Honorowi Obywatele odebrali swoje tytuły [NAZWISKA]

  Honorowi Obywatele odebrali swoje tytuły [NAZWISKA]

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wczoraj w Jeleniej Górze, w Filharmonii Dolnośląskiej, odbyła się nadzwyczajna sesja Sejmiku Dolnośląskiego. Wręczono nagrody i medale zasłużonym mieszkańcom regionu.
  Tytuł Obywatela Honorowego Dolnego Śląska – CIVI HONORARIO otrzymali prof. Jan Miodek i prof. Krzysztof Szwagrzyk.

  - Z Dolnym Śląskiem jestem związany podwójnie - pracą i ukochana żoną - dziękował prof. Jan Miodek, odbierając nagrodę z rąk przewodniczącego rady sejmiku dolnośląskiego Pawła Wróblewskiego oraz marszałka Cezarego Przybylskiego. Prof. Krzysztof Szwagrzyk zadeklarował, że nie spocznie dopóki nie znajdzie prochów rotmistrza Witolda Pileckiego.


  Dolnośląską Nagrodę Kulturalną SILESIA odbrała Izabela Skrybant – Dziewiątkowska i Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska z Wrocławia. Artystka podziękowała śpiewająco " Tu jest mój dom, tu jest moje serce" - zanuciła o Dolnym Śląsku.

  Zobacz zdjęcia ze Święta Dolnego Śląska i pełną listę wyróżnionych osób

  W tym samym czasie na placu Ratuszowym odbywał się festyn dolnośląski Można na nim było poznać smaki Dolnego Śląska podczas jarmarku produktów regionalnych, spróbować sił w grawerowaniu na szkle podczas warsztatów prowadzonych przez Hutę Julia, czy ozdobić porcelanę z ceramiki bolesławieckiej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama