Rusz szare komórki i nie daj się świątecznej nudzie...

  Rusz szare komórki i nie daj się świątecznej nudzie (PROPOZYCJE ZABAW)

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kółko i krzyżyk też jest dobrym pomysłem na zabicie nudy

  Kółko i krzyżyk też jest dobrym pomysłem na zabicie nudy ©Grzegorz Dembinski

  Martwisz się perspektywą kolejnych godzin przy stole i powtarzanych przy każdych świętach tych samych opowieści? Zaproponuj odmianę. Zabierz rodzinę na spacer. Ruch na pewno przyda się każdemu, tym bardziej po obfitym świątecznym śniadaniu. Zadbaj też o gimnastykę mózgów. Zamiast gapić się w telewizor, weź kilka kartek i długopisów – te akcesoria znajdą się na pewno w każdym domu i spróbujecie zagrać w stare dobre gry.
  Kółko i krzyżyk też jest dobrym pomysłem na zabicie nudy

  Kółko i krzyżyk też jest dobrym pomysłem na zabicie nudy ©Grzegorz Dembinski

  Gry są nie tylko świetną rozrywką, ale także okazją do rozmów na nowe tematy i jedno gwarantują na pewno: nie będą to nudne święta.

  Przypomnij sobie zasady, jeśli zapomniałeś i namów biesiadników na małą rozgrywkę. W co? Na przykład w państwa miasta, kółko i krzyżyk, statki albo szubienicę.

  Państwa miasta
  W tę grę może grać dowolna liczba graczy, każdy potrzebuje kartkę i długopis.
  Na ułożonej poziomo kartce rysujecie tabelkę. Tyle rubryk, ile wymyślicie kategorii plus dodatkowa na punkty. Poza kategoriami tytułowymi można dodać takie jak: roślina, zawód, imię, auto, rzecz, zespół, rzeka, film, książka, aktor, itp. Jeden z graczy po głośnym wstępie „x,y,z” mówi w myślach alfabet. Gdy usłyszy „stop”, podaje literę. Od tej chwili gracze starają się jak najszybciej wypełnić rubryki słowami na tę literę. Kto pierwszy to zrobi, liczy głośno do 15. Gdy skończy, podliczacie punkty. Za taki sam wyraz podany przez innego gracza dostajecie 5 punktów, za słowo, które się nie powtarza 10 punktów, za brak zero. Gracz, który jako jedyny wpisze słowo w rubryce, której inni nie wypełnili, dostaje 15 punktów. Powtarzamy rundę tyle razy, ile chcemy. Wygrywa ten, kto zdobył najwięcej punktów.

  Kółko i krzyżyk
  Kółko i krzyżyk to gra dla dwóch graczy. Najpierw należy narysować pole gry: cztery przecinające się linie: dwie pionowo i dwie poziomo, w równych odstępach, by utworzyć 9 kratek. Następnie gracze stawiają na przemian kółko i krzyżyk, starając się zająć trzy pola w jednej linii – pionowo, poziomo lub ukośnie. Wygrywa ten, który zrobi to jako pierwszy.

  Kropki
  Najlepiej grać na kartce w kratkę. W tej grze liczy się przeszkadzanie. Każdy gracz powinien mieć inny kolor długopisu. Kropki stawia się na przecięciach linii. Gracze ruszają się na przemian. Stawiają kropki tak, aby otoczyć kropki przeciwnika i wtedy mogą połączyć swoje kropki linią i stworzyć bazy. Wygrywa ten, kto ma więcej baz. Punkty otrzymuje się za każdą otoczoną kropkę przeciwnika i traci swoje otoczone kropki.

  Szewc
  Do tej gry potrzebujecie kartkę w kratkę oraz długopisy w dwóch kolorach. Gracze na przemian stawiają kreski wzdłuż krawędzi kratek. Ten, kto jako ostatni wykona ruch zamykający jakiś obszar, uważa go za swój i zamalowuje. Gra toczy się do zajęcia ostatniej wolnej kratki. Oczywiście tu też liczy się przeszkadzanie. Wygrywa ten, kto zdobył większe terytorium.


  CZYTAJ DALEJ: SMOK, STATKI, SZUBIENICA, KARTOFEL
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   propozycja

   jajcarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Jak się nudzisz to zorganizuj manifestację KODziarzy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pani Redaktor...

   daf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   ... jeżeli Pani nudzi się w Święta to współczuję Pani ogromnie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rozbawiony

   Wesoły (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Dokładnie, trzeba być skończonym idiotą albo zniszczonym pracoholikiem aby szukać ratunku w takich artykułach - nie wiem co gorsze.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy naprawde musze to komentowac

   HAHAH (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   HAHAHAH

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama