Pilnie potrzebna krew we Wrocławiu. Brakuje wszystkich...

  Pilnie potrzebna krew we Wrocławiu. Brakuje wszystkich ujemnych grup

  PB

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu razem ze strażą miejską apeluje o oddawanie wszystkich grup ujemnych krwi.
  Specjalny apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa został wystosowany na stronie internetowej wrocławskiej straży miejskiej:

  "Jako jedna z największych jednostek służby krwi w Polsce, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zaopatruje w krew i jej składniki pacjentów większości szpitali i klinik Dolnego Śląska, ale także, w przypadkach pilnych, ratujemy zdrowie i życie chorych z odległych zakątków Polski. Krew jest lekiem bezcennym i niezastąpionym. Rozwój medycyny i postęp technologii medycznej powoduje ciągły wzrost zapotrzebowania na krew i jej składniki. Dlatego tak istotne jest nasze działanie, ukierunkowane na pozyskiwanie nowych Krwiodawców.

  Wakacje i czas letniego wypoczynku jest dla nas bardzo trudnym okresem i zapasy krwi osiągają niski poziom. Tymczasem w okresie wakacji zapotrzebowanie na krew jest szczególnie duże. Czas letniego wypoczynku oraz realizacji planów urlopowych sprzyja zwiększonej ilości przejazdów, czego wynikiem jest też wzrost wypadków komunikacyjnych. W tej trudnej sytuacji RCKiK we Wrocławiu ponosi odpowiedzialność za zabezpieczenie w krew zarówno planowanych zabiegów operacyjnych, jak również zapewnienie krwi dla ratowania życia ofiar wypadków drogowych."

  Najmniej jest krwi ARh- jak również BRh-, ABRh- i 0Rh- ! Należy pamiętać, że jedna jednostka jest w stanie uratować życie nawet trzem osobom".


  Centrum Krwiodawstwa apeluje do mieszkańców aby zdecydowali się oddać krew. Mogą to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. 7.15-17.30 oraz w soboty od 7.30 do 12 przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9. Dawcą może zostać każda osoba ciesząca się ogólnym dobrym stanem zdrowia w wieku od 18-tu do 65-ciu lat. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkostrawnym posiłku, wymagany jest też dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem PESEL.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oddam

   dafny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   mogę oddać ale nie za czekolady !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ile ch.je sprzedaliście litrów do niemiec ?

   zły (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   a ile ch.je sprzedaliście litrów do niemiec ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Daleej łoję wódę, nie dam rady

   As (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   W grudniu oddam, jak skończę ciąg.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chetnie bym oddal

   I cos zarobil na wakacje (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   A ile mi zaplacicie za oddanie?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama