Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mizerne efekty infolinii wojewody w sprawie komisariatu przy Trzemeskiej. Niewielu się poskarżyło

Marcin Rybak
Marcin Rybak
Osiemnaście informacji o nieprawidłowościach na komisariacie policji Wrocław Stare Miasto trafiło na specjalną infolinię uruchomioną przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka
Osiemnaście informacji o nieprawidłowościach na komisariacie policji Wrocław Stare Miasto trafiło na specjalną infolinię uruchomioną przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka Jaroslaw Jakubczak / Polska Press
Osiemnaście informacji o nieprawidłowościach na komisariacie policji Wrocław Stare Miasto trafiło na specjalną infolinię uruchomioną przez Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka pod koniec maja, po tragicznej śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka i serii demonstracji pod komisariatem przy ul. Trzemeskiej. Informacje od wojewody trafiły do prokuratury a stamtąd do policji. W związku z żadną – póki co – nie wszczęto porokuratorskiego postępowania.

Infolinia działała od 27 maja do 7 czerwca. - Wpłynęło łącznie dziewięć zgłoszeń telefonicznych oraz dziewięć maili – mówił posłom sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych wiceminister w MSWiA Jarosław Zieliński. - Oczywiście są one analizowane. Jak widać nie wystąpiło tu jakieś duże zainteresowanie – podsumował minister.

Co się z nimi stało? Wszystkie informacje z Urzędu Wojewódzkiego trafiły do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Żadna nie spowodowała wszczęcia jakiegokolwiek prokuratorskiego postępowania. Wszystkie przekazano do policyjnego Biura Spraw Wewnętrznych – powiedziała nam rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Anna Zimoląg. Nie ujawniła czego konkretnie te informacje dotyczyły. Niektóre były anonimowe. Niektóre dotyczy zdarzeń sprzed kilku lat.

Biuro Spraw Wewnętrznych będzie musiało przyjrzeć się tym informacjom i zweryfikować je. Dopiero potem będzie możliwe ustalenie, czy w związku z którąkolwiek ze spraw można wszcząć śledztwo, ewentualnie wewnętrzną policyjną kontrolę albo postępowanie dyscyplinarne. Niewykluczone, że wojewodzie przekazano informacje o sprawach już wcześniej badanych przez policyjne służby kontrolne.

Przypomnijmy, że w niedzielę 15 maja na terenie komisariatu zmarł 25-letni Igor Stachowiak. Wcześniej zatrzymany na wrocławskim Rynku. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny śmierci. Przez kilka dni po tragedii pod komisariatem zbierali się demonstranci. Dochodziło do burd i awantur z policją.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE IGORA STACHOWIAKA:
- Będzie druga sekcja zwłok Igora Stachowiaka
- Śmierć na komisariacie. Nie żyje 25-latek. Policjanci użyli wobec niego paralizatora
- Śmierć na komisariacie: Policjant, który użył paralizatora zawieszony
- Minister: Wyjaśnimy sprawę śmierci na komisariacie
- Komendant wojewódzki policji o śmierci Igora na komisariacie
- Zamieszki na Legnickiej po śmierci w komisariacie. Rzucali kamieniami w policję
- Znów zamieszki na Legnickiej. Apel rodziny nie pomógł

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska