Jeśli nie Lego, to co? Pomysły na klocki dla dzieci

  Jeśli nie Lego, to co? Pomysły na klocki dla dzieci

  Materiał Partnera zewnętrznego

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jeśli nie Lego, to co? Pomysły na klocki dla dzieci
  Szukając klocków dla dzieci warto wiedzieć, że nie tylko słynne duńskie Lego mogą pomagać dzieciom rozwijać intelekt i zmysły.
  Jeśli nie Lego, to co? Pomysły na klocki dla dzieci
  Jeśli nie Lego, to co? Pomysły na klocki dla dzieci
  Wielu młodych rodziców nie może doczekać się momentu, w którym będzie mogło wreszcie budować ze swymi pociechami wspaniałe konstrukcje z Lego. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko słynne duńskie klocki mogą pomagać dzieciom rozwijać intelekt i zmysły.

  Naturalne i piękne klocki drewniane
  Moda na ekologiczne zabawki sprawiła, że od kilku lat niesłabnąca popularnością cieszą się zabawki z drewna. Wielu rodziców decyduje się na zakup pierwszych gryzaków i grzechotek właśnie z tego materiału wierząc, że nic tak dobrze nie wyćwiczy motoryki małej i nie wymasuje obolałych od ząbkowania dziąseł, jak naturalne produkty pochodzące wprost z pachnącego żywicą lasu.

  Klocki drewniane to absolutny klasyk. Wielu rodziców kupuje je nie z powodu mody, a z sentymentu, pamiętając, że w dzieciństwie sami bawili się właśnie takimi zabawkami. Obecnie na rynku poza klockami, które oswajają dzieci z literami i cyframi, a jednocześnie uczą wznosić pierwsze konstrukcje, są też klocki drewniane o różnych kształtach i kolorach pozwalające lepiej wyćwiczyć spostrzegawczość i precyzję, a także zrozumieć podstawowe prawa fizyki.

  Świetnym pomysłem dla dzieci powyżej pierwszego roku życia są też zestawy zawierające tory kolejowe, pociąg z wagonikami i kilka prostych elementów imitujących drzewa i domki. Takie uproszczone formy rozwijają wyobraźnię, a prowadzenie własną ręką małego pojazdu po wyznaczonym torze poprawia sprawność manualną.

  Kolorowe i duże klocki edukacyjne
  Choć Lego znane jest ze swoich serii dla najmłodszych - Duplo i Lego Quatro, które charakteryzują się dużymi rozmiarami klocków, wielu rodziców bardzo chętnie sięga po produkty innych firm. Wśród ciekawych propozycji klocków, które są wystarczająco duże i bezpieczne, by nie wyrządzić krzywdy nawet najmłodszym maluszkom, a jednocześnie spełniają walory edukacyjne, można wyróżnić produkty firmy Mega Blocks. Dzięki wielu różnym kolorom dzieci rozwijają zmysł obserwacji, namalowane na elementach cyfry i litery pomagają oswoić się najmłodszym z różnymi kształtami i ich znaczeniem, a duże ludziki mogą się przydać podczas zabawy w teatrzyk i odgrywanie scenek z życia. Równie sprytnym pomysłem są gumowe klocki, które można gryźć, rozciągać, oraz wykorzystywać zarówno w ciągu codziennych zabaw, jak też i wieczornych kąpieli.

  Dla starszaków: historia i technika
  Ciekawym pomysłem na naukę przez zabawę są klocki konstruktorskie. W sklepach znaleźć można zestawy zawierające proste lub bardziej zaawansowane schematy pojazdów i mechanizmów, oraz wybór elementów takich jak szyny, zawiasy, śruby czy zębatki. Duże narzędzia pomagają dzieciom rozwijać sprawność manualną, a samo tworzenie działających mechanizmów uczy logicznego myślenia i daje młodym odkrywcom olbrzymią satysfakcję.

  Inną propozycją są klocki nawiązujące tematyką do wydarzeń historycznych - zarówno takie, które pozwalają na wzniesienie średniowiecznego zamku, czy statku Krzysztofa Kolumba, jak też odnoszące się do historii XX wieku. Dzięki zestawom klocków militarnych pokazujących modele pojazdów z okresu II Wojny Światowej można rozmawiać ze starszymi dziećmi o przeszłości oraz o tym, jak wpływa na nasze współczesne życie.

  W ofercie klocków dostępnych na polskim rynku jest jeszcze wiele różnych intrygujących propozycji. Czasem nie warto iść utartym szlakiem i odkrywać zabawki, które naprawdę mogą sprawić frajdę i pomóc rozwinąć dzieciom pasję, zainteresowania i umiejętności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama