Ważne
  Małe kotiki we wrocławskim zoo. Pierwsze od trzech lat...

  Małe kotiki we wrocławskim zoo. Pierwsze od trzech lat (FILM, ZDJĘCIA)

  Zdjęcie autora materiału

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  3 i 17 czerwca we wrocławskim zoo na świat przyszły dwa kotiki afrykańskie. To morskie ssaki należące do płetwonogich z rodziny uchatkowatych (mylone czasami z dalekimi krewnymi, fokami). Na zdjęciach samiczka, która urodziła się nieco wcześniej. Byliśmy świadkiem jej wyjścia na wybieg Afrykarium i pierwszej kąpieli. Na razie zwierzaki nie mają nadanych imion. To pierwsze mioty kotików we wrocławskim zoo od trzech lat.
  Mały kotik we wrocławskim zoo. Ta samiczka urodziła się 3 czerwca
  1/15
  przejdź do galerii

  Mały kotik we wrocławskim zoo. Ta samiczka urodziła się 3 czerwca ©Weronika Skupin

  Kotiki są w Afrykarium niemal od początku. Rozmnożyły się dotychczas raz: trzy lata temu urodziła się Zola. Dziś to już podlotek. W tym miesiącu na świat przyszły jej brat i kuzynka. Samczyk urodził się nieco później, ale był trochę większy, dlatego obecnie szczenięta są podobnej wielkości. Kotiki nie mają jeszcze nadanych imion. Ich opiekunowie zrobią to niebawem.

  W czwartek przed południem najmłodsza w stadzie samiczka wyszła po raz pierwszy na wybieg.
  Popluskała się też w niewielkim brodziku. Kotiki nauczą się następnie pływać w wielkim zbiorniku Afykarium. Najmłodszy samczyk w tym czasie słodko spał i nie był w nastroju na pozowanie do zdjęć.

  W warunkach naturalnych matka zajmuje się kotikiem przez tydzień. Następnie wybiera się na żer. Wraca co pewien czas, rozpoznając młode po głosie. Szczenięta bardzo głośno krzyczą, a wśród nawet kilku tysięcy młodych, matka potrafi szybko znaleźć to swoje. Małe zwierzątko głównie radzi sobie same. Najwięcej kotików ginie na plażach w wyniku udarów słonecznych. Mają też wielu naturalnych wrogów, m.in. rekiny. Mimo to kotiki afrykańskie nie są gatunkiem zagrożonym wyginięciem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fajny maluch

   sebo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Są maluchy więc i cenę biletu proponuję podnieść np.do 80 zł za normalny (:

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo