Ważne
  Przez złodzieja kabli ludzie zostali bez internetu

  Przez złodzieja kabli ludzie zostali bez internetu

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Rybak

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne

  Policjanci z komisariatu na Rakowcu wytropili złodzieja kabli telekomunikacyjnych. Udowodnili mu 47 kradzieży. Działał od września do listopada ubiegłego roku. W kablach szukał miedzi, którą potem sprzedawał w punktach skupu złomu. Z jego powodu mieszkańcy osiedla mogli mieć problemy z dostępem do internetu.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne

  Wpadł w ostatnich dniach. Mężczyzna ma 45 lat. Policjanci podejrzewają, że na swoim koncie może mieć więcej kradzieży kabli niż te, które do tej pory mu udowodniono. Kable kradł m.in. w rejonie ulic Krakowskiej, Opolskiej, osiedla Księże Małe i Opatowic.

  Jak działał? Wykopywał kable z ziemi, wyrywał ze skrzynek czy studzienek telekomunikacyjnych. Kable opalał, by pozbyć się osłony, a potem uzyskany w ten sposób metal sprzedawał. Pokrzywdzona firma - jeden z operatorów telekomunikacyjnych - wciąż liczy straty.

  Zatrzymany przyznał się do postawionych mu zarzutów. Będzie odpowiadał nie tylko za kradzież. Nawet 8 lat więzienia grozi komuś, kto uszkadza lub zabiera element sieci telekomunikacyjnej, zakłócając jej działanie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo