wójt pewnie nie długo powie SAJONARA mieszkańcy tak jak robi pan Dutkiewicz tylko że tu zadłużenie jest na miliardy praktycznie nie do spłacenia.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Moim zdaniem

   podpis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   1 miejsce powinien mieć prezydent Wałbrzycha


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ty

   no co (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dupkiewicz powinien wygrać;-)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama