Ważne
  Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej w Szymanowie

  Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej w Szymanowie

  Zdjęcie autora materiału

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  ©Szymon Starnawski

  Mistrzowie podniebnej akrobacji szybowcowej będą w sobotę od godz. 10 rywalizować w Szymanowie. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej to impreza otwarta. Będzie można zobaczyć samochód transmisyjny Grupy Akrobacyjnej Żelazny, lotniskowy bar, najbardziej ekstremalne modele szybowców akrobacyjnych, a także pokazy pilotów, którzy będą rywalizować wykonując fantazyjne akrobacje tuż nad głowami kibiców. Na wydarzenie zaprasza Aeroklub Wrocławski.

  ©Szymon Starnawski

  Inauguracja Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej o godz. 10 w sobotę. Od godz. 10 do około 18 będzie można podziwiać pilotów w konkurencjach akrobatycznych. Dodatkowe imprezy to skoki spadochronowe i loty paralotniarskie. Będzie można dowiedzieć się też czegoś więcej o sportach lotniczych. Dla dzieci rozłożone będą dmuchane zamki, zaplanowano też dla nich różne zabawy. Będzie dostępny kącik gastronomiczny z lodami, czymś do picia i do jedzenia.

  Mistrzostwa potrwają cały tydzień. Finał 4 czerwca. Na ten dzień organizatorzy zapowiadają wielki powietrzny spektakl. Będą balony, samoloty, szybowce, modele, drony.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprostowanie

   Przemo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wszystko się zgadza za wyjątkiem wozu transmisyjne grupy akrobacyjnej Żelazny. Jest to auto naszpikowane elektroniką i radarami,które pozwala śledzić lot w tym wypadku szybowca w czasie...rozwiń całość

   Wszystko się zgadza za wyjątkiem wozu transmisyjne grupy akrobacyjnej Żelazny. Jest to auto naszpikowane elektroniką i radarami,które pozwala śledzić lot w tym wypadku szybowca w czasie rzeczywistym a tym samym pozwala czuwać nad bezpieczeństwem pilotów. Można śledzić wysokość itp co również jest ważne przy ocenie lotu przez sędziów.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kopia

   Mix (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Całość tekstu skopiowana ze strony www aeroklubu wrocławskiego.
   W myśl prawa prasowego,bez podania źródła, jest to niezgodne i traktowane jako plagiat.
   DNO W NAJLEPDZYM WYDANIU.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo