Jutro rusza Wampiriada. Oddaj krew na uczelni

  Jutro rusza Wampiriada. Oddaj krew na uczelni

  BO

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

  Wiosenna edycja Wampiriady na wrocławskich uczelniach rozpoczyna się jutro. Krew można oddawać najpierw na Politechnice Wrocławskiej, a w kolejnych dniach na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Ekonomicznym. Krwiodawcy wrócą do domu za darmo ze specjalnym kierowcą.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

  Wiosenna edycja Wampiriady we Wrocławiu rozpocznie się już w najbliższy czwartek (6 kwietnia) i potrwa do piątku. Krew będą oddawać studenci Politechniki Wrocławskiej (budynek C-13, od godz. 9.00 do 13.00). W maju do akcji dołączą kolejne dwie uczelnie - Uniwersytet Wrocławski (22-24 maja, miejsce akcji nie jest jeszcze znane, w ubiegłych latach Wampiriadę organizowano m.in. na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Koszarowej) oraz Uniwersytet Ekonomiczny, na którym Wampiriada potrwa 3 dni (od 30 maja do 1 czerwca, akcja odbędzie się w budynku A1).

  Każdy, kto odda krew, otrzyma specjalny kod, dzięki któremu będzie mógł wrócić do domu z kierowcą.

  - Wampiriada to nie tylko zbiórka krwi. To przede wszystkim wielka akcja promująca krwiodawstwo. Potrzebuje ona wielu przyjaciół, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wakacji, które zawsze są czasem bardzo słabych zasobów krwi - mówi Anna Lach, koordynator ogólnopolska akcji.

  Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie udziałem w Wampiriadzie. W ubiegłorocznej, jesiennej edycji akcji krew oddało ponad osiem tysięcy studentów, w sumie do banku trafiło ponad 2 700 litrów krwi.

  Wampiriada to ogólnopolski projekt honorowego oddawania krwi przez młodzież akademicką, organizowany przez NZS wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Pierwszą akcję przeprowadzono na Politechnice Krakowskiej w 2000 roku. Bardzo szybko inicjatywę organizowania Wampiriad przejęły inne ośrodki NZS w kraju i z powodzeniem robią to do dzisiaj.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama