Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przynieś swoje rośliny do "lekarza"

MAL
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Szymon Starnawski /Polska Press
Rośliny, które od kilku lat nie rosną, usychają, pleśnieją lub nie kwitną można dziś przynieść do "lekarza". W ramach Fascynującego Świata Roślin na Uniwersytecie Przyrodniczym odbędą się otwarte konsultacje dla działkowców, ogrodników i posiadaczy doniczkowych roślin. Od godz. 9.00 do 14.00 w holu Centrum Dydaktyczno-Naukowego (pl. Grunwaldzki 24A) będą czekać na nich specjaliści z zakresu medycyny, żywienia i ochrony roślin – tych, które hodujemy dla ozdoby i tych, które zjadamy.

- To będzie okazja nie tylko do zdiagnozowania swojej chorej rośliny, ale i zdobycia konkretnej wiedzy – jakie gatunki warto uprawiać na tarasach i balkonach? Jak je nawozić, chronić przed szkodnikami i chorobami. Jak rośliny, które zjadamy, regulują nasz metabolizm, wpływają na samopoczucie. Dlaczego niektóre zioła mogą pachnieć cytryną? Czym zastąpić cukier z buraka? W których roślinach znajdziemy mnóstwo antyoksydantów, witaminy C, magnezu, wapnia - informuje Martyna Jabłońska z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Entomolodzy, fitopatolodzy i ogrodnicy będą w czwartek udzielać porad także telefonicznie – pod numerem 71-320-17-46.

Przed uczelnią na dwa tygodnie stanie przygotowana przez studentów z koła naukowego farma miejska, czyli nowy trend ogrodnictwa miejskiego w Europie. Będzie to zbudowana z europalet z recyklingu konstrukcja z roślinami uprawnymi – warzywami, owocami i ziołami. Dla tych, którzy przymierzają się do własnego ogródka, to idealna okazja, żeby podejrzeć, jak to robią specjaliści, a dla reszty – do chwili wytchnienia wśród roślin w centrum miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Przynieś swoje rośliny do "lekarza" - Gazeta Wrocławska

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska