Korupcja? Kradzież? Miał być wyrok, ale sąd się rozmyślił

  Korupcja? Kradzież? Miał być wyrok, ale sąd się rozmyślił

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Co się stało z netbookami? Sąd ma wątpliwości

  Co się stało z netbookami? Sąd ma wątpliwości ©Paul Sakuma

  Była korupcja w miejskiej spółce Wrocławskie Mieszkania? A może to kradzież komputerów? Sąd miał wydać wyrok, ale wciąż ma wątpliwości.
  Co się stało z netbookami? Sąd ma wątpliwości

  Co się stało z netbookami? Sąd ma wątpliwości ©Paul Sakuma

  Dwaj byli pracownicy spółki Wrocławskie Mieszkania - oskarżeni o korupcję - mieli usłyszeć wyrok. Najpierw w środę. Ale sąd uznał, że potrzebuje jeszcze jednego dnia do namysłu. W czwartek kolejny raz zaskoczył strony - postanowił wznowić zakończony już proces. Stwierdził, że trzeba przesłuchać ponownie jednego z najważniejszych świadków tej sprawy.

  Rzecz dotyczy przetargów na dzierżawę fotokopiarek. W 2011 roku Wrocławskie Mieszkania ogłosiły przetarg na trzyletnią dzierżawę dwunastu takich fotokopiarek.
  W komisji przetargowej zasiadali dwaj oskarżeni dziś firmowi informatycy: Bartosz Z. i Sławomir K. Mieli tak sformułować warunki zamówienia, by najłatwiej było wygrać znanej firmie informatycznej, produkującej m.in. fotokopiarki. W zamian pracownicy miejskiej firmy dostali 12 netebooków.

  Potem były dwa kolejne przetargi, w 2012 i 2013 roku, na przedłużenie umowy dzierżawy 12 fotokopiarek. W 2013 r. w zamian za korzystną decyzję w sprawie kolejnego przedłużenia kontraktu mieli zażądać znów 10 tys. zł łapówki. Ale władze miejskiej spółki zawiadomiły CBA.

  Za korupcję skazany już został - bez procesu, bo sam poddał się karze - przedstawiciel firmy informatycznej, który wręczał netbooki. Właśnie jego kolejny raz przesłuchiwać będzie sąd jako świadka.

  Tymczasem oskarżeni pracownicy tłumaczą, że nie była to łapówka tylko gadżety przeznaczane przez firmę dla jej klientów. Wzięli, bo myśleli, że im się należą. Sąd uprzedził, że może zmienić kwalifikację czynu na kradzież.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Teraz w tej spółce jest kolejna dziwna sprawa

   Skóra i kość, ale gość ;) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   W mojej ocenie teraz w spółce tej na siłę forsuje się niepotrzebną, na którą trzeba będzie wydać prawie 200 tysięcy zł. Zastanawiam się czy chodzi o kolejne laptopy czy o konkretny procent. Podobno...rozwiń całość

   W mojej ocenie teraz w spółce tej na siłę forsuje się niepotrzebną, na którą trzeba będzie wydać prawie 200 tysięcy zł. Zastanawiam się czy chodzi o kolejne laptopy czy o konkretny procent. Podobno problem został zasygnalizowany Prezydentowi Miasta, ale on, jak do tej pory nie przeciwstawia się temu, w mojej ocenie, naciąganiu na niepotrzebne wydatki z publicznych pieniędzy, de facto należących przecież do mieszkańców Wrocławia.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama