Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Reforma oświaty. Sprawdzamy, co zmieni się na wrocławskim Szczepinie

Adriana Boruszewska
Adriana Boruszewska
Gimnazjum nr 28, ulica Zachodnia
Gimnazjum nr 28, ulica Zachodnia Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Nowa sieć szkół wchodzi w życie 1 września. Jakie zmiany czekają wrocławskich uczniów? W tym tygodniu sprawdzamy, co zmieni się na Szczepinie.

Na wrocławskim Szczepinie funkcjonują dwie szkoły podstawowe - Szkoła Podstawowa nr 18 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 18 przy ul. Poznańskiej 26 oraz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 46 przy ul. Ścinawskiej 21, a także jedno gimnazjum - nr 28 przy ul. Zachodniej 2.

- Od 1 września 2017 r. Gimnazjum nr 28 przy ul. Zachodniej 2 zostanie przekształcone w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 14. Od 1 września w tej szkole będą także kontynuować naukę uczniowie klas II i III obecnego Gimnazjum nr 28 - informuje Anna Bytońska z wrocławskiego magistratu.

Będzie nowa SP nr 14

Wojciech Baryluk, dyrektor Gimnazjum nr 28, wyjaśnia, że zmiany, tj. remonty, w budynku szkoły planuje dopiero w wakacje.

- Zamierzamy kupić nowe meble i ławki dla młodszych uczniów. Dodatkowo stołówkę trzeba wyposażyć w mniejsze serwisy - wylicza dyrektor Baryluk i podkreśla, że to właśnie stołówka była ważnym argumentem do stworzenia w budynku przy Zachodniej podstawówki.

Obecnie w gimnazjum przy ul. Zachodniej uczy się około 400 uczniów. We wrześniu w budynku zostaną II i III klasy gimnazjum, do tego pojawią się również dwie klasy siódme i jedna - dwie klasy pierwsze. Dyrektor potwierdza, że są odpowiednie zasoby lokalowe.

Na reformę przygotowana jest również Sportowa Szkoła Podstawowa nr 46 przy ul. Ścinawskiej. Jej dyrektorka, Jolanta Milczyńska-Strach, deklaruje: - Jesteśmy otwarci na reformę. Mamy warunki, by przyjąć zarówno klasy pierwsze, jak i zatrzymać siódmoklasistów.

Od września w szkole przy ul. Ścinawskiej będą uczyć się trzy klasy siódme: dwie sportowe i integracyjna. Pierwszaki już od początku będą miały dodatkowe zajęcia na basenie.

Co będzie największym wyzwaniem? - Pracownia chemiczno-fizyczna - odpowiada Jolanta Milczyńska-Strach i już myśli, gdzie jej uczniowie będą uczyli się przedmiotów ścisłych. - Jeżeli będzie taka potrzeba, to przez pierwszy rok uczniowie będą korzystać z pracowni w szkole gimnazjalnej, z którą nawiążemy współpracę. Chciałabym, by nauczyciele fizyki i chemii z gimnazjum najpierw uczyli także u nas, a potem stopniowo przechodzili do naszej szkoły - tłumaczy Milczyńska-Strach. Dyrektorka dodaje, że najmłodsi uczniowie mają zapewnioną w szkole m.in. pływalnię, stołówkę a także świetlice otwartą prawie 12 godzin - od godz. 6.30 do godz. 17.00.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Reforma oświaty. Sprawdzamy, co zmieni się na wrocławskim Szczepinie - Gazeta Wrocławska

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska