Lew Leo przeszedł we Wrocławiu badanie rezonansem

  Lew Leo przeszedł we Wrocławiu badanie rezonansem

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Lew Leo przeszedł we Wrocławiu badanie rezonansem
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Lewandowski

  Do Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych na Uniwersytecie Przyrodniczym trafił lew Leo z Zoo Safari w Borysewie. Zwierzę we Wrocławiu przeszło badanie rezonansem magnetycznym po uszkodzeniu głowy i kręgów.
  Dwuletni Leo kilka dni wcześniej miał wypadek. Biegając uderzył głową w konar - zachodziło podejrzenie wstrząśnienia mózgu albo uszkodzenia kręgów.

  - Rezonans, który wykonaliśmy Leo, pokazał, że są pewne zmiany pourazowe, ale nie ma konieczności operowania. Leo dobrze zniósł narkozę i teraz już w Borysewie przechodzi zaleconą rehabilitację. Jesteśmy oczywiście w kontakcie, ale cieszę się, że pacjent ma się coraz lepiej - mówi dr. Marcin Wrzosek, który wykonał badanie.

  Do tej pory pacjentami Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych na Uniwersytecie Przyrodniczym były przede wszystkim psy, koty oraz świnie. Zdarzały się także różne odmiany drobiu i ryby.

  Ważący 160 kilogramów lew jest więc największym pacjentem. – Rezonans, warty przeszło 5 milionów złotych, służy głównie do celów naukowych – wyjaśnia prof. Józef Nicpoń. – Na Uniwersytecie Przyrodniczym wyspecjalizowaliśmy się przede wszystkim w diagnostyce układu nerwowego. W tej chwili powstaje też doktorat dotyczący diagnostyki chorób wątroby - dodaje.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama