Na parkingu przy lotnisku trzeba się pilnować

  Na parkingu przy lotnisku trzeba się pilnować

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  .

  . ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse

  Kierowcy narzekają na zasady parkowania przy wrocławskim lotnisku. Problem sprawia przede wszystkim parking Kiss&Fly znajdujący się przy samym terminalu. Jak naprawdę należy z niego korzystać?
  .

  . ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse

  - Dlaczego w Wielkanoc na lotnisku Kopernika we Wrocławiu opłaty za parking wzrosły tak drastycznie? - pyta nasza Czytelniczka pani Krystyna. - Musiałam odwieźć na lotnisko córkę. Podwiozłam ją pod terminal i za kilkunastominutowy postój przed terminalem zapłaciłam 20 zł, podczas gdy parę dni wcześniej, gdy odbierałam córkę z lotniska opłata wyniosła 4 zł - dodaje.

  - Cena 20 zł wskazywałaby na to, że pani Krystyna parkowała przez kilkanaście minut w strefie krótkiego postoju Kiss&Fly.
  To wydzielone miejsce przed wejściem do terminalu (dwa pasy ruchu) ułatwiające podwiezienie pasażerów lub odebranie ich z lotniska - twierdzi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław. - Specjalne strefy krótkiego postoju to standardowe rozwiązanie obowiązujące na lotniskach, służące upłynnieniu ruchu przed terminalem.

  Łączny czas bezpłatnego przejazdu i postoju w tej strefie wynosi 10 minut. Po tym czasie naliczana jest opłata: 20 zł (do 20 minut) i 10 zł za każde kolejne 10 minut.

  Jak twierdzi Jarosław Sztucki, jeśli wiemy, że nasz pobyt na lotnisku się przedłuży lepiej skorzystać z miejsc postoju godzinowego na parkingach A, B oraz C. Do dwóch godzin postoju za każde rozpoczęte pół godziny opłata wynosi 4 zł.

  Pasażerowie, którzy planują dłuższą podróż mogą skorzystać ze zniżki. Dokonując wcześniejszej rezerwacji online za dzień zapłacimy 24 zł, 2 dni 34 zł, 3 dni 44 zł, 5-9 dni postoju 59 zł i za 14-15 dni postoju 69 zł.

  Z podobnym problemem z parkowaniem pod terminalem zgłasza się do nas coraz więcej Czytelników. Jednym z nich jest pan Piotr Dutko. Jak relacjonuje, w ubiegły piątek, 21 kwietnia o godz. 11.46 pobrał bilet przed szlabanem i wjechał na parking lotniska.

  - Wjechałem na pas najbliższy budynkowi lotniska i zaparkowałem tuż przed terminalem. Przed wyjazdem z lotniska udałem się do kasy biletowej w celu sprawdzenia, czy nie została naliczona opłata do uregulowania. Automat wskazywał godz. 11:54 a na wyświetlaczu pojawiła się informacja o braku opłaty oraz że mam 5 minut na opuszczenie portu lotniczego - opowiada. - Z powodu zatoru i ruchu pieszych dojazd do szlabanu zajął mi ok. 3 minut. Byłem więc przy nim o godz. 11:57, czyli 11 minut po wjechaniu na parking, ale 2 minuty przed upłynięciem 5-minutowego okresu podanego na wyświetlaczu kasy. Mimo to, wyświetlacz przy szlabanie zażądał uiszczenia opłaty - dodaje.

  Z informacji jakie u pracownika obsługującego parking otrzymał pan Piotr wynika, że system 5 minut na opuszczenie lotniska od chwili sprawdzenia biletu w kasie nie działa prawidłowo, ponieważ został on przestawiony, aby kierowcy nie nadużywali sytuacji i nie wydłużali czasu pobytu z 10 do 15 minut.

  - Mimo, iż pracownik biura parkingu przyznał, że jest to błąd systemowy, musiałem zapłacić 30 zł kary - żali się Piotr Dutko.

  - Łączny czas bezpłatnego przejazdu i postoju w tej strefie wynosi 10 minut - powtarza Jarosław Sztucki a wszystkie reklamacje dotyczące działania parkingu przy lotnisku radzi zgłaszać przez formularz na stronie lotniska. - To jedyna droga. Formularz należy uzupełnić, opisując zaistniałą sytuację. Na wszystkie wiadomości odpowiadamy. Taka wiadomość przesłana przez pasażera jest podstawą reklamacji i pozwala nam reagować w przypadku ewentualnych nieprawidłowości. Jeśli w tym przypadku doszło do nadużycia na pewno wyciągniemy konsekwencje - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze (109)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sztucki

   znużony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   przestań pyszczyć, sztucki

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ja nie latam z Wrocławia.

   Dwrxxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Jest taniej i przyjemniej z Drezna lub Berlina.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dosc grabienia i zlodziejstwa

   pilot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   czy niemozna kissres zastapic po polsku i co to jest za sama nazwe w obcym jezyku 5tys kary lupienie trwa w najlepsze i kazdy sposob dobry aby ograbic

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie każdy zna angielski

   Ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Porobiło jakieś płatne strefy i napisy po angielsku i naciągają ludzi na kasę.To nieuczciwe!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiss&Fly

   ak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16

   Kiss&Fly, tylko dlaczego miejsca te okupowane są przez TAXI. Może pan Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław, odpowie na pytanie - ile "złotówy" za to płacą?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy Ty wiesz o czym mówisz?

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   Strefa Kiss & Fly nie jest okupowana przez Taxi. Są tam trzy jezdnie, każda ma swoją funkcję. Taxi z miasta mają takie same zasady - 10 minut i jazda. Jest też specjalnie wyznaczona strefa dla...rozwiń całość

   Strefa Kiss & Fly nie jest okupowana przez Taxi. Są tam trzy jezdnie, każda ma swoją funkcję. Taxi z miasta mają takie same zasady - 10 minut i jazda. Jest też specjalnie wyznaczona strefa dla wybranych korporacji taksówkowych, które obsługują lotnisko bo wygrały przetarg i płacą słone pieniądze za to, żeby być tam. Nie jest niczym dziwnym, że na lotnisku są taksówki. Nie jet niczym dziwnym, że stoją w wyznaczonych miejścach. Nie jest niczym dziwnym, że nie każdy taksówkarz z miasta może tam sobie stać np. w brudnym i śmierdzącym samochodzie, np. taksiarz nie mówiący ani me ani be po angielsku. Lotnisko ma prawo i obowiązek zaproponować serwis na odpowiednim poziomie. Lotnisko wybiera takie korporacje jakie uzna za najlepsze dla swojego wizerunku i biznesu. Lotnisko zarabia na tym. Ku..a lotnisko jest po to, żeby zarabiać. Wszystkie firmy są po to, ażeby zarabiać.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   płakać się chce jak czytam te komentarze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 7

   Po pierwsze strefa kiss nad fly nie jest niczym nadzwyczajnym prostaki
   Po drugie, jak ktoś idzie do teatru, a jest mentalnym maliniakiem i nie umie się tam zachować, to jest problem maliniaka, a...rozwiń całość

   Po pierwsze strefa kiss nad fly nie jest niczym nadzwyczajnym prostaki
   Po drugie, jak ktoś idzie do teatru, a jest mentalnym maliniakiem i nie umie się tam zachować, to jest problem maliniaka, a nie teatru.
   Po trzecie, to niedouczeni ludzie muszą się douczyć jak funkcjonują lotniska, a nie lotnisko robić z siebie stodoły dla prostaków
   Po czwarte nie jest niczym nadzwyczajnym, przeczytać tablice informacyjne wjeżdżając na parking. Jeździłem tam dziesiątki razy i nigdy nie miałem problemu.
   Po piąte strefa przed terminalem musi cały czas rotować, ażeby mogły podjeżdżać taksówki z pasażerami, żona odwożąc męża na lot itd. Strefa przed terminalem nie jest parkingiem. Te 10 minut i wysoka cena po przekroczeniu tego czasu to właśnie mechanizm powodujący, że za każdym razem można tam podjechać. Jak ktoś chce odprowadzić rodzinę to wjeżdża na parking, płaci 4 zł i nie blokuje miejsca przed terminalem. Tak jest na całym świecie.
   Ludzie ogarnijcie się.
   Po szóste, jak już wyjdziecie z auta i zaczniecie palić papierosy to kiepujcie w popielniczce, nie na chodniku. Jak macie ochotę pluć to idźcie do toalety i świńcie dookoła. Jak już lecicie tanim lotem np. na wyspy to się spróbujcie zachować jakoś.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Autobusu nie ma czy co?

   wrocco (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   są autobusy. Można się umówić z kierowcą na bezpłatnym parkingu biedronki na Krzyżówce jak wam szkoda hajsu na Parking....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to za złodziejstwo?

   Krzysztof (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 16

   20 zł za 11 minut postoju? To nie moralne i zalatuje oszustwem.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niemoralne piszemy razem cieciu

   ggg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   ggg

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lotnisko Frankfurt am Main

   businessman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 23

   A ja kiedyś lanosem podjechałem pod jeden z terminali we Frankfurcie i stałem tam pół dnia i nie zapłaciłem ani grosza. Za szybą zamiast biletu położyłem chusteczkę higieniczną :-)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Kowalski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Tak się pracuje na opinię o Polakach w Niemczech .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Darmowy Parking!!!!

   Zygfryd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 24

   Ja zastanawiam się nad jednym. Dlaczego parking na lotnisku, jest płatny? Przecież obywatele już w podatkach za budowę terminalu, zapłacili. Co to za złodziejstwo, żeby płacić po raz drugi? I teraz...rozwiń całość

   Ja zastanawiam się nad jednym. Dlaczego parking na lotnisku, jest płatny? Przecież obywatele już w podatkach za budowę terminalu, zapłacili. Co to za złodziejstwo, żeby płacić po raz drugi? I teraz wrocławiaczki co to Wasi dziadziowie po 45 likwidowali w mieszkaniach kible żeby postawić wychodek na dworzu, posłuchajcie. Lotnisko nie zostało wybudowane tylko za WASZE pieniążki. Wybudowali je wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska. Wiem że ciężko Wam jest to pojąć ale to prawdopodobnie efekt, niedotlenionych mózgów. Mieszkacie w 30 metrowych klitkach, za 350 tysięcy, to sie Wasze głowy nie ogarniaja pewnych faktów. Pozdrawiam serdecznie drogie lemingusie :-)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie ma to jak robić k.... z logiki

   Ehhh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Idąc twoim tokiem rozumowania jak kupisz sobie samochód to za koszty utrzymania, paliwo itd. już nie powinieneś płacić. No bo przecież już raz zaplacileś za auto.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Z... coś tam

   Max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 4

   Cycu ja mam mieszkanie 25m2+balkonik
   I jestem przeszczęśliwy .
   Korzystam z uroku miasta i w życiu na pipidowce bym nie mieszkał.
   Ale majówkę spędze w gorach.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Parking!!!

   Zygfryd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 13

   W górach, ale gdzie konkretnie te gory? Może GÓRA na Skajtałer? Żeby na fejsbuczku się polansować?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   x

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 4

   Drogi lemingusiu... a utrzymanie parkingu, to za darmo. Pieniążki za prąd doprowadzony do latarni, odśnieżanie w sezonie, bieżące naprawy... wymieniać dalej. Rusz trochę głową i sam pomyśl,...rozwiń całość

   Drogi lemingusiu... a utrzymanie parkingu, to za darmo. Pieniążki za prąd doprowadzony do latarni, odśnieżanie w sezonie, bieżące naprawy... wymieniać dalej. Rusz trochę głową i sam pomyśl, ponieważ MY WROCŁAWIACZKI nie zrobimy tego za ciebie. Część kosztów związanych z obsługą parkingu pozyskiwane jest z opłat.
   A jak się tobie coś nie podoba, masz do wyboru: mpk, taxi. Aha, zapomniałem, za to też musiałbyś zapłacić:D... najwyraźniej te, twoje wielkie przestrzenie nie za dobrze przewietrzyły twoją głowę i sam za bardzo nie ogarniasz pewnych faktów;)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Darmowy Parking!!!!

   Zygfryd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

   Widzę Wrocławiaczku, że prawdziwe życie to Ty znasz z telenoweli KLAN. Jak byś był taki ŝwiatły, to wiedział byś że gro pieniędzy z lotniska, ucieka na utrzymanie innych wrocławskich spółek, które...rozwiń całość

   Widzę Wrocławiaczku, że prawdziwe życie to Ty znasz z telenoweli KLAN. Jak byś był taki ŝwiatły, to wiedział byś że gro pieniędzy z lotniska, ucieka na utrzymanie innych wrocławskich spółek, które są nie rentowne. Pierwsza z brzegu? Ślask Wrocław i jego nikomu, nie potrzebny stadion. MPK, kolego gdyby nie pieniądze podatnika, również padło by na pysk, bo chyba nie wierzysz że z samych biletów czy Urban Card, było by w stanie się utrzymać. Wystarczy odciąć takie spółeczki od pieniążków i już jest na utrzymanie parkingu. No ale jak rzadko otwierasz okno w swojej klitce i nie dojadasz bo pół pensji idzie na kredyt, to później są efekty niedorzwojuzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   x

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Widzę lemingu, że jesteś zbyt leniwy aby doczytać do końca. Nie wytrzymałeś. Zdarzało ci się to już wcześniej;)... napisałem: "część kosztów". A po drugie, jaka dziwna jest roszczeniowa postawa...rozwiń całość

   Widzę lemingu, że jesteś zbyt leniwy aby doczytać do końca. Nie wytrzymałeś. Zdarzało ci się to już wcześniej;)... napisałem: "część kosztów". A po drugie, jaka dziwna jest roszczeniowa postawa Polaków: za darmo. Ty też pracujesz za darmo?
   I kolejna rzecz: artykuł jest na temat Pani Krystyny i jej perypetii z parkingiem, a nie o spółkach miejskich, czy też spółkach skarbu państwa. Nie ma co uogólniać. Jest to temat na całkiem inna rozmową, w innych warunkach i z twojej strony z inną osobą: trochę bardziej rozgarniętą, wiedzącą o czym mówi, a przede wszystkim co czyta.
   Ja tutaj parkin przy lotnisku, a ty Śląsk Wrocław, Stadion... widzisz mój dylemat... nie widzę w tobie osoby zdatnej do merytorycznej dyskusji. Ale to jest moje zdanie, z którym możesz się nie zgodzić.
   A po drugie jak normalnie dyskutować z kimś, kto w pierwszym zdaniu Ciebie obraża?...lemingu z wiochy;)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Darmowy Parking!!!!

   Zygfryd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   To jednak głównie niedożywienie u Ciebie widzę. Na prawdę taki problem z czytaniem ze zrozumieniem? Podałem przykład, skąd powinno się brać pieniądze na utrzymanie parkingu. Skoro centra handlowe...rozwiń całość

   To jednak głównie niedożywienie u Ciebie widzę. Na prawdę taki problem z czytaniem ze zrozumieniem? Podałem przykład, skąd powinno się brać pieniądze na utrzymanie parkingu. Skoro centra handlowe potrafią swoim klientom, dać parking za darmo to chyba Port lotniczy tak wychwalanay przez Dudoego i Kusia, również powinien posiadać parking za free. No ale o czym rozmawiać z człowiekiem z mentalnością kolonialnego niewolnikazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama