Młodzi szachiści opanowali Halę Ludową (ZDJĘCIA)

  Młodzi szachiści opanowali Halę Ludową (ZDJĘCIA)

  Marcin Kaźmierczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Młodzi szachiści opanowali Halę Ludową (ZDJĘCIA)
  1/34
  przejdź do galerii

  ©Marcin Kaźmierczak

  Ponad tysiąc młodych szachistów rozpoczęło dzisiaj rywalizację w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Na arenie Hali Ludowej stanęło ponad 500 szachownic. Zmagania potrwają do środy.
  Czy gwiazdy polskiego show-biznesu grają w szachy?

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nareszcie

   nikt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   nareszcie wróciła Hala LUDOWA a nie jakiegoś stulecia


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UNESCO - Hala Stulecia !!!

   historyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Powinno być Hala Stulecia, obiekt jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO właśnie pod tą nazwą i tylko tak jest spostrzegany w całym świecie. Poniżej info z neta na ten temat,...rozwiń całość

   Powinno być Hala Stulecia, obiekt jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO właśnie pod tą nazwą i tylko tak jest spostrzegany w całym świecie. Poniżej info z neta na ten temat, dla nauki mieszkańców:
   Hala Ludowa we Wrocławiu została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO pod swoją pierwotną nazwą, jako Hala Stulecia (Centennial Hall in Wrocław). Jest to nazwa znana powszechnie i stosowana przez badaczy architektury od chwili wzniesienia tej monumentalnej budowli do czasów obecnych.
   Jest to budowla przełomowa w historii architektury wykorzystującej żelazobeton. Wzniesiona została w latach 1911-1913 przez architekta Maxa Berga na terenach Wystawy Stulecia jako budowla wielofunkcyjna służąca rekreacji. Zbudowana na planie koła z czterema absydami, Hala mieści ogromną cylindryczną widownię na około 6000 osób. Wznosząca się na wysokość 23 metrów kopuła zwieńczona jest latarnią ze stali i szkła. Hala Stulecia jest rozwiązaniem pionierskim pod względem architektonicznym i inżynierskim, dokumentującym przenikanie się różnych wpływów we wczesnych latach XX wieku i stanowiącym zasadniczy punkt odniesienia dla dalszego rozwoju budownictwa w dziedzinie dużych konstrukcji zbrojonych.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama