Młodzi sportowcy przejmą Olimpijski. Rusza Wrocławska...

  Młodzi sportowcy przejmą Olimpijski. Rusza Wrocławska Olimpiada Młodzieży

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  Dziś o godz. 9.00 na Stadionie Olimpijskim odbędzie się uroczysta inauguracja jubileuszowej, dziesiątej Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  W tegorocznej olimpiadzie weźmie udział blisko 3000 zawodników z wrocławskich i podwrocławskich klubów sportowych, którzy będą rywalizowali w 21 dyscyplinach. Impreza potrwa do 10 czerwca.

  W rywalizacji wezmą udział młodzi zawodnicy i zawodniczki w wieku od 8 do 18 lat, którzy na co dzień trenują w swoich klubach sportowych. Właśnie w ten weekend rozegrana zostanie większość zawodów 10. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Na Stadionie Olimpijskim młodzi sportowcy będą rywalizować w piłce nożnej, szermierce, piłce ręcznej, siatkówce plażowej, biegach na orientację, szachach i lekkiej atletyce. Zawody w kolejnych dyscyplinach odbędą się podczas następnych weekendów.

  Wszystkie zawody 10. WOM są bezpłatne, zarówno dla uczestników, jak i kibiców. Zwycięzcy (i pozostali zawodnicy na podium) zostaną uhonorowani medalami i dyplomami. Każdy z młodych sportowców otrzyma pamiątkową koszulkę

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama