Gang zmuszał chłopców do prostytucji w Niemczech

  Gang zmuszał chłopców do prostytucji w Niemczech

  Marcin Rybak

  Aktualizacja:

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Pixabay.com

  Przed wrocławskim Sądem Okręgowym stanie czterech mężczyzn oskarżonych o handel żywym towarem. Mieli sprzedawać chłopców z Polski do agencji towarzyskiej w Niemczech. Tadeusz L., Mariusz M., Piotr C. i Artur P. mieli tworzyć gang. Grozi im do 10 lat więzienia.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Pixabay.com

  Chłopcy z Wrocławia i Poznania sprzedawani byli organizatorowi seksbiznesu dla gejów w Essen w Niemczech przez polsko-niemiecki gang. Akt oskarżenia dotyczący czterech jego członków trafił właśnie do wrocławskiego sądu. Pokrzywdzonych jest dwudziestu młodych mężczyzn. Niektórzy jechali dobrowolnie. Inni byli zwabiani podstępem, bici i zastraszani. Zarabiali niewiele albo nic. Robiono im nagie zdjęcia, publikowane na portalach dla gejów.
  Jechali, bo byli w trudnej sytuacji i potrzebowali pieniędzy. Bywało, że nie mieli nawet 18 lat. „Wyrzucimy cię nagiego na ulicę” - usłyszał jeden z nich, gdy nie chciał się zgodzić na świadczenie usług seksualnych. Któryś z chłopców, gdy się dowiedział, że mają mu zrobić nagie zdjęcia, rozpłakał się, a wtedy dostał w twarz od gangstera. Agencją dla gejów w Essen i jej szefem Hansem M. wrocławska prokuratura zajmuje się od lat. Ale Hans wciąż jest nieuchwytny, choć niedawno sąd skazał już kilku jego wspólników.

  Akt oskarżenia po latach

  Oto historie pokrzywdzonych chłopców. Wszystko działo się w latach 2002-2006. Ale dopiero teraz akt oskarżenia - i to nie wobec wszystkich zamieszanych w tę sprawę - trafił do sądu.

  Paweł miał 16 lat, gdy poznał Tadeusza L. pseudonim Tabaza. Dziś Tadeusz to główny oskarżony. Zdaniem śledczych z Wrocławia, jeden z szefów gangu handlarzy chłopcami.

  Pawła poznał w parku koło Panoramy Racławickiej. Często bywał tutaj, by wyszukiwać gejów dla agencji towarzyskiej w niemieckim Essen. Jej szefem był Hans Gunter M. pseudonim Max.

  Tadeusz zaproponował Pawłowi wyjazd do agencji. Wiedział, że chłopak jest nieletni, ale to mu nie przeszkadzało. Paweł zgodził się, bo potrzebował pieniędzy. Był 2002 rok.

  Grzesiek nie wrócił z przepustki z poprawczaka. „Tabazę” spotkał w parku przy wrocławskiej Panoramie. Zgodził się na pracę „na zmywaku” w Essen. Tadeusz kupił mu bilet na autobus i razem pojechali do Niemiec.

  Na miejscu odebrał ich Hans Gunter M. Tadeusz przedstawił go Grześkowi jako właściciela restauracji. Hans zabrał chłopakowi dokumenty. Dopiero wtedy powiedzieli mu, co ma robić naprawdę.

  Grzesiek się nie zgodził. Ale „Tabaza” nie chciał oddać dokumentów. Mówił, że Grzesiek musi je wykupić za 800 euro. Chłopak pracował więc przez sześć dni. Obsługiwał po trzech, czasem czterech klientów dziennie. W sześć dni zarobił żądane 800 euro, oddał je Tadeuszowi, odzyskał swoje dokumenty i wrócił do Polski.

  Wojtek - kolejny 16-latek. „Tabaza” spotkał go w Poznaniu, niedaleko dworca głównego. Chłopak potrzebował pieniędzy. „Tabaza” miał ofertę pracy: montaż boazerii w Niemczech.

  Tak jak w poprzednim przypadku, dopiero na miejscu usłyszał, co naprawdę ma robić. Kazali mu się rozebrać i pozować do zdjęć. Nie chciał. Dostał pałką po nogach. Bili go Hans i Mariusz M. - wrocławianin, dziś kolejny z oskarżonych w tej sprawie. Gdy Wojtek powiedział, że nie chce uprawiać seksu za pieniądze, usłyszał od Mariusza, że może już nie wrócić do Polski. Ze strachu zgodził się. Miał po trzech, czterech klientów dziennie. Po kilku tygodniach udało mu się uciec do Polski.

  Rok 2005. Darek uciekł z domu, bo się pokłócił z rodzicami. Pracował w jednej z wrocławskich dyskotek. W restauracji na Rynku poznał Hansa i Mariusza M. Obiecali mu pracę przy sprzątaniu siłowni za 1200 euro miesięcznie. O co na prawdę chodzi zorientował się, gdy - już w Niemczech - zabrali mu dokumenty i kazali się rozebrać, by nago pozował do zdjęć. Rozpłakał się, chciał wyjść. Wtedy dostał w twarz. Miał dwóch klientów. Jednego w agencji, a drugi kazał sobie chłopaka przywieźć do domu. Ale Darek nie chciał uprawiać seksu. Zezłoszczony klient zadzwonił z reklamacją do szefa firmy. Darek wrócił do Essen. Tu dostał 100 euro i wsadzili go w autobus do Wrocławia. Na dworcu PKS przywitał go „Tabaza”. Surowo nakazał milczeć o tym, co się działo.

  Hans wciąż w akcji

  Takich historii jest więcej. Prokuratura i policjanci z CBŚP nie dotarli do wszystkich ofiar. Gangsterzy wpadli w 2008 r. Zatrzymano też Hansa M. Przesiedział dwa lata w areszcie i wyszedł. Śledztwo w opisywanej przez nas sprawie zawieszono, by szukać wszystkich pokrzywdzonych. Odwieszono je dopiero niedawno i posłano akt oskarżenia, który objął czterech wspólników Hansa. Pokrzywdzonych doliczono się co najmniej 20. Za Hansem rozesłano list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania.

  Ale w czasie - w którym śledztwo przeciwko niemu było zawieszone - Hans M. wrócił do biznesu. Znowu zaczął kupować chłopców z Polski. Znów pojawiły się relacje o zwabianiu podstępem i zmuszaniu do seksu. Tym razem prokuratura doliczyła się 9 pokrzywdzonych (w latach 2014 i 2015). W kwietniu zapadły wyroki na trzech członków gangu: od 4 do 8 lat więzienia. Na dodatek po 5 tys. zł nawiązki dla każdego z pokrzywdzonych.

  Kilka miesięcy temu wrocławska prokuratura zaczęła kolejne, trzecie śledztwo w sprawie Hansa M. i jego agencji dla gejów.

  Imiona chłopców zmieniliśmy.

  Czytaj także

   Komentarze (13)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hahahahahha

   hahahahhahaha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   hahahahahahahahahahahhahahahhahaha

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A Marcus dalej wolny

   Breslauer49 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   Złapaliscie pionki - a głowa gangu Marcus dalej działa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czapa

   ted (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   zaje_______bać publicznie. cały świat wyższych sfer to tez banda pedofilów


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   taka prawda

   co nie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 12

   A może coś wspomnisz o największej pedofilskiej mafii na świecie o KOŚCIELE KATOLICKIM??


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   patologiczny wpis jak diabła samego

   tomasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   jakies statystyki?bo są....i Kosciół w ogonku.oskarzyciele sami zawsze mają z czyms kłopot

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a

   b (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Nawet w 90 procentach przypadków molestującym jest ktoś z rodziny lub ktoś blisko z nią związany. Zdecydowanie częściej jest nim mężczyzna, a nawet w dwóch trzecich przypadków - ojciec, ojczym lub...rozwiń całość

   Nawet w 90 procentach przypadków molestującym jest ktoś z rodziny lub ktoś blisko z nią związany. Zdecydowanie częściej jest nim mężczyzna, a nawet w dwóch trzecich przypadków - ojciec, ojczym lub partner matki. Najwięcej aktów przemocy seksualnej zdarza się w domu dziecka, a niezwykle rzadko (maksymalnie 2 proc. przypadków) w żłobku lub przedszkolu.
   Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/pedofile-przyjezdzaja-do-nas-na-lowy,12048608/
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Co ma piernik do wiatraka? Ponadto obydwa wpisy są prymitywne i głupie, pewnie jakiś zawiedziony artysta i ministrant.
   Nie cały świat wyższych sfer to banda pedofilów ani kościół katolicki nie...rozwiń całość

   Co ma piernik do wiatraka? Ponadto obydwa wpisy są prymitywne i głupie, pewnie jakiś zawiedziony artysta i ministrant.
   Nie cały świat wyższych sfer to banda pedofilów ani kościół katolicki nie jest największą pedofilską mafią na świecie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pokazać ryłą tych zboków

   Żarłok z PO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   a następnie na rynku odciąć im jaja zardzewiałym brzeszczotem ,wsadzić je w tyłek i kazać się po nim przejść .Wszystko to kamerować i puścić w świat .


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no tak

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

   w koncu ludzie heteroseksualni nie porywaja kobiet do gwalcenia. dokuementow na temat porywanych polek do prostytuowania w niemczech jest pelno. nie pochwalam niczego. sa nienormalni geje i...rozwiń całość

   w koncu ludzie heteroseksualni nie porywaja kobiet do gwalcenia. dokuementow na temat porywanych polek do prostytuowania w niemczech jest pelno. nie pochwalam niczego. sa nienormalni geje i normalni geje, nienormalni ludzi hetero i normalni. jestesmy wszyscy ludzmi.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KAT na zboków

   Jak to sa normalni geje? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4

   Normalni geje?? Kolego, homoseksualizm, to taka sama choroba jak pedofilia, nekrofilia zoofilia i to się leczy!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Homofobia

   M (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   HOMOFOBIA to dopiero choroba.. Pedofilia czy zoofilia dotyczy wykorzystywania i krzywdzenia słabszych od siebie, niewinnych istot, jest zbrodnią. Natomiast homoseksualizm polega na tym, że dwie...rozwiń całość

   HOMOFOBIA to dopiero choroba.. Pedofilia czy zoofilia dotyczy wykorzystywania i krzywdzenia słabszych od siebie, niewinnych istot, jest zbrodnią. Natomiast homoseksualizm polega na tym, że dwie dorosłe i świadome osoby chcą być razem, bo jest im dobrze, nikomu nie dzieje się krzywda. Często są to długoletnie związki (tak samo jak u hetero - są wieloletnie małżeństwa i całe miliony puszczalskich bez względu na płeć. ) To, że te dwie, dorosłe świadome osoby są tej samej płci, nie powinno obchodzić nikogo oprócz nich.
   I to piszę ja - hetero do szpiku.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taaaa....

   Wroclawiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Homoseksualizm od dawna nie jest uznawany za chorobę. Wiem, że część ciemnogrodzkich spoleczenstw jeszcze nie przyswoiła tej info ale cóż... Z powtarzaniem, że to choroba, mimo że choroba nie jest,...rozwiń całość

   Homoseksualizm od dawna nie jest uznawany za chorobę. Wiem, że część ciemnogrodzkich spoleczenstw jeszcze nie przyswoiła tej info ale cóż... Z powtarzaniem, że to choroba, mimo że choroba nie jest, ma tyle prawdy, co powtarzanie, iż Ziemia jest płaska.
   Podobnie z rozumowaniem, że gej=pedofil... to totalny brak logiki. Zwłaszcza, że większość molestowań dzieci ma miejsce w rodzinie i polega na molestowaniu/obłapianiu nieletnich dziewczynek przez tatusiów/wujków/starszych kuzynów... zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czyli....

   Miki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Wychodzi na to, że skoro to nie choroba to jest to dewiacja, upośledzenie lub kalectwo seksualne, bo normalnym to to na pewno nie jest.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama