Podświetlą Sky Tower na zielono - dla dzieci z porażeniem...

  Podświetlą Sky Tower na zielono - dla dzieci z porażeniem mózgowym

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jutro o godz. 19 Sky Tower zostanie podświetlony na zielono. 5 października to Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, a Wrocław należy do 17 miast, które wspierają ogólnopolską kampanię społeczną #17milionów. To liczba kluczowa, bo aż 17 mln osób na świecie jest chorych na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Zielony jest znakiem solidarności z dotkniętymi MPD.
  17 milionów osób na całym świecie cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Organizatorzy kampanii chcą zwrócić uwagę Polaków na codzienne problemy osób dotkniętych tą chorobą. Akcja potrwa do końca października, lecz jej najważniejsze wydarzenia odbędą się 5 października. Tego właśnie dnia cała Polska zaświeci na zielono.

  Wśród podświetlonych obiektów znajdują się m.in. Sky Tower we Wrocławiu, ale też Zamek Królewski w Warszawie, Katowicki Spodek oraz wiele, wiele innych. Będą zielone od godz. 19. W tegoroczną kampanię zaangażowało się wielu znanych aktorów, muzyków, sportowców i dziennikarzy, m.in. Agata Kulesza, Anita Sokołowska, Magdalena Walach, Renata Przemyk, Łukasz Simlat, Cezary Pazura oraz wiele innych osób.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama