Grafik z Dolnego Śląska ma wpływ na to, jak będą wyglądały...

  Grafik z Dolnego Śląska ma wpływ na to, jak będą wyglądały jaguary

  Błażej Organisty

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Michał Skowron ze statuetką Oscara

  Michał Skowron ze statuetką Oscara

  Urodził się w Bystrzycy Kłodzkiej, studiował we Wrocławiu, po czym w pogoni za marzeniami wyjechał do Anglii. W tym roku film, przy którym pracował, dostał Oscara, a za rok po ulicach będą jeździły Land Rovery i Jaguary, których tworzy wizualizacje.
  Michał Skowron ze statuetką Oscara

  Michał Skowron ze statuetką Oscara

  Wygląd nowych jaguarów i land roverów, które w przyszłym roku trafią do sprzedaży, owiany jest jeszcze tajemnicą. Doskonale zna ją Michał Skowron z Bystrzycy Kłodzkiej, bo to on, razem z 20-osobowym zespołem, tworzy komputerowe wizualizacje samochodów.

  Michał Skowron studiował artystyczną grafikę komputerową we Wrocławiu. W 2004 roku przeniósł się do Wielkiej Brytanii, gdzie ukończył animację komputerową i efekty wizualne na Uniwersytecie Bournemouth oraz efekty wizualne na Uniwersytecie Kent, gdzie obecnie wykłada i stara się o tytuł doktora.


  Nauka nie poszła w las. Po studiach Michał rozpoczął przygodę z filmem, czym spełnił największe marzenie z dzieciństwa. Pracował przy produkcjach takich tytułów jak Gniew Tytanów, 47 Roninów, Grawitacja czy Marsjanin. Największy sukces przyszedł przy realizacji efektów wizualnych do Księgi Dżungli, za które animowany film zdobył w tym roku Oscara.

  - Otrzymanie Oscara to niesamowite uczucie, koniec końców to najpoważniejsza nagroda w dziedzinie produkcji filmowej – wspomina ten moment Skowron.

  Mieszkający w Anglii grafik z Dolnego Śląska był odpowiedzialny za kamery wirtualne. Jego zespół tworzył tzw. układ scen 3D. - Nakręcony na planie zdjęciowym materiał wraz z danymi pomocniczymi dla każdego z ujęć został dostarczony do naszego studio. Tutaj na podstawie tego materiału tworzyliśmy kamery wirtualne, które filmowały obiekty wygenerowane komputerowo - modele roślin, zwierząt, postaci – tłumaczy ekspert od efektów specjalnych.

  Nad takim materiałem w następnej kolejności pracują specjaliści z departamentów takich jak animacja czy modelowanie 3D. Wygenerowane w ten sposób obrazy łączy się z fizycznie nagranym materiałem filmowym, który następnie trafia do działu edycji, aby stworzyć finalny, kinowy wygląd filmu.

  - Sam film był kręcony w jednym budynku w Los Angeles; żadna ze scen nie została nakręcona w dżungli; ta została kompletnie stworzona komputerowo – zdradza Skowron. I dodaje, że przy Księdze Dżungli pracowało 16 Polaków, w tym Agnieszka Neter z Wrocławia.


  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dało się to odczuć

   awdsx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   ze przy Księdze Dżungli pracowało 16 polaków. miernota taka, że wstyd


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do miernoty awdsx

   abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wstyd to czytac ten twoj komentarz.Moze napiszesz cos o swoich osiagnieciach?Nie wydaje mi sie zebys mial sie czym pochwalic...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda dla Polski że wyjechał

   Jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   ale u nas najwyżej przygotowywałby wizualizacje zamachu w Smoleńsku i projektował pomniki ku pamięci.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gratulacje

   Ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Serdeczne gratulacje,jestem bardzo dumna! Zycze jeszcze wielu sukcesow i spelnienia wszystkich marzen:-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gratulacje jestem dumny z takiego rodaka.

   Raff (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Powodzenia o dużo zdrowia.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama