Ruszył przetarg na kamienicę na Wyspie Słodowej

  Ruszył przetarg na kamienicę na Wyspie Słodowej

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  .

  . ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse

  Jest już jasne, że miasto sprzeda kamienicę na Wyspie Słodowej. Odda także w wieczyste użytkowanie działkę, na której stoi. Ruszył przetarg w tej sprawie. Nabywcę poznamy na początku sierpnia.
  .

  . ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse

  Przetarg na sprzedaż kamienicy został ogłoszony w piątek, 19 maja. Cena jest tylko jednym z elementów oferty. Równie ważny dla miasta będzie także cel, na jaki zostanie przeznaczony kamienica.

  W warunkach postępowania urzędnicy zastrzegli funkcje, jakie spełniać powinna kamienica na Wyspie Słodowej.

  – Sposób zagospodarowania nieruchomości powinien uwzględniać obecny sposób wykorzystywania wyspy, działania prospołeczne, partycypacyjne, integracyjne o otwartym charakterze, w tym: działania kulturalne, wystawiennicze i ekspozycyjne, działalność konferencyjną i kongresową, inkubację przedsiębiorstw, usługi gastronomiczne oraz usługi drobne – informuje Maja Wysocka z biura prasowego magistratu.


  Przypomnijmy, że jeszcze w styczniu chętna do nabycia kamienicy była poznańska firma Concordia Design, która w budynku chciała stworzyć centrum designu otwarte dla wszystkich mieszkańców, a część powierzchni przeznaczyć na potrzeby konferencji i warsztatów. Zgodnie z pomysłem firmy w budynku miałaby pojawić się także restauracja.

  - W kamienicy chcemy stworzyć I-City Wrocław - centrum designu, innowacji i biznesu podobne do istniejącego od 5 lat w Poznaniu. Chcemy stworzyć centrum, które nie będzie dofinansowane z urzędu miasta i podatków mieszkańców – mówiła w styczniu Ewa Voelkel-Krokowicz z Concordii Design.

  To, kto kupi kamienicę na Wyspie Słodowej okaże się 3 sierpnia. Cena wywoławcza ustalona przez miasto wynosi 6 mln 741 tys. zł.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kultury

   wfwff (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   najpierw to trzeba zainwestowac i nauczyć młodzież kultury osobistej , patrzac co sie dzieje we Wrocławiu i na wyspie to jest dno i wodorosty, żenada i wstyd

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aaa

   Aaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Obecnie to wyspa wykorzystywana jest jako jedna wielka melina, speluna najczęściej akademickiej holoty.... Wstyd wieczorem pokazywać przujezdnym tego miejsca...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obecnie główny sposób wykorzystywanie tej wyspy

   jakiś ktoś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

   To chlanie, sra*nie, szczanie i rzyganie gdzie popadnie, a także dewastacja i robienie tam totalnego syfu.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama