Ważne
  Kapelusze przemaszerowały przez miasto (ZDJĘCIA, FILM)

  Kapelusze przemaszerowały przez miasto (ZDJĘCIA, FILM)

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławscy seniorzy rozpoczęli swoje święto. Jak co roku spotkali się na pl. Nowy Targ, by w barwnym korowodzie przemaszerować na Rynek przy akompaniamencie policyjnej orkiesty i sztukach kuglarzy i połykaczy ognia. Znak rozpoznawczy maszerujących? Kapelusze – meloniki, słomkowe z kwiatami, czy własnoręcznie przygotowane z kwiatów i papieru.
  Kapelusze przemaszerowały przez miasto (ZDJĘCIA, FILM)
  1/26
  przejdź do galerii

  ©Marcin Kaźmierczak

  – Nie sztuką jest kupić drogi kapelusz w sklepie i się w nim pokazać. Swój przygotowywałam trzy dni. Wykorzystałam stary słomkowy, który służył mi na działce i przyozdobiłam go kwiatami, papierem i bibułą – chwali się Janina Malec z Sępolna.

  W tegorocznym marszu wzięli udział także seniorzy z innych polskich miast - Kołobrzegu, Janowa Lubelskiego, Opola, Częstochowy. Pojawili się także seniorzy z Berlina. Nie zabrakło także wrocławskich przedszkolaków. Po marszu już na pl. Gołębim klucze do bram miasta wręczył seniorom prezydent Rafał Dutkiewicz.

  Dziś wieczorem o godz. 19 w siedzibie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej przy ul. Dubois odbędzie się także Bal Kapeluszy.

  Program tegorocznych Dni Seniora obejmuje blisko 200 wydarzeń. Społecznicy, którzy najmocniej działają na rzecz poprawy życia seniorów otrzymają statuetki "Przyjaciół Seniorów". Odbędą się także liczne targi, koncerty, rajdy terenowe. Seniorzy skorzystają także z bezpłatnych konsultacji medycznych. Tradycyjnie wezmą udział w sportowych zmaganiach "Senioriada", podczas których rywalizować będą w kręglach, szachach, brydżu, pływaniu, nordic walking, a także pobiegną na 5 km.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Super

   dan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Super, uważam, że seniorzy są nam bardzo potrzebni, mogę wiele wynieść. Oby więcej takich imprez ;-)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama